aA
Naujienų portalą „Delfi“ pasiekė turizmo agentūros „Megaturas“ darbuotojų pagalbos prašymas. Darbuotojų atsiųstuose laiškuose teigiama, kad ten dirbantys asmenys jau kuris laikas negauna atlyginimų, o įmonės vadovai su jais nekomunikuoja ir nepateikia jokios informacijos. Darbuotojai pasakoja dirbę ir įmonei paskelbus prastovas, mat nenorėjo nežinioje palikti savo klientų, tačiau šiandien jų prieigos prie el. pašto užblokuotos, o tiek jie patys, tiek klientai, nusipirkę atostogas, kaip teigė, yra palikti likimo valiai.
Kelionių agentūros darbuotojai išklojo, ką patiria dėl koronaviruso: negauname atlyginimų, klientai palikti likimo valiai
© DELFI / Tomas Vinickas

Redakcija dėl komentaro susisiekė su įmonės vadovais, tačiau jų atsakymų taip ir nesulaukė.

Norėjo padėti, bet buvo atjungti nuo el.pašto

„Šiuo metu nebegauname jokio darbo užmokesčio. Paskutinį kartą už vasario mėnesį gavome labai menką sumą, direktorė kelias savaites beveik nekomunikuoja, mums meluoja, įžeidinėja, kelionių organizatoriai nutraukia sutartis, per darbuotojus bando susisiekti su buhalterija.

Informacijos, ką pasakyti klientams – neturime. Visa vadovybė – nepasiekiama. Išeinantys darbuotojai nesulaukia atsiskaitymo. Daugybė klientų neatgauna savo pinigų“, – į „Delfi“ kreipėsi „Megaturo“ darbuotojai.

Gautuose ten dirbančiųjų laiškuose buvo nurodoma, kad neramumai prasidėjo dar kovo 12 dieną, kada įmonės asmeninėje pokalbių grupėje tuometinė jos direktorė Daiva Breivė pasidalijo informacija, jog kelionių organizatoriai nutraukia skrydžius į visą pasaulį. Kaip teigė, netrukus paaiškėjo, kad dėl šios priežasties įmonėje nuspręsta mažinti kaštus – atleisti dalį darbuotojų, tiesa, kaip patikslino darbuotojai, su 1 darbo dienos išeitine išmoka.

„To daryti neprireikė, kadangi darbuotojai pradėjo išeidinėti iš darbo savo noru“, – buvo rašoma viename laiškų, bei pridurta, kad prasidėjus karantinui, kovo 16-ąją, direktorė savo darbuotojams paskelbė ir apie neterminuotas prastovas.

Darbuotojai sakė, kad nepaisant prastovų, kolektyvas priėmė sprendimą keliautojų likimo valiai nepalikti ir padėti persikelti skrydžius į kitą datą. Taip jie įmonėje teigė dirbę dar apie tris savaites.

„Prastovų metu dirbti kaip ir neturėtume, tačiau nemažai darbuotojų vis dar bendravo el. paštu su savo klientais, perdavė naujausią informaciją.

Mums dirbant savo noru pastebėjome, kad nebegalime atlikti
užsakymų per vieno iš didžiausių kelionių organizatoriaus sistemą. Paaiškėjo, kad organizatorius užblokavo mūsų sistemą, dėl mūsų įmonės įsipareigojimų nesilaikymo ir susikaupusių įsiskolinimų.

Tokią informaciją gavome iš organizatoriaus, kai, tuo tarpu, direktorė apkaltino mus, agentus, kad sutartis nutraukta, nes mes neatlikome keitimų, nesirūpinome klientais, vietoj to, kad būtų prisiėmusi savo atsakomybę dėl nesugebėjimo atsiskaityti su organizatoriumi“, – buvo pasakojama laiškuose.

Netrukus užblokavusių prieigą prie sistemos kelionių organizatorių atsirado ir daugiau, o vėliau, kaip sakė darbuotojai, ir pati įmonė juos atjungė ir nuo el. pašto.

„Mums tiesiog nusviro rankos. Visi mūsų klientų laiškai eina į centrinį paštą, tačiau tų laiškų labai nemažai ir paliktas vienas atsakingas asmuo negali fiziškai visais pasirūpinti (šiuo metu net neturime tikslios informacijos ar dar iš vis yra likęs atsakingas asmuo).

Be jokio atlygio dirbome iš namų, rūpinomės klientais, jautėme atsakomybę, tačiau gavome spjūvį į veidą ir dabar net neturime kaip pranešti klientams, kur jie turi kreiptis“, – buvo rašoma laiške bei teigiama, kad šiuo metu visi darbuotojų el. paštų slaptažodžiai yra pakeisti, uždėti autoatsakikliai, nėra galimybės susisiekti su klientais, o klientams, su vadybininkais.

„Jie palikti likimo valiai. Kai kurie mums skambina ir į asmeninius numerius, rašo į soc. tinklus“, – situaciją apibūdino ten dirbantys asmenys.

Negauna atlyginimų

Darbuotojai teigė, kad be informacijos palikti jie patys ir įmonės klientai – šiandien ne vienintelė problema. Jie pasakojo paskutinį kartą atlyginimus gavę už vasario mėnesį, o ir tie patys toli gražu nebuvę tokie, kokie įprasta.

Dėl įmonėje pasirašytų konfidencialumo sutarčių ten dirbantieji tikslios jiems sumokėtos sumos už vasarį atskleisti negalėjo, tačiau tikino, kad gauti pinigai prilygsta tik labai menkai atlyginimo daliai.

„Po to terminas (sumokėti-red.) buvo pratęstas iki Velykų, bet išmokėta nebuvo. Galiausiai direktorė prisipažino, kad įmonė neturi pinigų“, – buvo teigiama ten dirbančių.

„Darbuotojai išėję iš darbo irgi negavo jokių išmokų – nei atlyginimo, nei delspinigių už vėluojantį atlyginimą,
nei atsiskaitymo už nepanaudotas atostogas. Negauname ir jokių algalapių“, – teigė jie.

Darbuotojai redakcijai aiškino puikiai suprantantys dabartinę situaciją turizmo sektoriuje ir sakė už kovą tikrai nesitikėję gauti pilnų atlyginimų, tačiau tikino, kad vasario mėnesį darbas dar vyko įprastai.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Shutterstock

Galiausiai, kaip pasakojo, labiausiai jiems pikta dėl to, kad su jais nebuvo komunikuojama ir paaiškinama reali situacija.

„Visi atsakymai būdavo migloti, maždaug suprask pats, dabar nėra iš ko mokėti algų. Viskas būtų buvę kitaip, jei su mumis būtų buvę bendrauta – aiškiai išsakyta nuomonė, tolimesni įmonės veiksmai, darbas su klientais, informacija apie darbo užmokestį. Tačiau direktorė manė, jog mes mėgstame savanoriauti dirbdamos kaip niekad sunkiu metu ir už tai negaudamos nei atlyginimo, nei padėkos. Gavome tik įžeidimus kam tiek daug klausinėjame ir trukdome jai gyventi“, – pyko darbuotojai.

„Delfi“ redakcija buvo informuota, kad šiandien dauguma įmonės dar nepalikusių darbuotojų paprasčiausiai laukia, kada jai bus skelbiamas bankrotas, o su jais pačiais bus tinkamai atsiskaityta, išmokėti atlyginimai, išeitinės.

Tiesa, kaip informavo darbuotojai, dabar įmonė turi ir naują direktorių – Minijų Marijų Denisenko. Remiantis Registrų centro duomenimis, jis įmonėje direktoriumi išrinktas balandžio 2 dieną, o įgaliojimus pradėjo eiti balandžio 8-ąją.

Darbuotojai teigė bandę susisiekti su naujai paskirtu vadovu, tačiau jokio atsakymo iš jo nesulaukę.

Atsitvėrė tyla, VDI informaciją žino

Dėl „Megaturas“ „Delfi“ kreipėsi ir į Valstybinę darbo inspekciją (VDI). Jos duomenimis, šiuo metu Darbo ginčų komisijoje yra nagrinėjami 27 šios įmonės darbuotojų prašymai dėl neišmokėto darbo užmokesčio.

Redakcija bandė susisiekti su buvusia įmones vadove Daiva Breive. Nors iš pradžių moteris telefono ragelio nekėlė, vėliau atsiliepė, tačiau pokalbiui prasidėjus jį numetė.

„Delfi“ p. Daivai taip pat išsiuntė trumpąją žinutę, kiek vėliau ji informavo, kad el. paštu atsakys į klausimus. Iki sutarto laiko komentaras atsiųstas nebuvo, bandant susisiekti atsakymo nesulaukta. Jį gavus, straipsnis bus papildytas.

Dabartinis įmonės direktorius Minijus Marijus Denisenko redakcijai komentaro dėl šiandieninės įmonės būklės taip pat nepateikė. Jei jis bus gautas, tekstą papildysime.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(40 žmonių įvertino)
3.8000

„Multikino“ atnaujina veiklą, „Forum Cinemas“ ir kiti neskuba

Sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ esantis „ Multikino “ kino teatras penktadienį...

Griežtai kritikuoja susitarimą dėl Astravo AE: Rusijos interesus atitinkantis susitarimas (4)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius...

Landsbergis: asociacijos turėtų registruotis lobistais (2)

Verslo ar kitiems sektoriams atstovaujančios asociacijos turėtų registruotis lobistais, sako Seimo...

Į „Novaturo“ grupę investavo trys nauji akcininkai

Bendrovei „Central European Tour Operator“ pasitraukus iš kelionių organizatorės „ Novaturas...

LBA narių įmokos lenkia LVK įnašus

2019 metais, skirtingai nei anksčiau, Lietuvos bankų asociacija ( LBA ) neapsiribojo tradiciniu...

Top naujienos

Rusija grįžta prie kaimynių bauginimo: du signalai skirti ir Lietuvai (697)

Koronaviruso pandemijai slopstant Rusija , nepaisant augančių užsikrėtimo ir mirčių skaičių,...

Nesąžiningų vystytojų pinklės: susigundę gali likti su neegzistuojančiu būstu (44)

Nuosavo būsto įsigijimas gali tapti ne išpildyta svajone, o didžiuliu nuostoliu ir galvos skausmu....

Tiesioginė transliacija / Delfi rytas. Nesąžiningi NT vystytojų spąstai ir onkologinė vyrų liga, kuriai galima užkirsti kelią

Šį sekmadienį Tėvo diena – puiki proga pagalvoti apie mūsų tėčių ir visų brangių vyrų...

Gydytojas Morozovas: kava – puikus ir sveikas produktas, tačiau privalote įsidėmėti svarbius akcentus (28)

Mano vaikystė praėjo, jeigu taip galima sakyti, po arbatos ženklu. Pusryčiams – juoda arbata,...

Keliautojai rekomenduoja: 10 Žemaitijos perlų, kuriuos verta aplankyti šią vasarą

Žemaitiją drąsiai galima įtraukti į būtinų aplankyti Lietuvos vietų sąrašą. Žalia ir...

„Bloomberg“: Trumpo jėgos paradas bliūkšta (28)

Donaldas Trumpas susidūrė su rimtu iššūkiu: scenarijų, kaip spręsti visuotinių neramumų...

Bunkumi prisistatantis asmuo toliau atskleidinėja skyrybų su Viktorija Siegel detales, ji grasina pradėti pasakoti sužadėtinio nuodėmes

Serveryje „Discord“, kuriame aptarinėjamas žinomų žmonių gyvenimas, ir toliau tęsiama tema...

Turkija rengiasi birželį atnaujinti oro susisiekimą su Lietuva (10)

Turkija planuoja birželį atnaujinti oro susisiekimą su 40 valstybių, įskaitant Lietuvą,...

„Socialdarbiečių“ taryba patvirtino 23 kandidatus vienmandatėse rinkimų apygardose: tarp jų – žinomi vardai

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ( LSDDP ) taryba nuotoliniu būdu patvirtino dalį kandidatų...

NBA sprendimas apsunkino gyvenimą Karnišovui: turėsime būti kūrybingi (1)

Ketvirtadienį NBA komisaras Adamas Silveris įtikino klubus, jog dėl koronaviruso pandemijos...

|Maža didelių žinių kaina