aA
Vilniui padedant verslams ir jiems dovanojant skverus ir aikštes lauko kavinėms, restorano „La Boheme“ direktorė sakosi šiandien susidurianti su kliūtimis dėl lauko kavinės atidarymo. Jos teigimu, įmonė jau kelerius metus negauna leidimo verstis tokia veikla, o jo neišduoda Krašto apsaugos ministerija (KAM), kuri dar 2017 m. perėmė minėtos teritorijos valdymą. KAM sako, kad įmonė dėl leidimo pastaruoju metu net nesikreipė, o jo išdavimas šiandien, turint omenyje pagalbą verslams, būtų svarstytinas.
Technikos bibliotekos kiemelis
Technikos bibliotekos kiemelis
© Įmonės nuotr.

Veiklą lauke vykdė iki 2015-ųjų

Šiuo metu restorano „La Boheme“ durys dėl karantino bei veiklos ribojimų vis dar uždarytos.

Tiesa, situacija, kaip pasakojo į „Delfi“ besikreipusi jo direktorė Vitalija Baimler-Saveikienė, galėtų būti ir kitokia, tačiau verslas negauna leidimo šalia esančiame kiemelyje atsidaryti lauko terasos, kuri prieš penketą metų ten jau veikusi.

Jos teigimu, iki 2015-ųjų adresu Šv. Ignoto 6, restoranas lauke veiklą vykdė, o žemę nuomojosi iš Vilniaus miesto savivaldybės, taip pat kasmet jai mokėjo žemės nuomos mokestį bei nustatytą rinkliavą.

Į lauko barą tada vadovai pasakojo investavę beveik 60 tūkst. Eur. Pirkę baro įrangą, lauko baldus, markizes. Visgi, kaip teigė, 2015 metais jiems buvo pasakyta, kad kavinės veikla kiemelyje vykdoma būti nebegalės, nes žemę iš savivaldybės ruošiamasi perduoti KAM.

„Tuomet kreipėmės į KAM su prašymu išsinuomoti žemę lauko kavinės veiklai, bet ministerijos teisininkai atsakė, kad Vyriausybė neturi teisės gauti pajamų iš savo valdomos žemės. Jie nėjo į kalbas apie jokias galimybes.

Tada prašėme duoti leidimą veikti (toks irgi leistų mums toliau veikti, nemokant žemės nuomos mokesčio, mokant tik Savivaldybės rinkliavą). Atsisakė, motyvuodami Valstybės kontrolės baime, kodėl KAM žemėje veikia kavinė ir nemoka nuomos mokesčio. O nuomos mokesčio imti negali. Taigi, toks gaunasi uždaras ratas“, – kalbėjo ji.

Kaip teigė vadovė, dar tada KAM buvo siūlomi įvairiausi sprendimai, kad kavinė galėtų veikti tik savaitgaliais, bet, kaip atsiminė, buvo atsisakyta.

„Tokiu būdu, anksčiau pilnas gyvybės, nuostabaus grožio XVII a. Jėzuitų noviciato vienuolyno kiemelis virto KAM darbuotojų parkingu penkiems automobiliams“, – teigė direktorė bei pridūrė, kad paskutinį kartą dėl tokio leidimo vykdyti veiklą kreipėsi 2016-aisias balandį.

Atsidaryti neapsimoka

Anot jos, Vilniaus miesto savivaldybė šiandien bando gelbėti verslą ir suteikia visas viešas erdves verstis lauko kavinių veikla, tačiau restorano veikla minėtame kiemelyje nėra galima.

„Vyriausybė, KAM prašymu priskyrusi žemę jai valdyti, atėmė galimybę mums veikti, mokėti žemės nuomos mokestį, Savivaldybės rinkliavą, vasarą dėl to nesamdome šešių darbuotojų ir nesumokame krūvos mokesčių nuo maždaug 50 000-70 000 Eur apyvartos kas mėnesį“, – skaičiavo direktorė ir teigė, kad kasmet taip būtų sumokami ir dešimtys tūkstančių eurų mokesčių valstybei.

Moteris pasakojo, kad iki šiol kiemelyje stovi restorano markizės, o baldai bei kita įranga, šildytuvai, saugomi visai šalia esančio restorano rūsyje, nors šiandien galėtų būti naudojami, o verslas – sulaukti lankytojų.

„Karantinas labai smarkiai kirto restoranams, o mes patys tokio kiemelio ir neturime.

Turime porą stalelių prie įėjimo, kurių negalime naudoti, nes mums iš esmės neapsimoka. Vietoje keturių staliukų būtų galima naudoti tik du, tai neapsimoka atidaryti visą aparatą, nes restoranas nėra mažas.

Jeigu mums leistų veiklą vykdyti kiemelyje, atsidarytume“,– teigė direktorė.

Jei pateiks prašymą, svarstys

„Delfi“ susisiekė su KAM atstovais. Jie patikslino, kad ministerija nuo 2017-ųjų lapkričio 13 dienos neatlygintinai naudoja žemės sklypą, kurio adresas yra Šv. Ignoto g. 6.

