aA
Visame pasaulyje įmonės stengiasi optimizuoti savo verslo procesus ir teikiamas paslaugas. Lietuva šiame kontekste nėra išimtis: įmonės prisitaiko prie besikeičiančios verslo aplinkos, kuria paslaugas, leidžiančias sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų, o technologijos tapo neatsiejamu įrankiu, palengvinančiu kasdienybę ar padedančiu plėsti paslaugų spektrą jas pateikiant tiesiog išmaniajame telefone.
Konkursas „Metų paslauga“: išmaniaisiais sprendimais Lietuva jau pasivijo Vakarų Europą
© Shutterstock

Savo inovatyvius sprendimus ir sukurtas paslaugas šiais metais įmonės vėl pristato nacionaliniuose verslo apdovanojimuose „Metų paslauga 2018“, organizuojamuose Lietuvos verslo konfederacijos. Jau šeštus metus vyksiančiame konkurse įmonės savo paslaugas gali pristatyti 11–oje nominacijų, tarp kurių „Metų išmanusis sprendimas“, „Metų teisės paslauga“, „Metų technologija“, „Metų finansų paslauga“, „Socialinės atsakomybės projektas“ ir kt.

Verslo ir mokslo sinergija kuria pažangą

Aukštosios technologijos neįsivaizduojamos be mokslinių žinių, atliekamų tyrimų ir bandymų. Lietuvoje veikiančios biotechnologijų įmonės „Biotechpharma“ vadovas Vladas Algirdas Bumelis, „Metų paslaugos 2018“ komisijos narys, sako, kad šalies įmonių pasiekimai biotechnologijų srityje kartu yra ir šalies, verslo bei mokslo pasiekimai.

„Verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas norint sukurti produktus ir paslaugas, kuriuos galėtume pasiūlyti užsienio rinkai, konkuruoti su didžiausiais rinkos žaidėjais. Lietuva, nors ir maža šalis, biotechnologijų srityje jau yra daug nuveikusi bei užsitikrinusi vietą pasaulio rinkoje, ir yra žinoma kaip aukštųjų technologijų inovacijų kūrėja. Gyvybės mokslų pasiekimų potencialas Lietuvoje yra labai didelis, o sėkmingas verslo ir mokslo bendradarbiavimas sukuria aukštą pridėtinę vertę ir produktus, kurie prisideda gydant sunkiausias onkologines ligas, gerinant žmonių sveikatą“, – sako profesorius V. A. Bumelis.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, skatinančios inovacijų kūrimą, direktorius Kęstutis Šetkus tvirtina, kad išmaniųjų sprendimų ir inovacijų kūrimas neatsiejamas nuo mokslo ir verslo partnerystės, todėl labai svarbu Lietuvoje sudaryti palankias sąlygas inovacijų ekosistemai kurti.
„Darniai inovacijų ekosistemai kurti skiriame daug investicijų, entuziazmo, laiko, žmogiškųjų išteklių. Kryptingai veikianti inovacijų ekosistema sudaro prielaidas atsirasti naujiems verslams, inovatyviems startuoliams. Pastebime tendenciją, kad šių naujų verslų orientacija yra labai aiški – tai išmanieji sprendimai, kuriems sukurti reikia vis daugiau tarpdisciplininių žinių, kompetencijų bei skirtingų sričių gebėjimų“, – sako K. Šetkus.

Išmanieji sprendimai atsiperka su kaupu

Kaip sako Rasa Beskajevienė, aukštųjų technologijų ir automatizacijos sprendimus teikiančios Kauno bendrovės „Equinox Europe“ direktorė, pačių įvairiausių technologijų, robotų ar išmaniųjų sprendimų integravimas į veiklą įmonėms suteikia didelį pranašumą.

„Technologijos, išmanieji sprendimai, automatizacija ar robotų integracija įmonių efektyvumą gali padidinti net kelis kartus. Yra apskaičiuota, kad investicijos į tokias sistemas, pavyzdžiui logistikoje, atsiperka vidutiniškai per trejus metus. Išmanieji ar veiklą efektyvinantys sprendimai aktyviai diegiami ir lietuviškose įmonėse, tad tvirtai žengiame kartu su kitomis Vakarų šalimis, nė kiek nuo jų neatsilikdami“, – sako įmonės “Equinox Europe”, kurios automatizuotų sandėlių valdymo sprendimai pasiekia daugelį pasaulio šalių, vadovė.

Naujos technologijos Lietuvą pasiekia ir kartu su naujais investuotojais. Vilniuje veiklą netrukus pradėsiantis pasauliniam tinklui MARRIOTT priklausantis viešbutis „Courtyard by Marriott Vilnius City Center" ištikimiausiems svečiams pristatys naujovę – mobilųjį viešbučio kambario raktą (Mobile Key). Šį raktą galima parsisiųsti mobilioje programėlėje, kuri sudaro galimybes svečiams savarankiškai užsiregistruoti viešbutyje dar net jo nepasiekus. Registracija vykdoma patvirtinant visus rezervacijos duomenis, nurodant atvykimo laiką, kreditinės kortelės duomenis, papildomų paslaugų poreikį. Po duomenų apdorojimo klientą mobiliuoju telefonu pasiekia pranešimas, kada kambarys ir jo raktas jau parengti. Atsisiuntę suformuotą mobilųjį raktą svečiai galės gauti nuorodas kaip pasiekti numerį ir, pridėję telefoną prie išmaniosios spynos, juo atsirakinti priskirtą kambarį.

„Tokia išmanioji paslauga sudaro galimybes klientui be vargo planuoti savo laiką. Tarkime, atvykus į kitą miestą programėlė vienu paspaudimu žemėlapyje parodys greičiausią kelią iki viešbučio, taip pat yra galimybė iš anksto užsisakyti papildomas viešbutyje teikiamas paslaugas. Mobilusis raktas leidžia išvengti bet kokios gaišaties registratūroje, pildant dokumentus ar ieškant kambario dideliame pastate. Be to, pasinaudojus šiuo raktu bus galima pasiekti kitas poilsio zonas viešbučio komplekse. Toks sprendimas ištikimiausiems klientams suteiks mobilumo ir sutaupys jų laiko poilsiui", – pasakojo viešbučio atstovė Asta Abišalienė.

Skatina kurti inovacijas

Lietuvos verslininkai garsėja savo gebėjimais kurti inovacijas: tuo užsiima tiek startuoliai, tiek ilgametę patirtį sukaupusios įmonės. Prie tokių rinkos pokyčių prisitaiko ir komerciniai bankai, kuriantys specialiai inovacijų kūrėjams skirtas priemones.

Būtent tokią paslaugą konkurse pristato Šiaulių bankas. „Innovfin“ – finansavimo priemonė inovatyviam verslui. Ši paslauga orientuota į tuos verslus, kurie planuoja investuoti į technologijas, verslo procesų modernizavimą, verslo plėtrą, tačiau susiduria su iššūkiu užsitikrinti banko finansavimą. Ši priemonė inovatyviam verslui sudaro galimybes sumažinti kredito rizikos lygį, o bankui – suteikti kreditą palankiomis sąlygomis.

„Su savo ilgalaikiu partneriu – Europos investicijų fondu pasiūlėme sprendimą, išplečiantį galimybes verslui gauti finansavimą, ir taip sudarėme sąlygas novatoriškų įmonių plėtrai Lietuvoje“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Plečia paslaugas ir logistikoje

Efektyvūs sprendimai, naujos technologijos ir inovacijos sparčiai plečiasi logistikos sektoriuje. Logistikos bendrovė „Rhenus Svoris" savo klientams siūlo tiekimo grandinės optimizavimo paslaugas, kurios klientams padeda sutaupyti sandėlio išlaidų ir suvaldyti transporto srautus.

“Tendencija, kai gamybininkai patiki sandėlių valdymą profesionalams, galėdami daugiau dėmesio
skirti savo tiesioginei veiklai, įsigali vis labiau. Įmonės suprato, jog gali atlaisvinti savo sandėlių plotus ir išnaudoti juos efektyviau. Tiekimo grandinės optimizavimo paslauga klientams padeda ne tik mažinti sandėlio išlaidas, bet ir efektyviau valdyti transporto srautus. Naudą gauna tiek gamintojai ar platintojai, tiek ir klientai”,– sakė “Rhenus Svorio” vadovas Arūnas Bertašius.

Pasak bendrovės plėtros direktoriaus Ramūno Pilvelio, daugelis gamintojų susiduria su situacija, kai pagamintos prekės laiku neišvežamos, o užsakymų yra tiek, kad gamybos negalima stabdyti. Taip susidaro dideli prekių kiekiai, o joms sandėliuoti reikalinga papildoma vieta. Aišku, kad pripildyti gamybininkų sandėliai nekuria absoliučiai jokios pridėtinės vertės, ir tik reiškia papildomas išlaidas.

“Siūlome kelis sprendimus, kurie leidžia suvaldyti tokius srautus – visiškai kontroliuoti pagamintų produktų išdavimo ir pristatymo procesą iki kliento durų ir perduoti logistikos kompanijai vežimus, kuri amortizuotų kelių dienų produkcijos saugojimą. Pirmuoju būdu gamintojas pereina prie visiškos pristatymo atsakomybės, kuomet prekę klientas nusiperka kartu su pristatymo paslauga. Taip gamintojas gali valdyti savo sandėlio ploto užimtumą, išdavimo kontrolės perėmimas sudaro galimybes taupyti sandėlio išlaidas, plotą, o klientui nebereikia rūpintis prekės atsigabenimu.

Antrasis būdas – kai bendradarbiaujama su logistikos kompanija, kuri veždama tarptautinius ar vietinius krovinius gali amortizuoti kelių dienų prekių saugojimą. Kitaip tariant, jei prekė klientui paruošiama anksčiau termino, logistikos bendrovė gali tą prekę kažkiek laikyti savo sandėlyje“, – pasakojo R.Pilvelis.

Šiais metais įmonės savo sukurtas paslaugas ir sprendimus galės pristatyti 11-oje kategorijų: „Metų teisės paslauga“, „Metų mokslo paslauga verslui“, „Metų finansų paslauga“, „Metų energetikos projektas“, „Metų technologija“, „Metų agroverslo sprendimas“, „Metų išmanusis sprendimas“, „Medicinos, biotechnologijos ir farmacijos pasiekimas“, „Metų eksportas“, „Socialinės atsakomybės projektas“ bei pagrindinėje nominacijoje – „Metų paslauga 2018”.

Paraiškas konkursui „Metų paslauga 2018“ galima teikti oficialioje konkurso interneto svetainėje www.metupaslauga.lt.

Paraiškos priimamos iki gegužės 2 d., o rezultatai bus skelbiami apdovanojimų renginyje, vyksiančiame gegužės 10 dieną.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Valstybės pagalbą gavęs „Montuotojas“ mažina įstatinį kapitalą (1)

Per pandemiją iššūkių patyrusi ir valstybės fondo bei akcininkų pagalbą gavusi metalo...

Atlyginimai ir nedarbas neteisėtų migrantų šalyse: dėl ko bėgama į Europą (190)

Irake gyventojai uždirba beveik dešimt kartų mažiau nei Švedijoje ar Vokietijoje, kas aštuntas...

Prienų rajone – įspūdingas nuosavas pomidorų ūkis: augina kelis šimtus skirtingų jų veislių (27)

300 skirtingų pomidorų veislių – tiek šiemet savo pomidorų ūkyje jų augina agronomė ir...

Geležinkelį elektrifikuojanti ispanų „Elecnor“ Lietuvoje įsteigė filialą (3)

Geležinkelį Vilnius-Klaipėda elektrifikuojanti Ispanijos infrastruktūros bendrovė „ Elecnor “...

„Bolt“ per naują finansavimo etapą pritraukė 600 mln. eurų (1)

Estijos startuolis „Bolt“ , teikiantis pavėžėjimo, automobilių dalijimosi, elektrinių...

Top naujienos

Nuo šios nakties migrantai apgręžiami prie sienos: ar gali būti panaudota jėga, priklauso nuo aplinkybių svarstomi du nepaprastosios padėties scenarijai, papildyta (257)

Antradienio naktį pasieniečiai ėmė vykdyti vidaus reikalų ministrės įsakymą valstybės sieną...

Dulkys: savaitės pabaigoje turėsime 250 COVID-19 lovų užimtumą, laikas Vyriausybei kalbėtis apie naujas priemones (27)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad pastaroji savaitė buvo išskirtinė ne tik...

Europai – dar vienos pabėgėlių bangos grėsmė: keičiasi net Merkel pozicija (281)

JAV ir sąjungininkams pasitraukus iš Afganistano, kyla naujos pabėgėlių bangos grėsmė....

Atlyginimai ir nedarbas neteisėtų migrantų šalyse: dėl ko bėgama į Europą (190)

Irake gyventojai uždirba beveik dešimt kartų mažiau nei Švedijoje ar Vokietijoje, kas aštuntas...

Į pusfinalį žengusi JAV rinktinė nesulaikė Rubio, bet olimpiniai čempionai turėjo savo ginklų (18)

Antradienį antrame Tokijo žaidynių ketvirtfinalyje olimpinių žaidynių čempionė JAV 95:81...

Praėjusią parą sulaikyti 185 neteisėti migrantai bendras skaičius perkopė 4 tūkst. (1)

Praėjusią parą, pirminiais duomenimis, sulaikyti 185 migrantai, neteisėtai kirtę Baltarusijos ir...

Arti trigubo dublio likęs Dončičius ir slovėnai – per žingsnį nuo olimpinių medalių (43)

Tokijo olimpinių žaidynių debiutantai slovėnai turnyro ketvirtfinalyje 94:70 (25:14, 19:23, 22:17,...

Dulkys: šią savaitę paaiškės trečio skiepo tvarka

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, jog šią savaitę įsigalios tvarka, kaip dalis...

Į ieties metimo finalą užtikrintai žengusi Jasiūnaitė palieka intrigą: apetitas auga bevalgant specialiai Delfi iš Tokijo (23)

Lietuvos lengvaatletė Liveta Jasiūnaitė prasibrovė į Tokijo olimpinių žaidynių ieties metimo...