Tai nustatė Ministro Pirmininko pavedimu sudaryta darbo grupė Konstitucinio Teismo 2000 m. spalio 18 d. nutarimo įtakai įvertinti.

Atsižvelgiant į tai, kad Investicijų sutartis sudaryta remiantis tuo metu galiojusiais įstatymais, o šalių teisės ir pareigos nustatomos pagal Anglijos teisę, galima daryti išvadą, kad išnagrinėtas Konstitucinio Teismo nutarimas turi ribotą įtaką Investicijų sutarties nuostatoms.

Dėl sutarties nuostatų, kurių teisėtumas pagal šiuo metu galiojančius įstatymus yra abejotinas, pakeitimo Vyriausybės atstovai dar šią savaitę kalbėsis su "Mažeikių naftos" ir "Williams" atstovais.

Konstitucinio Teismo įstatymo 72 straipsnis numato teisės akto pripažinimo prieštaraujančiu Konstitucijai padarinius, t.y. įstatymas negali būti taikomas nuo tos dienos, kai oficialiai yra paskelbiamas Konstitucinio Teismo nutarimas, o sprendimai, kurie pagrįsti tokiu įstatymu, neturi būti vykdomi, jeigu tokie sprendimai nebuvo įvykdyti iki Konstitucinio Teismo nutarimo įsigaliojimo.

Darbo grupė, atlikdama jai pavestą užduotį, detaliai išnagrinėjo minėtą Konstitucinio Teismo nutarimą bei 1999 m. sudarytą Investicijų sutartį. Kadangi Investicijų sutarčiai taikoma Anglijos teisė, darbo grupė savo išvadose taip pat remiasi Londono teisės firmos "Herbert Smith" atlikta sandorio ir Konstitucinio Teismo nutarimo analize.

Į darbo grupę buvo įtraukti Ministro Pirmininko patarėjai Artūras Kapitanovas, Saulius Spėčius ir Vyriausybės kanceliarijos Teisės ir teisėtvarkos departamento direktorė Ramutė Ruškytė. Jai vadovavo teisingumo ministras Gintautas Bartkus.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės