Visame pasaulyje įmonės stengiasi optimizuoti savo verslo procesus ir teikiamas paslaugas. Lietuva šiame kontekste nėra išimtis: įmonės prisitaiko prie besikeičiančios verslo aplinkos, kuria paslaugas, leidžiančias sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų, o technologijos tapo neatsiejamu įrankiu, palengvinančiu kasdienybę ar padedančiu plėsti paslaugų spektrą jas pateikiant tiesiog išmaniajame telefone.
© Shutterstock

Savo inovatyvius sprendimus ir sukurtas paslaugas šiais metais įmonės vėl pristato nacionaliniuose verslo apdovanojimuose „Metų paslauga 2018“, organizuojamuose Lietuvos verslo konfederacijos. Jau šeštus metus vyksiančiame konkurse įmonės savo paslaugas gali pristatyti 11–oje nominacijų, tarp kurių „Metų išmanusis sprendimas“, „Metų teisės paslauga“, „Metų technologija“, „Metų finansų paslauga“, „Socialinės atsakomybės projektas“ ir kt.

Verslo ir mokslo sinergija kuria pažangą

Aukštosios technologijos neįsivaizduojamos be mokslinių žinių, atliekamų tyrimų ir bandymų. Lietuvoje veikiančios biotechnologijų įmonės „Biotechpharma“ vadovas Vladas Algirdas Bumelis, „Metų paslaugos 2018“ komisijos narys, sako, kad šalies įmonių pasiekimai biotechnologijų srityje kartu yra ir šalies, verslo bei mokslo pasiekimai.

„Verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas norint sukurti produktus ir paslaugas, kuriuos galėtume pasiūlyti užsienio rinkai, konkuruoti su didžiausiais rinkos žaidėjais. Lietuva, nors ir maža šalis, biotechnologijų srityje jau yra daug nuveikusi bei užsitikrinusi vietą pasaulio rinkoje, ir yra žinoma kaip aukštųjų technologijų inovacijų kūrėja. Gyvybės mokslų pasiekimų potencialas Lietuvoje yra labai didelis, o sėkmingas verslo ir mokslo bendradarbiavimas sukuria aukštą pridėtinę vertę ir produktus, kurie prisideda gydant sunkiausias onkologines ligas, gerinant žmonių sveikatą“, – sako profesorius V. A. Bumelis.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, skatinančios inovacijų kūrimą, direktorius Kęstutis Šetkus tvirtina, kad išmaniųjų sprendimų ir inovacijų kūrimas neatsiejamas nuo mokslo ir verslo partnerystės, todėl labai svarbu Lietuvoje sudaryti palankias sąlygas inovacijų ekosistemai kurti.
„Darniai inovacijų ekosistemai kurti skiriame daug investicijų, entuziazmo, laiko, žmogiškųjų išteklių. Kryptingai veikianti inovacijų ekosistema sudaro prielaidas atsirasti naujiems verslams, inovatyviems startuoliams. Pastebime tendenciją, kad šių naujų verslų orientacija yra labai aiški – tai išmanieji sprendimai, kuriems sukurti reikia vis daugiau tarpdisciplininių žinių, kompetencijų bei skirtingų sričių gebėjimų“, – sako K. Šetkus.

Išmanieji sprendimai atsiperka su kaupu

Kaip sako Rasa Beskajevienė, aukštųjų technologijų ir automatizacijos sprendimus teikiančios Kauno bendrovės „Equinox Europe“ direktorė, pačių įvairiausių technologijų, robotų ar išmaniųjų sprendimų integravimas į veiklą įmonėms suteikia didelį pranašumą.

„Technologijos, išmanieji sprendimai, automatizacija ar robotų integracija įmonių efektyvumą gali padidinti net kelis kartus. Yra apskaičiuota, kad investicijos į tokias sistemas, pavyzdžiui logistikoje, atsiperka vidutiniškai per trejus metus. Išmanieji ar veiklą efektyvinantys sprendimai aktyviai diegiami ir lietuviškose įmonėse, tad tvirtai žengiame kartu su kitomis Vakarų šalimis, nė kiek nuo jų neatsilikdami“, – sako įmonės “Equinox Europe”, kurios automatizuotų sandėlių valdymo sprendimai pasiekia daugelį pasaulio šalių, vadovė.

Naujos technologijos Lietuvą pasiekia ir kartu su naujais investuotojais. Vilniuje veiklą netrukus pradėsiantis pasauliniam tinklui MARRIOTT priklausantis viešbutis „Courtyard by Marriott Vilnius City Center" ištikimiausiems svečiams pristatys naujovę – mobilųjį viešbučio kambario raktą (Mobile Key). Šį raktą galima parsisiųsti mobilioje programėlėje, kuri sudaro galimybes svečiams savarankiškai užsiregistruoti viešbutyje dar net jo nepasiekus. Registracija vykdoma patvirtinant visus rezervacijos duomenis, nurodant atvykimo laiką, kreditinės kortelės duomenis, papildomų paslaugų poreikį. Po duomenų apdorojimo klientą mobiliuoju telefonu pasiekia pranešimas, kada kambarys ir jo raktas jau parengti. Atsisiuntę suformuotą mobilųjį raktą svečiai galės gauti nuorodas kaip pasiekti numerį ir, pridėję telefoną prie išmaniosios spynos, juo atsirakinti priskirtą kambarį.

„Tokia išmanioji paslauga sudaro galimybes klientui be vargo planuoti savo laiką. Tarkime, atvykus į kitą miestą programėlė vienu paspaudimu žemėlapyje parodys greičiausią kelią iki viešbučio, taip pat yra galimybė iš anksto užsisakyti papildomas viešbutyje teikiamas paslaugas. Mobilusis raktas leidžia išvengti bet kokios gaišaties registratūroje, pildant dokumentus ar ieškant kambario dideliame pastate. Be to, pasinaudojus šiuo raktu bus galima pasiekti kitas poilsio zonas viešbučio komplekse. Toks sprendimas ištikimiausiems klientams suteiks mobilumo ir sutaupys jų laiko poilsiui", – pasakojo viešbučio atstovė Asta Abišalienė.

Skatina kurti inovacijas

Lietuvos verslininkai garsėja savo gebėjimais kurti inovacijas: tuo užsiima tiek startuoliai, tiek ilgametę patirtį sukaupusios įmonės. Prie tokių rinkos pokyčių prisitaiko ir komerciniai bankai, kuriantys specialiai inovacijų kūrėjams skirtas priemones.

Būtent tokią paslaugą konkurse pristato Šiaulių bankas. „Innovfin“ – finansavimo priemonė inovatyviam verslui. Ši paslauga orientuota į tuos verslus, kurie planuoja investuoti į technologijas, verslo procesų modernizavimą, verslo plėtrą, tačiau susiduria su iššūkiu užsitikrinti banko finansavimą. Ši priemonė inovatyviam verslui sudaro galimybes sumažinti kredito rizikos lygį, o bankui – suteikti kreditą palankiomis sąlygomis.

„Su savo ilgalaikiu partneriu – Europos investicijų fondu pasiūlėme sprendimą, išplečiantį galimybes verslui gauti finansavimą, ir taip sudarėme sąlygas novatoriškų įmonių plėtrai Lietuvoje“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Plečia paslaugas ir logistikoje

Efektyvūs sprendimai, naujos technologijos ir inovacijos sparčiai plečiasi logistikos sektoriuje. Logistikos bendrovė „Rhenus Svoris" savo klientams siūlo tiekimo grandinės optimizavimo paslaugas, kurios klientams padeda sutaupyti sandėlio išlaidų ir suvaldyti transporto srautus.

“Tendencija, kai gamybininkai patiki sandėlių valdymą profesionalams, galėdami daugiau dėmesio
skirti savo tiesioginei veiklai, įsigali vis labiau. Įmonės suprato, jog gali atlaisvinti savo sandėlių plotus ir išnaudoti juos efektyviau. Tiekimo grandinės optimizavimo paslauga klientams padeda ne tik mažinti sandėlio išlaidas, bet ir efektyviau valdyti transporto srautus. Naudą gauna tiek gamintojai ar platintojai, tiek ir klientai”,– sakė “Rhenus Svorio” vadovas Arūnas Bertašius.

Pasak bendrovės plėtros direktoriaus Ramūno Pilvelio, daugelis gamintojų susiduria su situacija, kai pagamintos prekės laiku neišvežamos, o užsakymų yra tiek, kad gamybos negalima stabdyti. Taip susidaro dideli prekių kiekiai, o joms sandėliuoti reikalinga papildoma vieta. Aišku, kad pripildyti gamybininkų sandėliai nekuria absoliučiai jokios pridėtinės vertės, ir tik reiškia papildomas išlaidas.

“Siūlome kelis sprendimus, kurie leidžia suvaldyti tokius srautus – visiškai kontroliuoti pagamintų produktų išdavimo ir pristatymo procesą iki kliento durų ir perduoti logistikos kompanijai vežimus, kuri amortizuotų kelių dienų produkcijos saugojimą. Pirmuoju būdu gamintojas pereina prie visiškos pristatymo atsakomybės, kuomet prekę klientas nusiperka kartu su pristatymo paslauga. Taip gamintojas gali valdyti savo sandėlio ploto užimtumą, išdavimo kontrolės perėmimas sudaro galimybes taupyti sandėlio išlaidas, plotą, o klientui nebereikia rūpintis prekės atsigabenimu.

