Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) netenkino verslininko skundo ir paliko nepakeistą Apeliacinio teismo sprendimą atmesti ieškinį.

LAT lapkričio 19 dieną pripažino, kad Vilniaus apygardos ir Lietuvos apeliacinis teismai iš dalies netinkamai aiškino teisės aktus, reglamentuojančius valstybės atsakomybę už valdžios institucijų neteisėtais veiksmais padarytą žalą, tačiau vien tai nesudaro pagrindo klausimą dėl šios atsakomybės spręsti kitaip, nei tą padarė žemesnės instancijos teismai.

„Byloje nenustatyta aplinkybių, pagrindžiančių, jog valdžios institucijos (Valstybinė teritorijų ir planavimo ir statybos inspekcija bei Generalinė prokuratūra – BNS) elgėsi neatidžiai ir nerūpestingai“, – rašoma LAT nutartyje.

Joje taip pat pažymima, kad V. Šimaičio nurodyti prokuroro ir Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos veiksmai nėra verslininko patirtų nuostolių priežastis.

V. Šimaitis yra teigęs, jog žalos patyrė prokurorams kreipusis į teismą dėl „Elijos“ statybų, kuris vykdė jo valdoma įmonė „Baltijos pirkliai“, teisėtumo.

„Baltijos pirkliai“ nuo 2006 metų Šventosios kurorte statė 29 mln. eurų vertės viešbučio bei apartamentų kompleksą. Kurorto Mokyklos gatvėje 2010 metais baigtas statyti butų kompleksas, bendrovė šalia daugiaaukščių pastatų taip pat planavo statyti 45 mln. eurų vertės vandens pramogų parką su konferencijų centru.

Prokurorai dėl statybų teisėtumo 2008 metais kreipėsi į teismą, tačiau 2014 metais teismai nusprendė, jog kompleksas pastatytas teisėtai. Tais pačiais metais „Baltijos pirkliams“ iškelta bankroto byla.

Anot Generalinės prokuratūros, vykstant ginčams teisme, „Baltijos pirkliams“ nebuvo draudžiama disponuoti nekilnojamuoju turtu, sudaryti sandorių ar vystyti projektą, nebuvo areštuotos įmonės sąskaitos. Teigiama, jog 2008-2013 metais daugiau nei 200 asmenų projekte įsigijo nekilnojamojo turto.

2016 metais penkis neįrengtus daugiabučius varžytinėse 3,63 mln. eurų iš bankroto administratoriaus įsigijo bendrovė „Naujoji Elija“, kuri į projekto užbaigimą planavo investuoti 10 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)