Dar vienas Savivaldybės paskelbtas konkursas sukėlė politinius ginčus. Po poros savaičių turėtų paaiškėti, kuri bendrovė žiemą valys Kauno gatves. Kai kurių miesto Tarybos narių teigimu, konkurso sąlygos buvo parengtos nekvalifikuotai, todėl kyla įtarimų, kad vyksta užkulisiniai žaidimai ir proteguojamos privačios bendrovės.
Kaunas
© ELTA
Savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Buinevičius šias kalbas neigia.

Laimėtoją lems mažiausia kaina

Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus specialistų parengtose konkurso sąlygose numatyta, kad pagrindinis vertinimo kriterijus yra mažiausia kaina. Miesto politikams kilo abejonių, ar šis kriterijus yra teisingas.

“Viskas padaryta taip, kaip nereikėjo daryti. Turbūt kažkam tai naudinga. Negalima net prognozuoti, kiek žiemą reikės išleisti lėšų, todėl pasirinktas kriterijus glumina. Nenustebčiau, kad konkursą laimėtų kokia nors trijų berniukų įsteigta bendrovė, kuri paskui ieškotų, kas atliks darbus”, - stebėjosi Tarybos narys Bronislovas Kučinskas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus G.Buinevičiaus teigimu, konkurso nuostatuose numatyta kur kas daugiau saugiklių. “Dalyviai privalo pateikti įvairių dokumentų, kad jie gali atlikti minėtus darbus. Taip pat vertinama trejų metų finansinė ataskaita. Neįvykdžius šių sąlygų, bendrovei nebus leista dalyvauti konkurse”, - tikino direktorius.

Specialistų nuomone, kvalifikacinis barjeras apsaugos nuo vienadienių bendrovių, tačiau konkurso laimėtojas gali turėti prastesnę techniką nei kiti konkurentai, nes viską lems tik kaina. “Geresnis ar blogesnis. Ne viską gali pamatuoti”, - tvirtino G.Buinevičius.

Iki šiol žiemą miesto gatvėse kildavo nemažai rūpesčių. Savivaldybės tarnautojai, taupydami pinigus, neduodavo leidimo gatvėms valyti. Net keletą mėnesių vėluodavo atsiskaitymai už atliktus darbus. Bendrovei “Kauno švara” nebuvo mokami delspinigiai. Specialistų teigimu, privati firma pareikalautų papildomų pinigų arba apskritai nedirbtų skolon.

Skyriaus vedėjas slapukauja

Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Raimondas Mačikėnas nesutiko su politikų kaltinimais, kad konkurso sąlygos parengtos nekvalifikuotai. “Numatyti įvairūs saugikliai”, - tikino vedėjas. Paklaustas, kiek bendrovių panoro dalyvauti šiame konkurse, R.Mačikėnas kategoriškai atsisakė kalbėtis šia tema. “Negaliu jums nieko pasakyti iki tol, kol nebus atplėšti vokai. Skaičius? Negaliu nieko sakyti”, - tikino valdininkas.

B.Kučinskas neslėpė, kad ginčai dėl šio konkurso skaidrumo kilo, nes iki šiol miesto aplinką prižiūrėjo Savivaldybės bendrovė “Kauno švara”. Jos direktorius Petras Čiegis nekomentavo konkurso sąlygų, tačiau patvirtino, jog jame dalyvaus.

“Trisdešimt metų dirbame šioje srityje. Būtų absurdas, jeigu nedalyvautume konkurse. Nenorėčiau prognozuoti jo baigties”, - teigė direktorius. Jis neslėpė, kad, netekus šio užsakymo, bendrovei būtų suduotas skaudus smūgis. Per kelerius metus vien technikos atnaujinimui skirta apie 6 milijonus litų.

Kas ir ką proteguoja?

Kalbinti Miesto ūkio ir energetikos komiteto nariai neslėpė, kad mažiausios kainos kriterijus nėra itin palankus Savivaldybės bendrovei. Jeigu konkurso laimėtoją lemtų turima techninė bazė ir darbų kokybė, “Kauno švara” beveik neturėtų konkurentų. Šiam komitetui vadovauja Tarybos narys Zenonas Vainoras, kuris dirba “Kauno švaroje”.

“Iš tiesų dirbu šioje bendrovėje, tačiau esu ir komiteto pirmininkas. Su įvairių partijų nariais svarstėme šį klausimą. Komiteto nuomone, nereikėjo skelbti konkurso. Bendrovė galėjo būti pasirinkta apklausos ir derybų būdu. Šiuo klausimu domėjosi socialdemokratas B.Kučinskas. Niekas nesako, kad šiuos darbus turi atlikti tik “Kauno švara”. Jeigu atsirastų pajėgesnė bendrovė, ji gautų užsakymą. Tuo tarpu vertinant tik kainą, galima blefuoti”, - tikino Z.Vainoras.

Savivaldybėje buvo diskutuota apie galimybę neskelbti konkurso. “Tarėmės su teisininkais ir jie tvirtino, kad taip negalime elgtis. Balansuotume ties įstatymo pažeidimo riba. Tik specialiems objektams galėtume taikyti daugiau vertinimo kriterijų. Tačiau ir dabar yra daug saugiklių. Negalima konkurso sąlygų parengti specialiai vienai bendrovei”, - tikino G.Buinevičius.

Pasigenda skaidrumo

Pasak B.Kučinsko, tai jau ne pirmas Savivaldybės rengtas konkursas, sukeliantis nemažai aistrų. “Ketinu šį klausimą iškelti miesto Taryboje. Su Komunalinio ūkio sektoriumi susiję konkursai kelia įvairių įtarimų. Miesto gatvės duobėtos, o mes delsiame mėnesį, nes vyksta konkursai. Viskas turėtų būti daroma kur kas operatyviau. Taip pat iki šiol nėra vertinama darbų kokybė”, - teigė politikas.

Neseniai kilo skandalas dėl J.Bakanausko gatvės rekonstrukcijos konkurso. Mažiausią kainą pasiūliusi Savivaldybės bendrovė “Kauno keliai” buvo išeliminuota iš konkurso. Dėl šio fakto Viešųjų pirkimų tarnyba prie Vyriausybės atlieka išsamų tyrimą. Preliminariais duomenimis, Savivaldybės administracijos komisija, nagrinėdama konkurso pasiūlymus, nesilaikė viešojo pirkimo įstatymo kai kurių nuostatų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (46)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (9)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (1)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (232)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (671)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (74)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (107)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (338)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (90)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (41)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (4)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (12)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (4)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (185)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (171)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...