Šalies premjeras taip pat informavo apie rengiamas šalies finansų sektoriaus liberalizavimo priemones; šalies valdžia ketina supaprastinti užsienio centrinių bankų prieigą prie Kinijos tarpbankinės rinkos. Premjeras pabrėžė, kad Kinija siekia tapti atviresne pasaulinei visuomenei.

Rinkos nerimauja, kad lėtėjantis Kinijos ekonomikos augimas gali pakurstyti pasaulinę recesiją.

Tikimasi, kad CIPS mokėjimų sistema suteiks galimybių atlikti mokėjimus juaniais visame pasaulyje. Taip šalies vyriausybė tikisi padidinti savo valiutos pripažinimą tarptautinėse rinkose.

CIPS naudojimas leis sumažinti sandorių išlaidas ir laiką mokėjimams įvykdyti. Šiuo metu veikia daug panašių autorizuotos informacijos perdavimo sistemų, todėl mokėjimų juaniais tvarkymas yra labai daug laiko reikalaujantis procesas.

Kinijos liaudies bankas nusprendė suvienodinti mokėjimo nurodymų perdavimą sandoriams. CIPS bus naudojamas toks pat pranešimų formatas kaip ir kitose tarptautinėse mokėjimo sistemose - tai palengvins sandorių formulavimą.

Šiuo metu tarptautinė tarpbankinių pervedimų sistema SWIFT leidžia sudaryti sandorius bet kokia valiuta, net ir juaniais.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės