Laidoje „Iš esmės“ apie tai, kad mokestis galėtų priklausyti nuo turto vertės, ji kalbėjo, jog pats turtas žmogui neneša pajamų, o visi anksčiau ar vėliau tapsime pensininkais, taip pat nereiktų atmesti, jog žmones ištinka nelaimės ir, kaip teigė, net ir turtingas gali prarasti savo pajamų šaltinį.

„<...> tai, praktiškai, visi žmonės anksčiau ar vėliau susidurs su sunkumais ir tas nesaugumo jausmas žmonėms bus sukurtas, kad štai džiaugiuosi, jog sukūriau namus, pasodinau ąžuolą, pagimdžiau sūnų, pastačiau namą, bet ar visada būsiu pajėgus jį išlaikyti? Toks nerimas žmogaus gyvenime atsiras“, – sakė ji.

Taip pat E. Leontjeva kalbėjo, kad NT mokesčio sistema gali tapti labai brangiai administruojama.

„Aš pamenu, kad finansų viceministrė Rūta Bilkštytė mokesčių grupės svarstymuose minėjo tikrai labai nedideles sumas, kurias turėtų sumokėti Šeškinės vidutinio būsto gyventojai ir jau tada išryškėjo dilema, kad administravimas gali kainuoti brangiau nei pajamos iš to būsto.

Kiekvienam žmogui atsiras našta ir tas turtas turi būti įvertinamas. Jei dabar infliacija, tai turi būti perkainojimai ir panašiai.

Pati VMI pripažįsta, kad turto mokesčio administravimas yra kainuojantis brangiausiai ir jeigu mes į tai įtraukiame visus gyventojus, plius turime administruoti vertes, išimtis ir pan., tai tas mokestis neatitiks esminio mokesčių sistemos principo – proporcingumo ir efektyvumo“, – teigė ji.

Visą laidą „Iš esmės“ galėsite stebėti nuo 17:30 val. Delfi TV eteryje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)