Valstybės tarybos susitikime, kuriame dalyvavo šalies premjeras Li Keqiangas, buvo nutarta, kad valdžios institucijos nurodys mažesniems šalies bankams skolinti visas gaunamas lėšas mažosioms ir vidutinio dydžio įmonėms su lengvatinėmis palūkanų normomis.

Šalies komunistų partijos politinis biuras praėjusį penktadienį paragino imtis griežtesnių politikos priemonių ir padidinti teikiamą pagalbą, pandemijai toliau siautėjant pasaulio ekonomikoje.

Kad būtų galima paremti smarkiai paveiktą automobilių sektorių, susitikime taip pat nutarta, jog Kinija pratęs subsidijų politikos taikymą ir dvejiems metams pratęs mokesčių lengvatų taikymą naujų elektrinių ir hibridinių automobilių gamybai.

Koronavirusas visame pasaulyje jau pražudė daugiau nei 40 tūkst. žmonių. Manoma, kad pasaulinis viruso išplitimas smarkiai apsunkins nuo eksporto priklausomos Kinijos ekonomikos atsigavimą.

Pekinas tokių žingsnių ėmėsi tokiu metu, kai pasaulio šalių vyriausybės ir centriniai bankai švelnina pinigų politiką ir pristato daugiau nei 5 trln. dolerių vertės skatinimo priemones, skirtas susitvarkyti su ekonominiais pandemijos padariniais. Ekonomistai prognozuoja, kad valstybėms gresia susidurti su gilia recesija.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos