aA
Kovo 27 d. „Technopolyje“ vyko pakartotiniai „BZN start“ organizuoti mokymai „Ką ir kur pardavinėti 2019 metais?“. Renginio metu atskleista auksinė taisyklė: parduoti galima viską, tik reikia žinoti, kada, kaip ir kur, o geriausiai sekasi tiems, kurie geba analizuoti turimus duomenis ir greitai reaguoti į aplinką.
Kur rasti, įsigyti ir kaip parduoti sėkmingas prekes?
© Shutterstock

Renginio metu savo patirtimi ir asmeninėmis įžvalgomis dalijosi keturi specialistai, kurie e. prekybos galimybes išbandė patys, tad gali patarti kiekvienam norinčiajam sėkmingai startuoti šioje rinkoje.

Žinokite, kaip pasirinkti

Nors atrodytų, kad nuo tiekėjų gausos gali apsvaigti galva, profesionali „dropshipperė“, Tarptautinės prekybos mokyklos įkūrėja Indrė Prichockaitė rekomenduoja labai atsakingai rinktis tiekėjus ir išsikelti tinkamus jų vertinimo kriterijus.

„Tiekėjo didmeninei prekybai ieškantis asmuo turi pasitelkti bendravimo įgūdžius ir pradėti pokalbį bent su keliais tiekėjais, aptarti, ko reikia, kiek reikia ir kokios kokybės tikimasi. Labai patartina įsigyti pavyzdžių ir galutinai rinktis tada. Pabendravus su tiekėju ir rankose turint pavyzdį, priimti sprendimus yra lengviau, galima palyginti skirtingus variantus. Investuodami didesnes sumas, turime jas saugoti, ypač atlikdami pirmuosius pavedimus“, – atskleidžia ekspertė.

Anot jos, apsaugos būdus kartais pateikia ir pačios prekybos platformos, tačiau niekada nepakenkia papildomas, instinktyvus apsisaugojimas.

„Šioje stadijoje lengviausiai ir patikimiausiai mus gali saugoti arba apmokėjimas „PayPal“, arba pirkimas per „Alibaba.com“. „PayPal“ saugo 180 dienų, „Alibaba“ 90 dienų. Šie mokėjimo būdai bus brangesni: „PayPal“ + 5 proc. (apytiksliai), „Alibaba“ + 3 proc. Tiekėjai labiausiai mėgsta „WesternUnion“ perlaidas, tačiau jos yra mažiausiai saugios“, – teigia I. Prichockaitė.

Vis dėlto, pasak jos, tarp Kinijos tiekėjų sukčių pasitaiko mažai, nes įėjimas į e. prekybos rinką ir gero vardo užsitikrinimas jiems yra svarbus, tačiau tikrai geras tiekėjas niekada neįsižeis ir nesupyks, jeigu jūs pasirinksite papildomus apsaugos būdus.

Intelektinės nuosavybės svarba

Mokymų metu advokatų kontoros „Glimstedt“ advokatė, ekspertė Giedrė Rimkūnaitė-Manke pasidalijo savo patirtimi ir atskleidė teisinių apsaugos priemonių galimybes. Anot jos, e. prekybos rinkoje ypač dažnai pasitaiko intelektinės nuosavybės pažeidimų.

„Pirkdami prekes iš Kinijos tiekėjų, negalite būti tikri, kad jums gaminamas produktas nepažeis kito asmens intelektinės nuosavybės. Kitaip tariant, užsakydami prekes iš Kinijos, turite įvertinti riziką ir nuspręsti, ar ją prisiimate. Tuo atveju, jeigu prekės pagaminimą užsakote patys Lietuvoje ar Vakaruose arba ruošiatės perpardavinėti jau esamą produktą, svarbu įsivertinti, kur prekė yra intelektinės nuosavybės kontekste. Atkreipkite dėmesį, ar produktas turi unikalų dizainą, galbūt tai yra išradimas ir jis gali būti saugomas patentu, o gal tai yra autorių teisių objektas. Kartais tai išsiaiškinti patiems gali būti sudėtinga, todėl nebijokite ieškoti profesionalų patarimo“, – rekomenduoja G. Rimkūnaitė-Manke.

