G. Landsbergis teigė, kad būtina parengti pagalbos paketą verslams, kuriems gresia bankrotas.
„Bent mūsų frakcija yra linkusi palaikyti skubias priemones (dėl koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo ekonomikai. – ELTA). Manome, kad pirmas žingsnis yra geras. Ko gero, vienintelė pastaba, kad tose priemonėse, kurios yra numatomos, kalbama apie situacijas ir įmones, kurios galbūt nėra tiesiogiai paveiktos karantino. Didelė dalis sveikatos, maitinimo įstaigų pajamų negauna šiandien. (...) Palengvintos kreditavimo paslaugos jiems iš esmės nepadeda. (...) Mes siūlome neatidėliotinai, gal per savaitę, parengti pagalbos paketą tiems, kurie eina į bankrotą“, – žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.
Visgi, pasak TS-LKD atstovo, gali susiklostyti tokia situacija, kad Lietuvai greitu metu nepavyks pasiskolinti norimos sumos.
„Tos sumos kol kas yra ore. Neaišku, kiek bus skiriama, kaip bus skiriama. Kryptis yra teisinga, bet, visų pirma, reikia pasiskolinti pinigų. Mes matome, kas dabar atsitiko su regentais, – kai Lietuva išeina pirkti 10 tūkst. regentų, valstybės, tokios kaip Vokietija, Italija, perka regentus milijonais, tai mes su savo pirkimu esame eilės gale ir nieko nusipirkti nebegalime. Panašiai su skolinimusi – skolinasi visi ir skolinasi didžiulėmis sumomis. Lietuva, išeidama pasiskolinti 2 mlrd., ko gero, bus toli“, – sakė jis.
Pasak G. Landsbergio, šiuo atveju svarbus uždavinys tenka Finansų ministerijai.
„Finansų ministerijai tenka milžiniškas uždavinys. Visi pinigai, kurie ateis verslui, žmonėms, jie yra reikalingi, tik kad pavyktų tai padaryti“, – pridūrė jis.
Vyriausybė pirmadienį po pasitarimo pritarė Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planui, kurį sudaro 2,5 mlrd. eurų.
Vyriausybė pagal planą iki trijų mėnesių mokėtų savarankiškai dirbantiems, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, fiksuotą 250 eurų dydžio išmoką per mėnesį, kai dėl nustatyto infekcijų plitimą ribojančio režimo negali vykdyti savo veiklos.
Pagal planą, valstybės lėšomis iki trijų mėnesių turi būti prisidedama prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas, padengiant dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams. Darbuotojui turi būti užtikrinta išmoka, ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga.
Efektyviai sveikatos priežiūros ir visuomenės apsaugos sistemų veiklai būtų skirta 500 mln. eurų.
Vyriausybei taip pat suteikiama teisė skolintis papildomai 5 mlrd. eurų.

Šermukšnytė-Alešiūnienė – apie agromaisto sektorių ir siekius: uždraudėme darbe naudoti žodį problema (1)
„Lietuva turi visas galimybes tapti pilotine agro techo šalimi“, – sako skaitmeninio inovacijų...
Mirė buvęs „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila (1)
Liūdna žinia apie buvusio „Ignitis“ generalinio direktoriaus Dariaus Montvilos mirtį...
Kylančios kainos ir klientų mažėjimas: daliai verslininkų situacija jau dabar – tragiška (4)
Metinė infliacija pasiekia vis naujas aukštumas – ir toliau brangsta tiek prekių, tiek...
Naftos, išgaunamos ne Rusijoje, kiekiai auga, bet lėtai: Europos rinką tikimasi perimti pamažu
Nors naftos kartelis OPEC+ anksčiau žadėjo naftos gavybą padidinti 650 tūkst. barelių per...
Naujas valdžios planas – griežtesnė automobilių kontrolė ir techninė apžiūra: nusitaikė į senesnius nei 17-os metų automobilius (26)
Kovodama su oro tarša miestuose valdžia nusitaikė į senesnius nei 17-os metų automobilius....
Top naujienos
Gyventojai pasidalijo sąskaitomis pasirinkus elektros tiekėją: pamačius dvigubai išaugusią sumą dreba ir rankos, ir kojos (2)
Šią savaitę daugiau kaip 660 tūkst. nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių Lietuvos...
Okupuotuose Ukrainos miestuose – siaubą rusų kariams keliantys ženklai
Laikinai rusų pajėgų užimtos Ukrainos teritorijos nepasiduoda, rusų kariams čia visai nesaldu,...
Karštis nesitrauks, bet debesų bus daugiau: kai kur trumpai palis, gali kilti škvalas
Sekmadienio dieną aukšto atmosferos slėgio laukas pasislinks rytų link ir Lietuva išliks jo...
Žiaurus įvykis Ukmergės r.: automobilis partrenkė vyrą, jis pro priekinį stiklą įkrito į saloną
Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Ukmergės rajone įvyko baisi avarija.
Žiniasklaida: Bučos skerdikai sunaikinti, bet tai dar ne viskas (8)
Iš žiaurumuose Bučoje dalyvavusios 64-osios Rusijos Federacijos atskirosios motorizuotosios...
Ekstremalus šuolis „Karklėje“ jaunuoliui baigėsi nelaimingai: į įvykį atskubėjo medikai
Be skirtingų atlikėjų gausos festivalis „ Karklė “ lankytojams siūlo ir kitų įvairių...
Karybos ekspertas Ždanovas: Rusijos kariuomenės vadovybėje prasidėjo chaosas (6)
Rusijos generolai daro viską, kad tik jų neišsiųstų į karą Ukrainoje , nenori rizikuoti savo...
Atsargos pulkininkas: rusai jau stengiasi iš paskutiniųjų, bet ukrainiečiai turi gerą planą
Britanijos gynybos sekretorius Ben Wallace pareiškė, kad rusų veržimasis Ukrainoje buksuoja ir...
Su vėjeliu: Lietuvos merginų rinktinė – Europos čempionato finale (1)
Lietuvos jaunių merginų (iki 18 metų) rinktinė šeštadienio vakarą Heraklione, Graikijoje,...
Karas Ukrainoje. Zelenskis: tokios radiacijos grėsmės Europai nebuvo net Šaltojo karo laikais
Jungtinių Tautų branduolinės priežiūros tarnybos ekspertai ragina nedelsiant imtis veiksmų...