Taryba tokį sprendimą priėmė ketvirtadienį posėdyje apsvarsčiusi atlikto tyrimo dėl bendrovių "Akmenės cementas" ir "Cemeka" veiksmų atitikimo Konkurencijos įstatymo nuostatoms išvadas, pranešė KT.

"Cemeka" nubausta, nes ūkio subjektams taikė nevienodas sąlygas ir taip sudarė jiems skirtingas galimybes konkuruoti.

KT tyrimą pradėjo Statybos industrijos asociacijos prašymu. Asociacija, kurios narės yra didelės betono ir gelžbetonio gamyklos, pagrindinės cemento vartotojos Lietuvoje, teigė, kad "Akmenės cementas" ir "Cemeka", užimdamos dominuojamą padėtį Lietuvos cemento rinkoje, savo veiksmais sukuria prielaidas vienpusei lemiamai įtakai cemento rinkoje ir veiksmingam konkurencijos ribojimui.

"Cemeka", platindama "Akmenės cemento" gaminamą cementą, daugelį metų stabiliai užėmė nemažą palaido ir pakuoto cemento didmeninio pardavimo rinkos dalį (apie 70 proc.) ir yra pagrindinė cemento didmeninė pardavėja Lietuvos rinkoje.

Pasak KT, nors 1999 ir 2000 metais, kai Lietuvoje dempingo kainomis buvo prekiaujama iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos įvežtu cementu, "Cemekos" rinkos dalis sumažėjo, tačiau bendrovė išliko dominuojanti.

Tyrimo metu KT nustatė, kad "Cemekos" vykdoma kainų politika nebuvo skaidri. Įmonės, pirkdamos cementą iš "Cemekos", neturėjo reikalingos informacijos, kokioms sąlygoms esant jos galėtų gauti nuolaidų (mažesnes kainas) ir kitų palankesnių pirkimo ir pardavimo sąlygų. Taip pat jos iš esmės nežinojo, kad kitos įmonės gauna dideles nuolaidas ir dėl kokių priežasčių jos yra suteikiamos, kadangi "Cemeka" kainas ir prekybos sąlygas aptardavo atskirai su kiekvienu pirkėju ir neturėjo viešos nuolaidų sistemos.

Dėl šių priežasčių, pasak KT, "Cemeka" galėjo taikyti diskriminacines kainas ir kitas pirkimo bei pardavimo sąlygas stambioms įmonėms "Stimeksa" ir "Kauno tiekimas", nuolatinėms savo klientėms. Tuo tarpu bendrovėms "Markučiai" ir "Vilijampolės gelžbetonis" buvo taikomos palankesnės pirkimo ir pardavimo sąlygos bei mažesnės kainos, nes "Cemeka" turėjo nemažą kiekį šių įmonių akcijų ir todėl galėjo tikėtis ekonominės naudos.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės