aA
Nors jau kurį laiką Lietuvoje sklando koronaviruso baimė, nei Kaziuko mugės prekeiviai, nei lankytojai jo neišsigando. Tiesa, Delfi kalbinti praeiviai abejojo, ar visi prekybininkai tikrai saugiai pardavinėja maisto produktus, tačiau net ir abejojantys į krepšius krovė ir mėsą, ir žuvį.

Vilniuje Kaziuko mugė pradėjo šurmuliuoti jau penktadienio rytą. Prekybininkai pradėjo statyti palapines, tiesti stalus ir krauti atsivežtas gėrybes: nuo maisto produktų iki išskirtinių rankdarbių.

Prieš Kaziuko mugę Sveikatos apsaugos ministerija pateikė rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo koronaviruso. Kai kurie prekeiviai tvirtino, kad griežtai paiso rekomendacijų, kiti prisipažino, kad tiesiog nespėjo to padaryti.

Ministerija nurodė, kad kiekvienas prekeivis, prekiaujantis maisto produktais, privalo turėti priemonių asmens higienai palaikyti: drėgnų vienkartinių dezinfekcinių servetėlių, popierinių rankšluosčių ir kt. Delfi kalbinti prekeiviai traukė iš po prekystalių dezinfekcinius skysčius ir tvirtino, kad pirštines keičia itin dažnai.

Ministerija taip pat rekomendavo, kad su grynaisiais pinigais maisto palapinėje tvarkytųsi atskiras asmuo. Delfi kalbinta rūkytos žuvies prekeivė teigė, kad paiso šio nurodymo ir yra pasiskirstę, kas pakuos žuvis, o kas paims grynuosius, tačiau dažnoje palapinėje maistu prekiavo vienas žmogus, kuris ir dėjo maistą į krepšelius, ir ėmė grynuosius.

Maistą, anot ministerijos, privaloma apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, dulkių, prisilietimų ar kontakto su praeiviais. Maistu prekiaujantys prekybininkai nusprendė, kas nuo visko apsaugos maždaug dvidešimties-trisdešimties centimetrų pločio maistinės pvėlevės „sienelė“ prekystalio pradžioje. Ir žuvies, ir mėsos produktai sukrauti dėžėse, neuždengti. Dažnas prekeivis paruošęs lėkštes gardėsių ir paragavimui.

Koronavirusas Kaziuko mugės neišbaidė: saugumu abejojantys perka, nors kainos kyla
© DELFI / Domantas Pipas

Prekybininkai nebijo jokio viruso

Kone visi prekybininkai sutartinai tikino, kad nebijo viruso. „Yra plėvelė, beveik visi taip prekiauja, – teigė Delfi kalbintas prekybininkas, paklaustas, kaip saugo prekes nuo bakterijų. – Nebijome. Dar koronaviruso nėra Lietuvoje. Nebijau aš to koronaviruso, paprastas virusas, tiesiog išpūsta migla."

Žuvimi prekiaujantis vyras tvirtino, kad tikisi daugybės žmonių, o paklaustas, ką dažniausiai perka praeiviai, pirmiausia įvardijo stintas ir vilkžuvę.

Koronavirusas Kaziuko mugės neišbaidė: saugumu abejojantys perka, nors kainos kyla
© DELFI / Domantas Pipas

O ar kainos pakilo? „Kainos tos pačios, gal kažkas šiek tiek brangiau“, – teigė vyras.

Koronaviruso nebijo ir mėsa prekiaujantis vyras. „Labai sureikšmintas dalykas tas koronavirusas“, – tvirtino vyras ir pridūrė, kad tikrai nebijo. Ant jo prekystalio padėta lėkštė vaišintis. Jis teigė, kad tai kiekvieno pasirinkimas, nori vaišinasi, nenori – ne.

Paklausus, ar šįmet brangiau nei pernai, vyras teigė, kad kainos kyla natūraliai, dėl to, kad kyla ir kitos paslaugos.

„Apsisaugome aptraukdami plėvele, kad nebūtų tiesioginio sąlyčio su žmonėmis“, – apie apsaugos priemones kalbėjo rūkyta žuvimi prekiaujanti moteris. Ji teigė, kad nebijo viruso.

Koronavirusas Kaziuko mugės neišbaidė: saugumu abejojantys perka, nors kainos kyla
© DELFI / Domantas Pipas

Viruso nebijo ir pagamintu maistu prekiaujantis vaikinas. Jis iš už prekystalio traukė dezinfekcinį skystį, pademonstravo jį žurnalistams ir tvirtino, kad jau iki pietų pirštines pakeitė dešimt kartų.

Medinėmis lentelėmis prekiaujantis vyras prisipažino, kad viruso bijo, bet pridūrė „gyventi reikia“. Jis neslėpė – „viskas brangsta“.