Nebijokite gaminti Lietuvoje

Didelę patirtį e. prekybos srityje sukaupęs pranešėjas, „Innovators Lab Limited“ bendraįkūrėjis bei 5 mln. eurų apyvartą platformoje „Amazon“ pasiekęs dr. Ž. Stankevičius pabrėžia, kad ne visada lengviausias kelias viską užsisakyti iš Kinijos tiekėjų. Anot jo, rasti prekę šioje rinkoje paprasta, tačiau komunikaciniai ar užsakomieji procesai gali užtrukti, tad neverta bijoti gamybos vietinėje rinkoje.

„Tikrai patartina ieškoti gamintojo Lietuvoje, jeigu tik tai įmanoma. Aš pats visada teikiu pirmenybę gamybai Lietuvoje. Šiuo metu apie 80 proc. mano produktų gamybos vyksta būtent čia. Kita alternatyva – Lenkija. Šiuo metu produktų, kuriems nereikia daug rankų darbo, gamybos kaina yra beveik vienoda bet kur: Lietuvoje, Europoje ar Kinijoje. Vietinė gamyba turi daug pranašumų, kalbant apie kokybės kontrolę, logistiką, investuotų į verslą pinigų sumas. Taip pat Europos Sąjungoje didelis verslo pranašumas yra laisvas prekių judėjimas“, – tikina ekspertas.

Be to, ieškant tiekėjų daug naudos duoda tiesioginis kontaktas, vizitai, o tai, anot pranešėjo, padaryti savoje šalyje ar bent Europoje yra kur kas greičiau, pigiau ir paprasčiau.

Svarbūs ne tik jūs

Norint sėkmingai startuoti ir prekiauti elektroninėje terpėje, svarbu ne tik išsirinkti tinkamą produktą, bet ir tinkamai įvertinti konkurencinę aplinką, kuri kartais gali tapti paskata arba kliūtimi verslui. Gudrybes, kaip tinkamai pažinti savo konkurentus ir atrasti savo verslo pranašumus, atskleidė nepriklausomas skaitmeninės rinkodaros specialistas Justinas Mikulskis.

„Prieš pradedant veiklą, reikėtų patikrinti artimiausius tiesioginius ir netiesioginius konkurentus. Peržiūrėkite tuos, kurie prekiauja panašiomis prekėmis. Taip galite įvertinti, kokių elementų nenumatėte ar ko neišnaudoja jūsų verslas. Sudarę konkurentų ir jų pranašumų sąrašą, labai aiškiai pamatysite, kuria linkme jums vertėtų dirbti“, – teigia pranešėjas.

Anot jo, šioms paieškoms gali padėti tokie puslapiai kaip „SimilarWeb“ arba paprasčiausios nemokamos „Google“ programos. Netgi paieškoje galima rasti daugybę tyrimų apie vartotojus ir jų įpročius, rinkos ypatybes. Be to, pranešėjas kaip vienas dažniausiai naudojamų ir geriausias įžvalgas pateikiančių programų įvardija „Google Trends“ ir „Google Think Insights“.

Nesvarbu, kokį produktą pasirinktumėte ir kokio įtemptumo rinka vyrautų, J. Mikulskio teigimu, startuoti be reklamos gali tik visiški verslo savižudžiai. „Jei esate vos startavę, nebūtina skubėti samdyti „growth-hackerių“. Pradėkite po truputį, stenkitės kuo daugiau išsiaiškinti apie pradinį reklamos kanalą. Nenustebkite, kad kartais tinkamiausio kanalo paieškos gali trukti ilgai, net metus. Įvertinę save ir savo konkurentus, taip pat galite rasti įdomių sprendimų, pavyzdžiui, jeigu reklamos triukšmas socialiniuose tinkluose per didelis, galbūt verta pagalvoti ir apie visavertį SEO“, – rekomenduoja skaitmeninės rinkodaros specialistas.

www.bznstart.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vainienė: svarstoma visiškai atsisakyti galimybių paso (25)

Vyriausybei kitą trečiadienį žadant priimti spendimą atsisakyti galimybių paso, Sveikatos...

„Lietuvos geležinkeliai“ naujojo vadovo paieškai pasitelks atrankos kompaniją

„ Lietuvos geležinkeliai “ (LTG) antradienį vykusiame Skyrimo ir atlygio komiteto posėdyje LTG...

Darbdavių atstovas: be 15 tūkst. darbuotojų iš užsienio Lietuvos ekonomika sustos (2)

Penktadienį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir verslo atstovų susitikime aptarta...

Lukašenka pagrasino Lietuvai „nepraleisti jos eksporto per Baltarusiją“ (70)

Baltarusija gali blokuoti lietuviškų prekių eksporto srautus per jos teritoriją į Kiniją, o savo...

Restoranų ir viešbučių verslas skaičiuoja, kiek reiktų didinti kainas: situacija – labai bloga (75)

Didesnės sąskaitos už elektrą, šildymą, didėjusios algos bei produktų kainos įstūmė į...

Top naujienos

Neblaivaus greitosios pagalbos medikų ekipažo detektyvas Lazdijų rajone: kaip viskas vyko (11)

Penktadienio rytą Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato išplatintas pranešimas apie...

Ekspertai pataria ruoštis: dar didesnės šildymo sąskaitos – neišvengiama (26)

Pasirodžiusios šildymo sąskaitos už gruodžio mėnesį privertė aiktelėti ne vieną, tačiau...

Audros nuniokojo pajūrį: vaizdas Klaipėdos paplūdimiuose – kraupus (5)

Sausį pajūryje siaučiantys vėjai pridarė žalos Klaipėdos paplūdimiui – klaipėdiečiai,...

D+Siddharth Philip, Christopher Jasper, William Wilkes

Oro linijų bendrovės dėl Rusijos grėsmės keičia tvarkaraščius

Oro linijų bendrovės pradėjo keisti skrydžių tvarkaraščius, kad jų lėktuvai kuo mažiau laiko...

Su žavia mergina ant M.A.M.A 2021 raudonojo kilimo pasirodęs Vaidas Baumila: tikėjomės, kad sulauksime šio klausimo (1)

11-ąjį kartą Kauno „Žalgirio“ arenoje surengti M.A.M.A 2021 apdovanojimai. Prieš skelbiant...

Sudegė Gintarės Karaliūnaitės mamos augalų perdirbimo cechas: liko tik aprūkusios sienos, skaičiuojami didžiuliai nuostoliai (21)

Ankstų penktadienio rytą užsidegė žinomos žolininkės Adelės Karaliūnaitės ilgus metus...

Prieš metus skandale atsidūrusiuose M.A.M.A apdovanojimuose pasirodžiusi Daina Bosas: dažniausiai piktinasi tie, kurių niekas nekviečia

Penktadienio vakarą lietuviškos muzikos fanus prie TV ekranų pritraukė kasmetinis muzikos šou –...

Lukašenka turi asmeninių nuoskaudų: Gabrieliui Landsbergiui niekada neatleis (317)

Lietuviai, kaip tauta, baltarusiams niekada nebuvo ir nebus priešai. Tai penktadienį pareiškė...

Pasienyje kylanti 4 metrų tvora – ne tik sunkiai įveikiama kliūtis, bet kartais ir mirtini spąstai (29)

Kovoje su neteisėta migracija pasieniečių arsenalas sparčiai plečiasi – beveik visose...