„Per šiuos metus mums pavyko suburti startuolių ekosistemos narius ir sukurti platformą, padedančią greičiau augti, drauge spręsti svarbius klausimus. Džiaugiuosi, kad visuomenė, institucijos ir kitos interesų grupės pradėjo geriau suprasti technologijų sektoriaus teikiamą naudą Lietuvai, tam skiriamas vis didesnis dėmesys. Pastebiu, kad mes išmokome džiaugtis ir didžiuotis iš Lietuvos kuriančia, bet parduodančia visame pasaulyje nauja verslininkų karta. Tačiau tikiu, kad tiek organizacijai, tiek visai ekosistemai atėjo laikas naujam įkvėpimui ir pokyčiams“, – pranešime sako I. Langaitė.

I. Langaitė „Delfi“ tikino, kad kol kas planų, kur darbuosis toliau, neturi.

„Keliausiu į laisvą vasarą. Trys su puse metų buvo labai intensyvūs, jaučiuosi nusipelniusi poilsio, ramaus laiko“, – teigė ji.

Paklausus, kas paskatino imtis pokyčių, ji neneigė, kad prie to prisidėjo ir nuovargis.

„Ir pačiai asociacijai gal norisi ir kito vadovo, šviežios energijos. Viskas draugiškai“, – sakė I. Langaitė.

Asociacijai „Unicorns Lithuania“ laikinai vadovaus Rūta Pukenė, iki tol dirbusi asociacijos komunikacijos vadove – ji šias pareigas eis, kol bus išrinktas naujas vadovas. „Unicorns Lithuania“ vadovą renka ir tvirtina narių paskirta valdyba.

„Esame labai dėkingi I. Langaitei, tikimės, kad ir naujasis asociacijos vadovas bus patyręs, ambicingas ir drąsus akseleruoti visos startuolių ekosistemos augimą. Ieškome lyderio, kuris įgalintų technologijų sektorių ir skatintų inovacijas visoje šalyje. Sėkminga Lietuvos ateitis yra tiesiogiai susijusi su aukštos pridėtinės vertės ekonomika – esame taške, kai dar per šį dešimtmetį galime tapti lyderiaujančia technologijų šalimi Europoje“, – pranešime komentuoja Mantas Mikuckas, vienas iš „Unicorns Lithuania“ steigėjų ir valdybos narys.

Darbo skelbime nurodoma, kad siūloma alga 5000-8000 eurų „ant popieriaus“, o konkretus atlygis priklauso, atsižvelgus į darbo patirtį, kompetenciją ir kitų darbo reikalavimų laikymąsi.

Pagrindiniai naujam asociacijos vadovui keliami reikalavimai: skatinti technologijų sektoriaus proveržį šalyje, burti aktyvią startuolių bendruomenę, spartinti sėkmingų startuolių kūrimąsi, prisidėti prie švietimo sistemos tobulinimo siekiant turėti daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų. Kaip teigiama pranešime, ieškoma lyderio, kuris turėtų gerus strateginius ir komunikacijos įgūdžius, darbo su valstybės institucijomis ir technologijų verslu patirties, linkęs bendradarbiauti ir gebėtų įkvėpti aplinkinius įgyvendinti ambicingas vizijas.

Asociacijos „Unicorns Lithuania“ duomenimis, šiandien Lietuvoje yra beveik 1 tūkst. aktyviai veikiančių startuolių, kuriuose dirba apie 18 tūkst. talentų. 2023 m. šalies biudžetą startuoliai papildė 372 mln. eurų, 23 proc. daugiau nei prieš metus. Tarp strateginių asociacijos tikslų – siekis, kad technologijų sektorius taptų svarbiausiu Lietuvos ekonomikos augimo varikliu. „Dealroom“ apžvalgoje skelbiama, kad nuo 2018 m. iki 2023 m. Lietuvos startuolių ekosistemos vertė spurtavo kitų Europos regionų atžvilgiu – augo daugiau nei 7 kartus, iki 13,7 mlrd. eurų.