Planuojama, kad blokada truks savaitę


Kaip skelbia Lenkijos žiniasklaida, Kalvarijos-Budzinsko sienos perėjimo punktą savaitei planuojama blokuoti nuo kovo 1 d. 10 val. Ukrainos naujienų šaltinis informator.ua. teigia, kad planuosime – viso eismo blokavimas. Apie tai penktadienį pranešė ir vz.lt.

Kaip lenkų žiniasklaidai teigė blokados organizatorius Karolis Pieczynskis, gali būti, kad prie lenkų ūkininkų protesto akcijos prisijungs ir ūkininkai iš Lietuvos, kurie blokuos eismą iš savo pusės.

Protesto akcijos organizatorius teigia, kad ukrainietiški grūdai į Lietuvą įvežami tranzitu, per Lenkijos-Lietuvos sieną. Esą tada sunkvežimis su ukrainietiškais grūdais, kurių importui Lenkija nuo pernai metų rugsėjo 15 d. taiko embargą, grįžta prie sienos ir yra įvežami į Lenkiją.

Lenkijos ūkininkai reikalauja, kad Lietuva prisijungtų prie tranzito ribojimų. Pagrindinis iniciatorių reikalavimas: ukrainietiški grūdai turi keliauti į Klaipėdos uostą, o vėliau laivais eksportuojami į ES nepriklausančias rinkas.

Kyjivas ir Varšuva jau pradėjo diskusijas dėl galimo vyriausybių ir valstybių vadovų susitikimo pasienyje. Juo siekiama sustabdyti Lenkijos ūkininkų vykdomą sienos perėjimo punktų blokavimą. Pranešta, kad jis gali vykti kito mėnesio pabaigoje. Ukrainos prezidento atstovas spaudai Serhijus Nikiforovas pažymėjo, kad padėtis Ukrainos ir Lenkijos pasienyje „turėtų būti naudinga Ukrainai ir Lenkijai, o ne Rusijai ir Maskvai“.

Dėl ko ir kada Lenkijoje kilo protestai?


Lenkijos ir Ukrainos pasienyje ūkininkų protestai kilo dar praėjusių metų lapkritį. Dėl to transporto judėjimas pasienyje yra labai apsunkintas.

Protestuojantys ūkininkai reiškia nepasitenkinimą dėl Europos Komisijos sprendimo pratęsti be muitų vykdomą prekybą su Ukraina iki 2025 m. Lenkijos vežėjai reikalauja, kad Ukraina įvestų atskirą transporto priemonių, grįžtančių į Lenkiją be prekių, eilę.

Tarp kitų vežėjų reikalavimų – įvesti komercinius leidimus Ukrainos bendrovėms vežti prekes, išskyrus humanitarinę pagalbą ir atsargas Ukrainos kariuomenei, ir sustabdyti licencijų galiojimą bendrovėms, kurios buvo įsteigtos po Rusijos invazijos į Ukrainą, ir jų patikrinimą. Lapkritį kilę protestai kuriam laikui buvo šiek tiek prigesę, tačiau pastaruoju metu vėl suintensyvėjo. Ūkininkai netgi griebėsi kraštutinių ir labai daug pykčio sulaukusių veiksmų – išpildavo ukrainietiškus grūdus iš vilkikų, traukinių vagonų tiesiai ant žemės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (50)