„Kažkokia chebrytė darosi šimtus milijardų“

„Europa sugalvojo, kad ji kovos su infliacija keldama palūkanas. Nėra labai aišku, kodėl tai reikia daryti. Pasaulyje dabar vyksta daug eksperimentų. Japonija bando nekelti palūkanų ir infliacija nėra didelė, kokia nors Vengrija turi keliolikos procentų palūkanas ir infliacija yra vos ne didžiausia. Tai čia pareina daug kas iš to, kad Europą valdo tokie žmonės, kurie mokėsi vienoje ekonomikos mokykloje, kuriai aš nepritariu, JAV lygiai tai pačiai mokyklai priklauso. 

Daug žymių pasaulio ekonomistų, pavyzdžiui, Paulas Krugmanas, Džozefas Stiglicas, ir panašūs Nobelio premijos laureatai, jie sako, kad tada, kai yra tokio tipo šokai, ateinantys iš pasiūlos pusės, kai jie greičiausiai yra laikini, kaip su energija ar kovidu, reikia tiesiog turėti strateginės kantrybės, ir jie praeis. Ką ir matome – Europoje infliacijos pikas jau yra praėjęs, ta metinė infliacija išsilaiko, nes ji metinė, bet Europoje jau keli mėnesiai yra mėnesinė defliacija“, – aiškino R. Kuodis.

Anot jo, nepaisant šių aplinkybių, Europos centrinis bankas ir toliau kelia palūkanas, o tai persikelia į komercinius bankus. 

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)