„Šis valstybinės žemės sklypas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos 2017 m. buvo perduotas neatlygintinai naudotis Krašto apsaugos ministerijai kartu su reorganizuojamos Lietuvos technikos bibliotekos pastatais.

Kokiu pagrindu Lietuvos technikos biblioteka buvo leidusi restoranui naudotis jai priklausančia žeme, ministerija neturi duomenų. Teisinis reglamentavimas nėra pasikeitęs ir pagal Žemės įstatymo 7 str. yra draudžiama neatlyginamai naudojamą žemę perduoti kitiems asmenims („asmenys, kuriems valstybinės žemės sklypai perduoti neatlygintinai naudotis, negali jų perduoti naudotis kitiems asmenims.“)“, – buvo rašoma gautame KAM atsakyme.

Taip pat ministerijos pateiktame atsakyme teigiama, kad pastarosiomis savaitėmis, kai šalyje yra paskelbtos karantino švelninimo sąlygos, KAM jokio raštiško prašymo iš „La Boheme“ savininkų nėra gavusi.

„Atsižvelgdama į šiuo metu šalyje galiojančius karantino suvaržymus ir verslui iškylančius sunkumus, Krašto apsaugos ministerija svarstytų „La Boheme“ prašymą dėl leidimo laikinai naudotis jai priklausančia teritorija ir ieškotų laikinų individualių sprendimų, jeigu toks prašymas ministerijai būtų pateiktas“, – patvirtino KAM atstovai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.4000

Kuršių nerijos nacionalinis parkas vietos prekėms ir paslaugoms suteiks specialų ženklą

Kuršių nerijos nacionalinis parkas (KNNP) netrukus ketina pradėti naudoti savo prekės ženklą –...

Europos Komisija pristatys nulinės taršos veiksmų planą (1)

Europos Komisija (EK) trečiadienį pristatys nulinės oro, vandens ir dirvožemio taršos veiksmų...

Seime – užmojis nuo stambiųjų ūkininkų nubraukti milijonus: numatyta išmokų riba galiotų įskaičiuojant ir tolimus giminaičius (140)

150 tūkstančių eurų, ir ne daugiau – į tokias maksimalias pagrindines tiesiogines išmokas...

Netrukus savitarnos kasa pati nustatys ir prekės rūšį, ir pirkėjo amžių (26)

Apsipirkimas parduotuvėje, prie kurio yra pripratę daugelis lietuvių, jau netrukus atrodys...

Medikų atlyginimų priedams už kovą pervesta 10,4 mln. eurų

Padidintam darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti už kovo mėnesį ligonių kasos gydymo...

Top naujienos

Po konflikto su įsižeidusia policininke – prarasti dveji metai ramybės: tai buvau matęs tik filmuose (174)

Automobilių spūstyje į konfliktinę situaciją su Vilniaus apskrities policijos tyrėja...

Seime – užmojis nuo stambiųjų ūkininkų nubraukti milijonus: numatyta išmokų riba galiotų įskaičiuojant ir tolimus giminaičius (140)

150 tūkstančių eurų, ir ne daugiau – į tokias maksimalias pagrindines tiesiogines išmokas...

Daugiau nei pusę būstų lietuviai nuperka be paskolų: pinigus neša tiesiog lagaminėlyje (14)

NT pirkimo karštinei neslūgstant, yra pirkėjų, kurie būstą perka nuosavomis lėšomis, t.y,...

Pergalingame „Pacers“ mače – Sabonio trigubas dublis ir naujas karjeros rekordas (2)

NBA čempionate Indianos „Pacers“ (33/36) namų arenoje 103:94 (26:33, 25:29, 24:13, 28:19)...

Giedrė Balčiūtė | D+

Viskas, ką norėjote žinoti apie antikūnus: kur, už kiek ir kada išsitirti bei koks kiekis yra pakankamas?

Koronaviruso pandemija žmones paskatino daugiau domėtis ne tik COVID-19 liga ir apsisaugojimo...

Moteris – vadovė: ar Lietuva pasiruošusi kvotoms įmonėse (61)

Nors Lietuvoje įmonių valdybose ar direktorių pozicijose matome ne vieną moterišką pavardę, vis...

Arūnas Spraunius | D+

Kremlius nusitaikė į Juodąjį žemyną: čia jau darbuojasi rusų „sėkmės kariai“

Gegužės 4-ąją Prancūzijos tarptautinis radijas RFI informavo apie rusų karinių samdinių...

Darbuotojų paieška per karantiną vyksta visiškai kitaip: štai ką svarbiausia žinoti (4)

Nauji darbuotojai įmonėse karantino metu įdarbinami nuotoliniu būdu. Tai – nauja realybė, su...

Automobiliai brangsta, o žaliavinių prekių bumas tik apsunkina situaciją (10)

Automobiliai nepraranda populiarumo ir per pandemiją. Be to, jie brangsta iš dalies dėl kylančių...

Galimybių pasai: štai kodėl diskriminacija bent kartą yra naudinga (50)

Netrukus pasirodys galimybių pasai, kurie, rodos, dar labiau suskaldys visuomenę. Visuomenę, kuri...