Seimo Aplinkos apsaugos komitetas pirmadienį pritarė tokiai komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės pataisai, skirtai Seimo svarstomam Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo projektui.

Tačiau jeigu tokiems siūlymams Seimas pritartų, jie būtų laikini, nes aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada per pusmetį reformuoti SAZ nustatymo tvarką.

„Per ateinantį pusmetį su Vyriausybe grįšime dėl esminių SAZ reguliavimo pakeitimų“, – komitete teigė ministras.

Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas prašė iš reikalavimų išbraukti kvapus. Pasak jo, nuo 2024 metų kvapų norma aplink gyvulininkystės ir paukščių fermas mažės nuo 8 iki 4 vienetų.

„Ūkiai turės užsidaryti, nes vienas ar du gyventojai yra atsidūrę šalia fermų“, – komitete teigė A. Baravykas.

„Ūkiai tų technologijų neįdiegs, kvapų valymo filtrai yra labai brangūs, kainuoja po kelis milijonus“, – pridūrė jis.

Seimas gruodžio pradžioje dvejiems metams – iki 2025-ųjų – pratęsė laiką, per kurį įmonės ir biudžetinės institucijos privalės nustatyti ir įteisinti infrastruktūros apsaugos zonas be jose gyvenančių ar dirbančių sutikimo, joms taikomos specialios žemės naudojimo sąlygos.

Seimas, be kita ko, nusiteikęs sušvelninti gyventojams ir įstaigoms taikomus reikalavimus statyboms, patekus į taršių įmonių SAZ – tokiems sklypams siūloma netaikyti apribojimų, bet jų savininkai negalėtų keisti pagrindinės žemės naudojimo paskirties. Taip pat siekia įteisinti ir privalomą poveikio sveikatai vertinimą.

Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pataisas Seime imtasi svarstyti skubos tvarka reaguojant į situaciją dėl formuojamos 1 km apsaugos zonos aplink Vilniaus paukštyną – į ją patektų ne tik gyventojų sklypai, bet ir kelios švietimo įstaigos, kurioms būtų taikomi įvairūs statybų, remonto, sklypų perdalijimo ar komercinės veiklos apribojimai.

Baiminamasi, kad gyventojų turtas būtų apribotas, sumažėtų jo vertė, jie negalėtų skaidyti sklypų, vykdyti statybas.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės