„Laikomės pozicijos, kad šią situaciją turėtų komentuoti bankų asociacija kolegialiai“, – komenare BNS sakė Lietuvos „Swedbank“ vadovė Dovilė Grigienė.

Komentarų nepateikė ir „Luminor“ Lietuvos filialo vadovas Andrius Načajus.

„Aš susilaikysiu nuo bet kokių komentarų. Mes „Luminor“ poziciją pateikiame raštu“, – BNS sakė A. Načajus.

Jis taip pat atsisakė komentuoti, ar LBA valdyba artimiausiu metu rinksis svarstyti M. Zalatoriaus ateitį.

Su Šiaulių banko administracijos direktoriumi Vytautu Siniumi ir SEB banko prezidentu Raimondu Kvedaru BNS susisiekti nepavyko.

LBA valdyboje yra keturių didžiausių Lietuvos bankų – „Swedbank“, SEB, Šiaulių banko ir „Luminor“ – vadovai bei paslaugu centrus Lietuvoje valdančio „Danske Bank“ generalinis direktorius Ramūnas Bičiulaitis. LBA valdyba neturi pirmininko.

Pasak LBA atstovės spaudai Valerija Kiguolienė, kol kas nežinoma, kada vyks valdybos posėdis ir kas laikinai vadovaus asociacijai.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį pranešė, kad galimos korupcijos byloje sulaikytas Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus įtariamas gavęs kyšį iš M. Zalatoriaus ir kelių tiesimo bendrovių vadovų.

Pasak tarnybos, V. Sutkus galimai susitarė ir priėmė kyšį iš M. Zalatoriaus už atstovavimą 2019 metų pabaigoje svarstant 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketą, įstatymus dėl bankų turto ir pelno mokesčių.

Nuo 2017-ųjų LBA vadovaujantis M. Zalatorius buvo sulaikytas antradienį ir tą pačią dieną po apklausos paleistas į laisvę. Jo advokatas Aidas Mažeika trečiadienį BNS sakė, kad jo klientui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

STT atstovė Renata Keblienė BNS antradienį teigė, kad M. Zalatoriui skirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti, taip pat nebendrauti su nurodytais asmenimis.

Korupcijos tyrime pareigūnai taip pat buvo sulaikę V. Sutkų, kurį trečiadienį teismas paleido į laisvę, taip pat bendrovės „Kauno tiltai“ vadovą Aldą Rusevičių ir „Šiaulių plento“ generalinį direktorių Juozą Aleksą.