O ar jo prekių nereikia apsaugoti nuo koronaviruso? „Pasiskaičiau, kad turi būti supakuota, nes rankomis čiupinėjant virusas plinta“, – teigė vyras, tačiau jo prekystalis buvo nukrautas nesupakuotomis prekėmis. Kodėl? „Nespėjau“, – neslėpė vyras.

Vyras tvirtino, kad tikisi mažiau žmonių nei įprastai: „Mažiau bus, nes papult vaikščiot tarp sergančių niekas nenori. Kai kurie neis, liks namuose“.

Koronavirusas Kaziuko mugės neišbaidė: saugumu abejojantys perka, nors kainos kyla

Nesupakuotomis kepurėlėmis vaikams prekiaujantis vyras tvirtino, kad didesnė rizika perkant maisto produktus. Kepures galima ir pasimatuoti. Ar nebaisu, kad taip bus perduodamas virusas? Prekeivis teigė, kad tikisi lankytojų supratingumo, kad sergantys į mugę neis.

Mediniai šaukštai po 4 eurus, kilogramas lašinių – 6

Mugėje sutikta praeivė jau keliavo su prekių pridėtu maišeliu. Ji teigė, kad jame – ir maisto produktai. „Niekada nesu sirgusi jokiu gripu, tai nebaisu“, – kalbėjo moteris ir pridūrė, kad ir produktus pirkti jai nebaisu. Beje, jos paklausus, ar prekeiviai tikrai apsaugo produktus nuo viruso, ji tai paneigė: „Ne, man atrodo, kad ne. Gal tai ir nelabai gerai, bet gal nieko tokio.“

Beje, ji teigė, kad visuomet į mugę vyksta penktadieniais, tad šį kartą, jos nuomone, žmonių net daugiau nei įprastai.

Kitas praeivis, gardžiai ragavęs prekybininkų siūlomas gėrybes, taip pat tvirtino, kad tikrai nebijo jokio viruso.

Koronavirusas Kaziuko mugės neišbaidė: saugumu abejojantys perka, nors kainos kyla
© DELFI / Domantas Pipas

Koronaviruso nebijantys praeiviai į krepšius krauna ne tik maisto produktus. Ne vieną vilioja latvio prekystalis, nuklotas mediniais šaukštais. Įprasto dydžio šaukštą čia įsigysite už 4 eurus, šaukštelį – už 2.

Ant kito prekeivio stalo šaukštų nematyti, sako pats jų nedrožia, bet yra daugybė pjaustymo lentelių ir mentelių. Vyras Delfi tvirtino, kad mentelių kainos pakilo maždaug puse euro. Jų kainos kiek viršija tris eurus.

Pjaustymo lentelių čia galima įsigyti už 6, 8 ar net 17 eurų.

Verbomis prekiaujanti moteris vardijo, kad pačios mažiausios, vos sprindžio ilgio, verbos kainuoja po du eurus, o maždaug 40-50 cm ilgio – po 5.

3-4 eurus teks iš piniginės traukti tiems, kas norės įsigyti molinių puodelių. Kaina tokia pati ir perkant su užrašu „Kaziuko mugė“.

Koronavirusas Kaziuko mugės neišbaidė: saugumu abejojantys perka, nors kainos kyla
© DELFI / Domantas Pipas

Meduoliai šįmet mugėje kainuoja po 2,5-3 eurus, o dėžutę šokoladu aplietų grybukų įsigysite už 5 eurus.

Vis dėlto, daugiausia žmonių būriuojasi prie maisto produktais nukrautų prekystalių. Marinuotų pomidorų indelis mugėje kainuoja 4 eurus, morkų salotų – 3, o kopūstų – 2,5.

Iš tolo kvepiantys rūkytos žuvies prekystaliai nukrauti lašiša, stintomis, aštuonkojais, vilkžuve ir kitomis gėrybėmis. 100 gramų aštuonkojo čiuptuvėlių mugėje kainuoja 1,4, kilogramas šaltai rūkytos skumbrės – 9,50, kilogramas karštai rūkyto karšio – 9 eurai, kilogramas rūkytos stintos – 12, šviežios – 4,5.

Karštai rūkytų lašišos kaulų kilogramą įsigysite už 6 eurus, kilogramą karštai rūkytos vilkžuvės – už 8,9 ar 9,9 Eur.

Koronavirusas Kaziuko mugės neišbaidė: saugumu abejojantys perka, nors kainos kyla
© DELFI / Domantas Pipas

Ant prekystalių guli ir karštai rūkytos vištos už 6,50 Eur už kilogramą.

Kilogramą šalto rūkymo kiaulienos nugarinės mugėje galite rasti už 9 eurus, o sūdytų kiaulienos lašinių – už 6, sūdytos šoninės – už 6,80.

Išalkę gali pasisotinti ir pačioje mugėje keptais šašlykais, plovu ar sriuba. Už porciją šašlykų mugėje sumokėsite 8 eurus, dešrelę su kopūstais – 6, rūkytos karkos su žirniais porcija kainuoja 10-12 eurų.

Koronavirusas Kaziuko mugės neišbaidė: saugumu abejojantys perka, nors kainos kyla
© DELFI / Domantas Pipas

Už plovą, meksikietišką troškinį ar kijevo kotletą tektų pakloti po 6 eurus.

Tradiciškai mugėje gausu ir virvele surištų riestainių. Nedidelių riestainių pluoštelis kainuoja nuo 1,5 Eur.

Kaziuko mugė Vilniuje:

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
2.5600

Žiniasklaida: nepaisant sankcijų, Rusija sugeba įsigyti lustų iš Nyderlandų (1)

Nepaisant įvestų sankcijų, Rusija ir toliau perka lustus iš Nyderlandų gamintojų. Apie tai...

LPK viceprezidentas: artimiausias žodis, apibūdinti dabartinei situacijai, yra stagnacija

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Mantas Gudas tvirtina, kad LPK pritartų...

Ekonomistai mato vien teigiamą rekordinės imigracijos pusę: užkamšė darbo rinkos skyles, kelia vartojimą ir pensijas (13)

Lietuvoje gyvena beveik 190 tūkst. užsieniečių – šis skaičius per metus beveik padvigubėjo ir...

Izgorodinas: šie metai Lietuvos ekonomikai bus kaip amerikietiški kalneliai

Reaguodamas į viešojoje erdvėje matomas 2023 metų ekonomines prognozes ekonomistas Aleksandras...

Ekspertė: skaitmeninėse platformose dirbančius asmenis prilyginus darbuotojams, gali nukentėti ir vartotojai

Europos Parlamente (EP) kelią skinasi direktyva, kuria norima apibrėžti skaitmeninių platformų...

Top naujienos

DELFI

Rusijos politologas: Putinas ką tik patyrė du rimtus smūgius iš „saviškių“

„Po dviejų smūgių Vladimiras Putinas tapo kitoks, jo aparatas jau nebelaiko jo fiureriu....

Nutolusios saulės elektrinės pirkėjo sunkumai: už „dingusį“ kilovatą norėtų atgauti pinigus

Saulės elektrinę nutolusiame parke įsigijęs gyventojas sumokėjo tūkstančius eurų, tačiau...

Seksualinę prievartą patyrusiai mergaitei – smūgis: sulaukusi pasmerkimo motina stojo ginti pedofilą (10)

Tai, kas įvyko viename nedideliame Lietuvos miestelyje, netelpa į jokius sveiko proto rėmus –...

Kas didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką: kardiologė prakalbo apie slaptąjį žudiką

Ar gali būti, kad mirtis yra pirmas ir paskutinis širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) simptomas?...

Lietuvos ambasadoms užsienyje – grasinimai susprogdinti (7)

Šią savaitę penkios Lietuvos ambasados užsienyje sulaukė elektroninių laiškų su grasinimais...

„Delfi TV“ laida „Iš esmės“

Putino režimas siunčia žinutę Rusijos gyventojams: „dovanėlė“ gali atskristi į patį Kremlių (6)

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychaila Podoliakas šią savaitę įspėjo,...

Taavi Minnikas, delfi.ee

Ukrainos žvalgybos pulkininkas: deja, bet Putiną gydo geriausi Vakarų gydytojai (16)

„Pavasaris ir vasara karui bus lemiami. Jeigu Rusijos tam metui planuojamas didelis puolimas žlugs,...

Vytautė Merkytė

Asmenybės sutrikimas, kurio gydymas situaciją tik pablogins: tokiais žmonėmis mes smarkiai susižavime, o vėliau kenčiame

„Tas tai visiškas psichopatas “, – veikiausiai bent kartą esate girdėję tokį pasakymą. O...

Ekonomistai mato vien teigiamą rekordinės imigracijos pusę: užkamšė darbo rinkos skyles, kelia vartojimą ir pensijas (13)

Lietuvoje gyvena beveik 190 tūkst. užsieniečių – šis skaičius per metus beveik padvigubėjo ir...

Parengė Jurga Grigienė

Visuomeninis maitinimas sovietmečiu: iškreiptas požiūris į skanų maistą ir kuo baigėsi bandymai gaminti mėsainius (3)

Sovietmečiu maisto prekių parduotuvėse stingant elementariausių produktų, pavalgyti valgykloje...