Antrasis būdas – kai bendradarbiaujama su logistikos kompanija, kuri veždama tarptautinius ar vietinius krovinius gali amortizuoti kelių dienų prekių saugojimą. Kitaip tariant, jei prekė klientui paruošiama anksčiau termino, logistikos bendrovė gali tą prekę kažkiek laikyti savo sandėlyje“, – pasakojo R.Pilvelis.

Šiais metais įmonės savo sukurtas paslaugas ir sprendimus galės pristatyti 11-oje kategorijų: „Metų teisės paslauga“, „Metų mokslo paslauga verslui“, „Metų finansų paslauga“, „Metų energetikos projektas“, „Metų technologija“, „Metų agroverslo sprendimas“, „Metų išmanusis sprendimas“, „Medicinos, biotechnologijos ir farmacijos pasiekimas“, „Metų eksportas“, „Socialinės atsakomybės projektas“ bei pagrindinėje nominacijoje – „Metų paslauga 2018”.

Paraiškas konkursui „Metų paslauga 2018“ galima teikti oficialioje konkurso interneto svetainėje www.metupaslauga.lt.

Paraiškos priimamos iki gegužės 2 d., o rezultatai bus skelbiami apdovanojimų renginyje, vyksiančiame gegužės 10 dieną.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Trumpas mato labai gerų šansų susitarti prekybos ginče su Kinija

Tęsiantis ginčui su Pekinu dėl prekybos, JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė...

Prasideda didžiausia Baltijos šalyse statybų paroda „Resta“

Parodų ir kongresų centre „ Litexpo “ trečiadienį prasideda didžiausia Baltijos šalyse...

Pasitraukusi iš Žemės ūkio ministerijos Dimšienė grįžta dirbti FNTT (4)

Iš Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) vyresniosios patarėjos pareigų pasitraukusi Kristina...

Seimas ėmėsi siūlymo laisvą dieną per mėnesį suteikti ir už vieną vaiką (14)

Seimas ėmėsi svarstyti siūlymą, kad laisvadienį per mėnesį gautų ir vieną vaiką iki dvylikos...

„Achema“ pardavė dalį atsigabento SGD krovinio (7)

Didžiausia šalies dujų vartotoja Jonavos trąšų gamintoja „Achema“, balandžio viduryje...

Top naujienos

Aprūpino darbu, automobiliu ir butu kurorte: išskirtinės sąlygos kelia dar didesnių įtarimų (17)

Vyriausybei vis garsiau kabant apie valstybinių įmonių veiklos optimizavimą, aiškėja, kad kai...

Lietuvoje mįslingai daugėja pinigų iš Rusijos (133)

Daugiausia mūsų tautiečių yra Jungtinėje Karalystėje. Ilgai ir pinigų iš šios šalies į...

Jasikevičius prakalbo apie serijos pabaigą, bet komandai turi sąlygą (64)

Kas prieš šešis mėnesius būtų pasakęs, kad Kauno „Žalgiris“ brausis į Eurolygos finalo...

Analitikė apie Kubą: prezidentas – naujas, bet Castro era tęsiasi (11)

„The Heritage Foundation“ Užsienio politikos tyrimų centro vyresnioji politikos analitikė Ana...

Tyrimas: darbe moterys daugiau šiurkštumo sulaukia ne iš vyrų, o iš kitų moterų (3)

Arizonos universitete atliktas tyrimas parodė, kad moterys patiria daugiau necivilizuoto ir grubaus...

Miestelyje, kuriame draudžiama mirti, galioja ir kiti keisti įstatymai (2)

Longjyrbienas – viena šiauriausių pasaulio gyvenviečių. Tai – Norvegijai priklausančioje...

Oro linijos skelbia konkursą: mokės atlyginimą už keliavimą po pasaulį

Jeigu vasarai neturite didelių planų ir norite šiuos tris mėnesius skirti kelionėms, jums gali...

„Žalgirio“ sirgalių jūra žavėjosi nuotaikingu Žalgirinio ir močiutės šokiu (6)

Eurolygos ketvirtfinalio serija Kaune pratęsta įspūdinga „Žalgirio“ pergale 80:60 prieš...

Šlykšti kiaulystė: „Žalgirio“ krepšininką su pergale „pasveikino“ vagys (80)

Džiaugsmas įveikus Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) klubą ir priartėjus prie Eurolygos finalo...

Vietoje kino studijos iškils prestižiniai apartamentai (9)

Daugiau kaip pusšimtį metų Vilniuje , Žvėryne veikusios Lietuvos kino studijos pastatai šių...