„Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Singapūru jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į Singapūrą, pritraukti naujų krovinių rūšių“, – teigė A. Latakas.

Spalio pabaigoje darbo vizitu Singapūre viešėjęs A. Latakas šeštadienį taip pat susitiko su Singapūro Transporto ministerijos, jūrų ir uostų administracijos (MPA), uosto direkcijos (PSA) ir logistikos asociacijos vadovais.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos teigimu, vienas pagrindinių susitikimų akcentų – teritorinės Klaipėdos uosto plėtros projekto pristatymas. Taip pat susitikimuose aptarti inovacijų, tvarumo, skaitmenizacijos projektai Klaipėdos ir Singapūro jūrų uoste.

Praėjusiais metais Singapūro kroviniai Klaipėdos uoste sudarė apie 0,3 mln. tonų. Daugiausia tai naftos ir mineraliniai produktai, chemijos pramonės produkcija, gėrimai, tabakas, maisto produktai, netaurieji metalai, mašinos, mechaniniai įrenginiai, elektros įranga, mediena, tekstilė.

Iš 69 pasaulio valstybių, su kuriomis Klaipėdos uostą sieja prekybiniai ryšiai, Singapūras pagal krovinių kiekį yra 21-oje vietoje.

ELTA primena, kad Lietuvos ambasada Singapūre buvo atidaryta praėjusių metų pradžioje, pablogėjus santykiams su Kinija.

Ambasada taip pat akredituota Indonezijos Respublikai, Malaizijai, Tailando Karalystei, Vietnamo Socialistinei Respublikai ir Pietryčių Azijos valstybių asociacijai (ASEAN).

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją