Bus rengiamas uždaras posėdis?

Ketvirtadienį su prancūzais posėdžiavę derybininkai nusprendė, kad jau išnaudotos visos galimybės, todėl dokumentai turi būti perduoti politikams. Kol kas Prancūzijos kompanijos atstovai leido paviešinti vienintelį skaičių - Savivaldybės žadamą mokėti koncesijos mokestį.

Per 25-erius metus kasmet Kaunas įsipareigotų mokėti po 5,2 milijono eurų (17,9 milijono litų). “Daugiau jokių skaičių ir sutarties detalių kol kas negalime atskleisti. Prancūzai aiškiai pasakė, kad pažeidus konfidencialumo susitarimą kreipsis į teismą”, - tvirtino K.Kriščiūnas.

Tai patvirtino ir Savivaldybės administracijos laikinasis direktorius Robertas Stanionis. Jis taip pat nepaneigė, kad koncesijos sutarties projektas gali būti svarstomas ir tvirtinamas uždarame miesto Tarybos posėdyje. “Toks reikalavimas yra, tačiau su prancūzais dar derinamos kai kurios sąlygos. Galutinio sprendimo, ar posėdis bus atviras, ar uždaras, dar nėra priimta”, - teigė R.Stanionis.

Prancūzų teigimu, konfidencialumas bus panaikintas tik pasirašius sutartį.

Perspektyvą lems fondai

Praėjusią savaitę apie sporto rūmų koncesijos kainą sklandė įvairiausi gandai. Neoficialiais duomenimis, uždarame posėdyje buvo įvardyta, kad blogiausiu atveju kasmet tektų mokėti net apie 10 milijonų eurų koncesijos mokestį. Tuo tarpu K.Kriščiūnas teigė, kad be jokios Vyriausybės paramos šis mokestis neviršytų 5,3 milijono eurų.

“Uždarame posėdyje politikai nebuvo klaidinami. Pasakėme ir pačius blogiausius, ir geriausius variantus. Sumų komentuoti negaliu. Dabar galime sakyti, kad maksimalūs Savivaldybės įsipareigojimai - 5,2 milijono eurų. Jau koncesininko rūpestis ieškoti papildomų lėšų iš fondų ir kitų šaltinių. Daugiau pasakoti dabar negaliu”, - teigė R.Stanionis.

Jis neatmetė galimybės, kad su Prancūzijos kompanija pasirašius sutartį, tačiau vėliau nesulaukus fondų ar Vyriausybės paramos, ji gali būti nutraukta. “Tokia galimybė yra numatyta”, - sakė Savivaldybės administracijos laikinasis vadovas.

Būsimoji valdžia laukia dokumentų

“Kol kas girdėjome tik žodinius pažadus, todėl laukiame visų dokumentų. Uždaras posėdis? Tokią situaciją sunkiai įsivaizduoju. Mums tokie reikalavimai ir slaptumas nėra priimtini. Koncesijos dokumentai turi būti vieši”, - teigė realiausias kandidatas į Kauno mero postą konservatorius Andrius Kupčinskas.

Šią savaitę grupė parlamentarų kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją dėl Nemuno saloje planuojamų statyti sporto rūmų koncesijos.

Jiems abejonių kelia nuo visuomenės slepiami dokumentai. Kai kurie Seimo nariai neslėpė, kad daug abejonių kelianti koncesija turi būti sustabdyta.