„Kinija pasinaudojo teise blokuoti ES prašymą PPO įkurti specialų panelį ginčui su Lietuva spręsti. Tačiau blokavimo teise Kinija gali pasinaudoti tik kartą ir tai, tikėtina, neturėtų padaryti reikšmingos įtakos bylos nagrinėjimo pradžiai“, – teigiama ketvirtadienį BNS pateiktame Lietuvos užsienio reikalų ministerijos komentare.

Kinija taip pat blokavo ir kitą ES prašymą sudaryti kolegiją byloje dėl trukdymo Europos aukštųjų technologijų įmonėms pasinaudoti galimybe Bendrijos teismuose ginti savo patentus.

Kinų laikraščio „South China Morning Post“ interneto portalas pranešė, jog Pekinas laiko minimus ES prašymus painiais ir skubotais.

Portalas nurodė, kad ES vėl paprašys sudaryti kolegijas minimiems ginčams sausį, o kadangi blokuoti procesą galima tik kartą, Kinija daugiau nebegalės naudotis veto procedūromis.

Europos Komisijos (EK) teigimu, abiem atvejais Kinijos veiksmai daro didelę žalą Europos verslui, o diskriminacinės Pekino priemonės prieš Lietuvą daro poveikį Bendrijos vidaus prekybai, tiekimo grandinėms bei rinkai.

Remdamasi Kinijos muitinės statistika EK teigia, jog Lietuvos eksportas į šią šalį šių metų sausį-spalį, palyginti su pernai tuo pat laiku, sumažėjo 80 procentų.

Procesai kolegijoje gali tęstis iki pusantrų metų.

Prekybos trikdžiai su Kinija prasidėjo Lietuvai leidus Taipėjui atidaryti Taivaniečių atstovybę Vilniuje. Smarkiai sumažėjus Lietuvos importui ir eksportui į Kiniją, ES šių metų pradžioje kreipėsi į PPO.

ES tuomet pabrėžė, kad Kinijos taikomi ribojimai pažeidžia PPO teisės normas, reglamentuojančias prekybą prekėmis ir paslaugomis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės