„Buvo sudaryta darbo grupė ir ji išnagrinėjusi visas ekonomines dalis šiuo sprendimo projektu siūlo Klaipėdoje palikti tas pačias kainas, kaip galioja šiandien“, – šią savaitę Ekonomikos ir finansų komitete sakė Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.

Skatina pirkti elektroninius bilietus

Anot jo, priemiestiniuose maršrutuose priklausomai nuo trasos ilgio siūloma padidinti bilietų kainas 10-30 centų, tačiau jos kiltų tik įsigyjant bilietus pas vairuotoją. Elektroninių bilietų kainos liktų tos pačios.

„Tikėtina, kad padidinus kainą pavyks dar ženklią dalį keleivių pripratinti prie pigesnio bilieto ir tvarkaraštis patikimesnis bus. Kiekvienas bilieto pirkimas grubiai trunka iki minutės ir kelia konfliktines situacijas dėl grąžos“, – komiteto nariams sakė bendrovės „Klaipėdos keleivinis transportas“ (KKT) laikinasis direktorius Andrius Samuilovas.

Dėl šių minimų pakitimų, anot K. Mockaus, neprieštaravo susijusių savivaldybių politikai.

Numatoma, kad keisis kaina vykstantiems viešuoju transportu iš Klaipėdos į Palangos oro uostą. Bilieto kaina sieks 3 eurus, dabar kainavo 1,6 euro.

Anot K. Mockaus, miesto ir rajono maršrutuose ketinama įdiegti dienos bilietą. Šiuo metu tokia galimybė buvo tik Klaipėdos mieste.

„Paklausa yra, priemiesčių maršrutai plečiasi, paklausūs, siūlomas analogas taikyti priemiestiniuose maršrutuose“, – teigė vedėjas.

Pasiūlė vandens bilieto kainą

Nuo gegužės vidurio Klaipėdoje turėtų pradėti kursuoti vandens autobusas. Darbo grupė pasiūlė nustatyti 6 eurų bilieto kainą. Turintiems klaipėdiečio kortelę jis kainuotų 4,8 eurų. Numatoma, kad galios lengvatos ir pagal amžiaus kategorijas, taikant 50 ir 80 proc. nuolaidas.

„Startas nuo gegužės 15 dienos. Kad startuot upės vaga yra, bet stotelių infrastruktūra nėra paruošta. Kolegos iš „Klaipėdos paplūdimių“ tuo užsiėmė“, – sakė KKT vadovas.

Planuojama, kad vandens autobusas stos penkiose stotelėse pradedant ties Biržos tiltu, taip pat prie tilto Liepų gatvėje, ties Panevėžio gatve esančiu mikrorajonu, Botanikos sodu ir baigs maršrutą ties Tauralaukio tiltu.

Planuojama, kad vandens transporto sezonas Danės upėje truks iki spalio vidurio.

Tarp miesto centro ir Tauralaukio penkis kartus per dieną kursuos „Popa LT“ sukurtas ir išbandytas 12 vietų elektrinis vandens autobusas, kainuojantis, anot jo kūrėjo, apie 130 tūkst. eurų.

Siūlomi pakitimai įsigaliotų nuo sausio, priemiestiniams maršrutams – nuo sausio 16 dienos.

Jiems dar turės pritarti Klaipėdos miesto taryba, posėdžiausianti prieš Kalėdas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją