Vilniuje Kaziuko mugė pradėjo šurmuliuoti jau penktadienio rytą. Prekybininkai pradėjo statyti palapines, tiesti stalus ir krauti atsivežtas gėrybes: nuo maisto produktų iki išskirtinių rankdarbių.

Prieš Kaziuko mugę Sveikatos apsaugos ministerija pateikė rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo koronaviruso. Kai kurie prekeiviai tvirtino, kad griežtai paiso rekomendacijų, kiti prisipažino, kad tiesiog nespėjo to padaryti.

Ministerija nurodė, kad kiekvienas prekeivis, prekiaujantis maisto produktais, privalo turėti priemonių asmens higienai palaikyti: drėgnų vienkartinių dezinfekcinių servetėlių, popierinių rankšluosčių ir kt. Delfi kalbinti prekeiviai traukė iš po prekystalių dezinfekcinius skysčius ir tvirtino, kad pirštines keičia itin dažnai.

Ministerija taip pat rekomendavo, kad su grynaisiais pinigais maisto palapinėje tvarkytųsi atskiras asmuo. Delfi kalbinta rūkytos žuvies prekeivė teigė, kad paiso šio nurodymo ir yra pasiskirstę, kas pakuos žuvis, o kas paims grynuosius, tačiau dažnoje palapinėje maistu prekiavo vienas žmogus, kuris ir dėjo maistą į krepšelius, ir ėmė grynuosius.

Maistą, anot ministerijos, privaloma apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, dulkių, prisilietimų ar kontakto su praeiviais. Maistu prekiaujantys prekybininkai nusprendė, kas nuo visko apsaugos maždaug dvidešimties-trisdešimties centimetrų pločio maistinės pvėlevės „sienelė“ prekystalio pradžioje. Ir žuvies, ir mėsos produktai sukrauti dėžėse, neuždengti. Dažnas prekeivis paruošęs lėkštes gardėsių ir paragavimui.

Prekybininkai nebijo jokio viruso

Kone visi prekybininkai sutartinai tikino, kad nebijo viruso. „Yra plėvelė, beveik visi taip prekiauja, – teigė Delfi kalbintas prekybininkas, paklaustas, kaip saugo prekes nuo bakterijų. – Nebijome. Dar koronaviruso nėra Lietuvoje. Nebijau aš to koronaviruso, paprastas virusas, tiesiog išpūsta migla."

Žuvimi prekiaujantis vyras tvirtino, kad tikisi daugybės žmonių, o paklaustas, ką dažniausiai perka praeiviai, pirmiausia įvardijo stintas ir vilkžuvę.

O ar kainos pakilo? „Kainos tos pačios, gal kažkas šiek tiek brangiau“, – teigė vyras.

Koronaviruso nebijo ir mėsa prekiaujantis vyras. „Labai sureikšmintas dalykas tas koronavirusas“, – tvirtino vyras ir pridūrė, kad tikrai nebijo. Ant jo prekystalio padėta lėkštė vaišintis. Jis teigė, kad tai kiekvieno pasirinkimas, nori vaišinasi, nenori – ne.

Paklausus, ar šįmet brangiau nei pernai, vyras teigė, kad kainos kyla natūraliai, dėl to, kad kyla ir kitos paslaugos.

„Apsisaugome aptraukdami plėvele, kad nebūtų tiesioginio sąlyčio su žmonėmis“, – apie apsaugos priemones kalbėjo rūkyta žuvimi prekiaujanti moteris. Ji teigė, kad nebijo viruso.

Viruso nebijo ir pagamintu maistu prekiaujantis vaikinas. Jis iš už prekystalio traukė dezinfekcinį skystį, pademonstravo jį žurnalistams ir tvirtino, kad jau iki pietų pirštines pakeitė dešimt kartų.

Medinėmis lentelėmis prekiaujantis vyras prisipažino, kad viruso bijo, bet pridūrė „gyventi reikia“. Jis neslėpė – „viskas brangsta“.

O ar jo prekių nereikia apsaugoti nuo koronaviruso? „Pasiskaičiau, kad turi būti supakuota, nes rankomis čiupinėjant virusas plinta“, – teigė vyras, tačiau jo prekystalis buvo nukrautas nesupakuotomis prekėmis. Kodėl? „Nespėjau“, – neslėpė vyras.

Vyras tvirtino, kad tikisi mažiau žmonių nei įprastai: „Mažiau bus, nes papult vaikščiot tarp sergančių niekas nenori. Kai kurie neis, liks namuose“.

Nesupakuotomis kepurėlėmis vaikams prekiaujantis vyras tvirtino, kad didesnė rizika perkant maisto produktus. Kepures galima ir pasimatuoti. Ar nebaisu, kad taip bus perduodamas virusas? Prekeivis teigė, kad tikisi lankytojų supratingumo, kad sergantys į mugę neis.

Mediniai šaukštai po 4 eurus, kilogramas lašinių – 6

Mugėje sutikta praeivė jau keliavo su prekių pridėtu maišeliu. Ji teigė, kad jame – ir maisto produktai. „Niekada nesu sirgusi jokiu gripu, tai nebaisu“, – kalbėjo moteris ir pridūrė, kad ir produktus pirkti jai nebaisu. Beje, jos paklausus, ar prekeiviai tikrai apsaugo produktus nuo viruso, ji tai paneigė: „Ne, man atrodo, kad ne. Gal tai ir nelabai gerai, bet gal nieko tokio.“

Beje, ji teigė, kad visuomet į mugę vyksta penktadieniais, tad šį kartą, jos nuomone, žmonių net daugiau nei įprastai.

Kitas praeivis, gardžiai ragavęs prekybininkų siūlomas gėrybes, taip pat tvirtino, kad tikrai nebijo jokio viruso.

Koronaviruso nebijantys praeiviai į krepšius krauna ne tik maisto produktus. Ne vieną vilioja latvio prekystalis, nuklotas mediniais šaukštais. Įprasto dydžio šaukštą čia įsigysite už 4 eurus, šaukštelį – už 2.

Ant kito prekeivio stalo šaukštų nematyti, sako pats jų nedrožia, bet yra daugybė pjaustymo lentelių ir mentelių. Vyras Delfi tvirtino, kad mentelių kainos pakilo maždaug puse euro. Jų kainos kiek viršija tris eurus.

Pjaustymo lentelių čia galima įsigyti už 6, 8 ar net 17 eurų.

Verbomis prekiaujanti moteris vardijo, kad pačios mažiausios, vos sprindžio ilgio, verbos kainuoja po du eurus, o maždaug 40-50 cm ilgio – po 5.

3-4 eurus teks iš piniginės traukti tiems, kas norės įsigyti molinių puodelių. Kaina tokia pati ir perkant su užrašu „Kaziuko mugė“.

Meduoliai šįmet mugėje kainuoja po 2,5-3 eurus, o dėžutę šokoladu aplietų grybukų įsigysite už 5 eurus.

Vis dėlto, daugiausia žmonių būriuojasi prie maisto produktais nukrautų prekystalių. Marinuotų pomidorų indelis mugėje kainuoja 4 eurus, morkų salotų – 3, o kopūstų – 2,5.

Iš tolo kvepiantys rūkytos žuvies prekystaliai nukrauti lašiša, stintomis, aštuonkojais, vilkžuve ir kitomis gėrybėmis. 100 gramų aštuonkojo čiuptuvėlių mugėje kainuoja 1,4, kilogramas šaltai rūkytos skumbrės – 9,50, kilogramas karštai rūkyto karšio – 9 eurai, kilogramas rūkytos stintos – 12, šviežios – 4,5.

Karštai rūkytų lašišos kaulų kilogramą įsigysite už 6 eurus, kilogramą karštai rūkytos vilkžuvės – už 8,9 ar 9,9 Eur.

Ant prekystalių guli ir karštai rūkytos vištos už 6,50 Eur už kilogramą.

Kilogramą šalto rūkymo kiaulienos nugarinės mugėje galite rasti už 9 eurus, o sūdytų kiaulienos lašinių – už 6, sūdytos šoninės – už 6,80.

Išalkę gali pasisotinti ir pačioje mugėje keptais šašlykais, plovu ar sriuba. Už porciją šašlykų mugėje sumokėsite 8 eurus, dešrelę su kopūstais – 6, rūkytos karkos su žirniais porcija kainuoja 10-12 eurų.

Už plovą, meksikietišką troškinį ar kijevo kotletą tektų pakloti po 6 eurus.

Tradiciškai mugėje gausu ir virvele surištų riestainių. Nedidelių riestainių pluoštelis kainuoja nuo 1,5 Eur.

Kaziuko mugė Vilniuje:

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos