Kauno rajono Garliavos apylinkių seniūnijos Linksmakalnio kaime gali pasikartoti Telšių tragedija - nors šildymo sezonas Kauno rajone prasidėjo spalio pabaigoje, Linksmakalnyje dar nešildomi 189 butai. Tik gyventojams skundais užgriuvus valdžios institucijas ir žiniasklaidą, antradienį Kauno rajono vadovai ir dujofikavimo darbus kaime atliekančių įmonių vadovai suskubo spręsti problemą – iki lapkričio 20 šildymas turėtų būti įjungtas visiems butams. Dėl gyventojų šaldymo kaltų neatsiranda.
Sninga
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Gyventojai suklaidinti?

Kauno rajono savivaldybė teigia, kad kai kurie Linksmakalnio gyventojai šąla dėl to, kad vis dar nebaigti šildymo sistemos decentralizavimo darbai. Mat Kauno rajono savivaldybės taryba, atlikusi Linksmakalnio gyventojų nuomonės tyrimą, dar praėjusių metų birželį nusprendė decentralizuoti Linksmakalnio šildymo sistemą, numatydama iš 2006 m. biudžeto skirti tam lėšų.

Pagal Kauno rajono savivaldybės ir darbų rangovo - UAB „Gasterma“ - šių metų birželio 22 dieną pasirašytą sutartį, įmonė įsipareigojo atlikti visus Linksmakalnio šildymo sistemos pertvarkymo darbus iki rugsėjo 29 d. Bendrovės generalinis direktorius Leonidas Matulevičius tikina, kad bendrovė įsipareigojimus įvykdė ir numatytus darbus atliko.

Pasak jo, „Gasterma“ buvo įsipareigojusi atlikti dujų vamzdyno atvedimo darbus iki butų, o kitą darbų dalį – dujų katilo įsirengimą ir šildymo sistemos įsirengimą arba renovaciją privačiuose butuose – gyventojai turėjo atlikti patys arba samdytis rangovą. Ši darbų dalis, anot L.Matulevičiaus, dar nebaigta, nes ne visi gyventojai laiku apsisprendė, kas turėtų atlikti šiuos darbus ir ne visi už juos yra atsiskaitę. Dujų įvado nuo bute esančio skaitiklio iki šildymo prietaiso mokestis siekia 600 Lt. Tuo tarpu savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Makūnas antradienį susirinkime teigė, kad linksmakalniečiai buvo suklaidinti: „Mūsų žiniomis, UAB „Gasterma“ pasisiūlė gyventojams atlikti ir šiuos – dujų katilo įrengimo ir šildymo sistemos pertvarkymo privačiame bute – darbus ir surinko gyventojų prašymus, tačiau šie gyventojų prašymai nebuvo teisiškai įforminti – nebuvo sudarytos sutartys“.

V. Makūnas įsitikinęs, jog gyventojai tikėjosi, kad bendrovė jiems atliks ir šiuos darbus. Kol dujų katilai butuose neatlikti, anot administracijos direktoriaus, savivaldybė negali užtikrinti, kad dujos būtų paleistos laiku.

Šals dar porą savaičių

„Tos kaltės gal yra įvairios – ir rangovų, gal ir savivaldybės – gal konkursui buvo ne taip paruošta medžiaga, žmonių gal yra kaltės. Bet, mano nuomone, didžiausia kaltė rangovų, kurie nepadarė darbo – per mažai dirbo brigadų“, - svarstė Garliavos apylinkių seniūnas Eimuntas Raugevičius. Pasak jo, Linksmakalnyje yra gyventojų, neapsisprendusių, ar dujų įrangos bute jiems tikrai reikia. Seniūnas DELFI sakė, kad per užklupusius šalčius vieni gyventojai šildėsi įsijungę virykles, gamtinėmis dujomis, kiti naudojo elektrinius šildytuvus.

Anot jo, gyventojai po 600 litų turi susimokėti iki dujų sistemos perjungimo pradžios, kuri kiekvienam namui numatyta skirtinga. E.Raugevičius sako, kad lapkričio 20 –a – galutinė diena, kai turi būti pradėti šildyti visi butai.

Kol daugiabutyje yra nors vienas gyventojas, nesusitvarkęs dujotiekio savo bute, AB „Lietuvos dujos“ negali paleisti dujų visam daugiabučiui. Nemokiems gyventojams ir tiems, kurie neapsisprendžia, kas turės jiems atlikti dujotiekio įrangos darbus, gresia piniginės baudos.

Už šalimą – 100 litų kompensacijos

„Aš nusipirkau katilą ir laukiu, kol man įves. Tačiau darbai pradėti tik rugsėjo 1 dieną. Jei užeis šalčiai, bus katastrofa kaip Telšiuose“, - DELFI teigė Linksmakalnio gyventojas Gintaras Bartusevicius. Jis įsitikinęs, kad situacijoje kalčiausia savivaldybė, sudariusi sutartį su „Gasterma“ ir nustačiusi tokius darbų atlikimo terminus. G.Bartusevičius pasakojo šildymui naudojąs šildytuvą – dėl to temperatūra bute antradienį siekė 14 laipsnių.

Po antradienio posėdžio savivaldybėje į Linksmakalnį mestos visos abiejų įmonių – rangovo „Gasterma“ ir subrangovo UAB „Ugnė“ darbuotojų pajėgos – šiuo metu ten dirba 6 brigados.

Sutarta, kad pirmiausiai – jau šią savaitę – visi darbai bus baigti ir šildymas pradėtas tiekti į tuos daugiabučius, kurių gyventojai neturi alternatyvių šildymo šaltinių. Penktadienį dujos turi būti pradėtos tiekti į Liepų ir Žaliosios g. daugiabučius. Pagal peržiūrėtą ir rangovo patvirtintą grafiką, vėliausiai dujos bus paleistos lapkričio 20 d. dviejuose Saulės gatvės daugiabučiuose.

Seniūnija įpareigota informuoti visus privačių butų savininkus, kad jie privalo susimokėti už naujai įrengtą vidaus dujotiekį (apie 600 Lt) iki dujų pajungimo darbų pradžios (dujų pajungimo grafikai pirmadienį iškabinti visose daugiabučių laiptinėse). Jei minėti gyventojai iki dujų vamzdyno perjungimo dienos už šiuos darbus nesusimokės, dujų įvadai į jų butus nuo laiptinėse esančių stovų bus užaklinami. Seniūnas įpareigotas išsiaiškinti, ar iki tol, kol bus paleistos dujos, Linksmakalnio gyventojams reikia šiltų antklodžių, elektrinių šildytuvų.

Linksmakalnio gyventojų nuostoliai, patirti dėl UAB „Gasterma“ ne laiku atliktų šildymo sistemos decentralizavimo darbų, bus kompensuojami iš Administracijos direktoriaus rezervo lėšų, tam skiriant 21 200 Lt (po 100 Lt kiekvieno buto, kuriam nutrauktas centralizuotas šilumos tiekimas, savininkui ar nuomininkui). Šios lėšos bus pervestos į Garliavos apylinkių seniūnijos atsiskaitomąją sąskaitą, dėl šių kompensacijų gyventojai turi kreiptis į seniūniją.

Dujų vamzdyno atvedimas iki privačių butų, kompensacijos gyventojams, prijungimo prie magistralinio dujotiekio tinklo mokestis savivaldybei kainavo per 1 milijoną litų. Decentralizuojant šildymo sistemą savivaldybė įsipareigojo privačių butų savininkams dalinai kompensuoti dujų katilo ir šildymo sistemos įsirengimo arba renovacijos darbus butuose - kompensacijų dydis vieno buto savininkui siekė 2 500 Lt, socialiai remtiniems savininkams – 3 500 Lt. Savivaldybė už darbų atlikimo termino nesilaikymą „Gastermai“ skaičiuos 0,04 proc. delspinigius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atlyginimų augimas išsikvepia, bet daugelio laukia geras pokytis (55)

Po įspūdingo praėjusių metų spurto Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti, nepaisant to...

„Barbora“ planuoja tolesnę plėtrą (5)

Maisto ir kasdienio vartojimo prekių elektroninės parduotuvės „Barbora“ darbuotojų skaičius...

Siūloma neriboti azartinių lošimų reklamos (27)

Ministrų kabinetas trečiadienį svarstys Seime nagrinėjamus įstatymų pakeitimus, kuriais siūloma...

Dažnėja įmonių užgrobimų (4)

Pagausėjus neteisėto įmonių užvaldymo atvejų, Registrų centras žada kruopščiau tikrinti...

Vyriausybėje juda Vismaliukų pramonės parko projektas (5)

Siekiant išspręsti būsimo Vilniaus pramonės parko sklypų valdymo klausimus ir pritraukti...

Top naujienos

Prodiuseris atskleidžia LRT transliacijų užkulisius: štai kodėl viskas tiek kainuoja (386)

Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui kalbant apie „skandalingą informaciją“, kurią...

Atlyginimų augimas išsikvepia, bet daugelio laukia geras pokytis (55)

Po įspūdingo praėjusių metų spurto Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti, nepaisant to...

Medikė Vokietiją iškeitė į Lietuvą ir per metus suprato, ką padarė (26)

Lina Jankauskaitė – viena iš, sutikime, nedaugelio medikų , kurie, priešingai populiariai...

Ieškomas ginkluotas nusikaltėlis, ant kojų sukeltos didelės policijos pajėgos (20)

Šiaulių apskrities policija informuoja, kad ieško su organizuotu nusikalstamumu susijusio asmens,...

Atskleidė, kokių netikėčiausių daiktų aptinka lietuvių bagaže: tautiečių išradingumui ribų nėra konfiskuotų daiktų galerija (4)

Lietuviai, grįždami iš atostogų lėktuvu, atsigabena pačių įvairiausių lauktuvių, kurios ne...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (510)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (432)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

13 vaikų kalinusios poros istorija: dramatiškame vaizdo įraše – pabėgimas (8)

Interneto erdvėje pasirodė stebėjimo kameromis nufilmuotas vaizdo įrašas, iš kurio matyti, kaip...

Jasikevičiaus galvosūkis – „Panathinaikos“ taikliarankius teks stabdyti be Kaune likusio Jankūno (11)

Žaisti Eurolygos 20-o turo rungtynes Kauno „Žalgiris“ į Atėnus išvyko be savo kapitono...

5 gudrybės, praversiančios „iPhone“ savininkams (1)

Esate ištikimiausias „iPhone“ gerbėjas, lenkiantis pirštus kiek „Apple“ išmaniųjų...