aA
Kurortų verslo asociacijų atstovai teigia, kad šių metų vasara buvo geresnė nei tikėtasi užklupus karantinui. Jie taip pat priduria, kad šiemet Lietuvos kurortuose lankėsi daugiau lietuvių, kurie, kaip pastebima, buvo kiek įnoringesni.
Mindaugo Milinio nuotr.
Mindaugo Milinio nuotr.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė teigia, kad nors didelių lūkesčių kurorto verslininkai šiai vasarai neturėjo, vasaros sezonas Palangoje šiemet buvo sėkmingas, o verslas išaugo net apie 10 proc. palyginti su 2019 metų vasara.

„Taip, vasara buvo sėkminga, nepaisant to, kad vasaros metu jau girdėjome komentarų, kad viešbučiai nepavijo praėjusių metų. Kalbant apie vasarą, (...) Palangos kurorte verslas matė augimus nuo praėjusių metų apie 10 proc. Iš tikrųjų lūkesčiai buvo, galima pasakyti, labai atsargūs, tie planai, kurie buvo padaryti visiems metams į priekį, (...) galėjo eiti tiesiai į šiukšlinę. Mes supratome, kad turi gimti naujas planas.

Pradėjus veiklą buvo visiškai neaišku, kaip žmonės važiuos, kokie bus reikalavimai, apribojimai verslui ir kaip čia seksis. Tai tikrai dėl šios situacijos galime pasidžiaugti, kad kurortas turėjo puikią vasarą, kad ir kavinės, ir viešbučiai buvo patenkinti, o srautas buvo didelis Palangoje“, – teigė ji.

Anot I. Valaitienės, nors žmonės iš pradžių abejojo atostogas leisti Lietuvoje ar užsienyje, reikalavimas izoliuotis grįžus po atostogų iš kai kurių užsienio šalių paskatino lietuvius vasarai įsibėgėjus rinktis Lietuvos kurortus.

„Viešbučių užimtumas buvo tikrai pakankamai didelis, (...) nors žmonės abejojo, kur leisti atostogas, ar Lietuvoje ar vis tik užsienyje. Tada prasidėjo pirmos žinutės, kad prireikė saviizoliacijos grįžus iš kai kurių kurortų.

Tuomet kai kurie pakeitė savo nuomonę, kad vis tik tikrai Lietuvoje šią vasarą atostogaus. Iš pradžių išgraibstė turizmo sodybas, poilsio namelius prie ežero, paskui atsisuko aktyviau į viešbučius“, – kalbėjo I. Valaitienė, pridurdama, kad šiemet poilsiautojai taip pat buvo ir kiek įnoringesni.

Palangos smulkaus verslo asociacijos direktorius Mindaugas Nesteckis antrina I. Valaitienei teigdamas, kad verslininkai „turbūt visi gana patenkinti vasaros sezonu“.

„Žinoma prieš vasarą buvo neaišku, kaip čia viskas bus, ir birželio pradžia buvo lėta, viskas teįsibėgėjo. Tačiau po to liepos mėnesį, birželio antroje pusėje žmonės pradėjo važiuoti, ir vasara buvo tokia kaip ir visos“, – teigė jis ir pridūrė, kad Palangoje pastebimai daugiau šią vasarą lankėsi estų ir latvių.

Tuo tarpu Birštono Verslininkų asociacijos prezidentas Žydrūnas Kazlauskas teigia, kad ši vasara vienareikšmiškai buvo kitokia ir pastebi, kad šiemet lietuvių poilsiautojų Birštone buvo daugiau nei pernai.

„Ji buvo vienareikšmiškai kitokia. Jeigu birželis po karantino buvo toks įsibėgėjimo laikotarpis ir dar visi buvo labai atsargūs, (...) tai liepa ir rugpjūtis buvo tikrai intensyvūs. Visomis prasmėmis srautai buvo persiskirstę.

Paprastai mes turėdavome didesnius užsieniečių srautus, nors Birštonas yra lietuviškas kurortas. Šiais metais, akivaizdu, kone vieninteliai užsieniečiai buvo latviai ir estai, ir apskritai proporcijos labai pasiskirstė lietuvių naudai. Akivaizdu, kad daugybė Lietuvos ir užsienio lietuvių rinkosi lietuviškus kurortus“, – kalbėjo jis.

Jam antrina Zarasų verslininkių ir vadybininkių asociacijos pirmininkė Virginija Balienė teigdama, kad užsieniečių Zarasuose šią vasarą buvo žymiai mažiau nei praeitais metais. Ji taip pat sakė, kad užklupus karantinui buvo tikėtasi prastesnio vasaros sezono, tačiau galiausiai kurorte apsilankė daugiau žmonių nei pernai vasarą.

„Geresnis buvo rezultatas, negu tikėjomės, nes iš pradžių, kaip ir visiems, baisu buvo, kas čia bus. (...) Žmonių daugiau buvo, tik užsieniečių vienas kitas“, – teigė ji.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Labiausiai imunizuotos įmonės moka didesnius atlyginimus ir turi aukštesnį kredito reitingą

Įmonės, kurios yra pasiekusios didžiausią imunizacijos lygį, vidutiniškai moka 1622 Eur darbo...

Per pandemiją įkūrė verslą, kuris sulaukė didžiulės sėkmės: dabar net riboją gamybą, kad išlaikytų kokybę (71)

Tautvydo ir Arūnės Švenčionių „Obels dūmas“ – per pandemiją įkurtas šeimos verslas....

Aistė Žebrauskienė | D+

Siūlo 6 savaičių visuotinas atostogas: verslas kritikuoja, darbuotojai tikina esą neišleidžiami jau dabar (1)

Be trumpesnės darbo savaitės, Lietuvoje siūloma įteisinti ilgesnes kasmetines atostogas. Ekspertai...

ECB atšauks dėl pandemijos įvestus apribojimus bankų išmokamiems dividendams

Europos Centrinis Bankas (ECB) paskelbė atšauksiantis dėl pandemijos įvestus apribojimus...

Šimkus naujai pensijų reformai nepritaria: reikėtų skaičiuoti 30 metų į priekį, o ne iki kitų rinkimų (67)

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus kritikuoja Socialinės apsaugos ir darbo...

Top naujienos

Viena šeima įsisuko į nelaimių karuselę: po senelių laidotuvių neteko ir namų

Antradienio naktį Šalčininkų r. Gerviškių seniūnijai priklausančiame Gudelių kaime nutiko...

Per pandemiją įkūrė verslą, kuris sulaukė didžiulės sėkmės: dabar net riboją gamybą, kad išlaikytų kokybę (71)

Tautvydo ir Arūnės Švenčionių „Obels dūmas“ – per pandemiją įkurtas šeimos verslas....

Nustebusio Rapšio apmaudas: sunku pasakyti, kodėl taip nutiko specialiai „Delfi“ iš Tokijo (90)

Pirmasis iš Lietuvos plaukikų į Tokijo baseiną šokęs Danas Rapšys 400 m plaukimo laisvu...

Šešis šimtukus už egzaminus gavęs panevėžietis rinksis studijas prestižiniame universitete (7)

Nors Nacionalinė švietimo agentūra paskutiniųjų valstybinių brandos egzaminų – istorijos,...

Niūrias nuotaikas pataisęs Šidlauskas prognozavo rekordus: vėsus, geras baseinas vėliavnešys krimtosi dėl klaidų ir perdegimo (14)

Pirmieji Lietuvos plaukikų startai Tokijo olimpinėse žaidynėse nepradžiugino. 400 m laisvu...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Milijonais skaičiuojamas vienos sėkmingiausių Lietuvos manekenių turtas ir Povilaičio namas Palangoje

Julijos Steponavičiūtės gyvenimo istorija – vaikystė be mamos, neregėta sėkmė modelių...

Kuodis siūlo nesiskiepijantiems pateikti sąskaitą už gydymą: draudimas skirtas protingiems žmonėms, bet ne visoms nesąmonėms (950)

Ekonomistas, Vilniaus universiteto profesorius Raimondas Kuodis siūlo privačiame draudime taikomus...

Rusnė Valatkaitė | D+

Vaida Kurpienė patarė, kaip sustabdyti svorio augimą po 50-ties: įvardijo daugelio daromą klaidą, dėl kurios kaupiasi riebalai

Dauguma žmonių įsitikinę, kad spartus svorio augimas su amžiumi – neišvengiamas procesas....

Labiausiai imunizuotos įmonės moka didesnius atlyginimus ir turi aukštesnį kredito reitingą

Įmonės, kurios yra pasiekusios didžiausią imunizacijos lygį, vidutiniškai moka 1622 Eur darbo...