Pasak jo, jeigu mokestiniams pakeitimams nebus visuomenės ir verslo palaikymo, balsų reformos patvirtinimui gali pritrūkti ir pačioje valdančioje koalicijoje.

„Kai kurie pasiūlymai, sprendžiant apmokestinimą individualių pajamų ir t. t. gali būti svarstomi, tai diskusijų klausimas. Pirmiausia, diskusija dėl mokesčių turi išeiti į visuomenę, sprendimas negali būti buldozeriu ir staigiai, nes tai sulauks protestų ir galų gale baigsis tuo, kad bus nepriimta reforma. Reikia sutarti su profsąjungomis, su verslo asociacijomis, tada bandyti sutarti su opozicija, jeigu reikia balsų, jeigu nereikia, valdantieji patys tą padarys. Bet jeigu verslo, visuomenės palaikymo nebus, tai ir pačioje valdančioje koalicijoje pritrūks balsų“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.

„Manau ten yra eilė dalykų, kuriuos galima svarstyti, dėl kurių galima tartis, bet ši valdančioji dauguma pasižymi vienu dalyku, kuris nėra naudingas jokioms reformoms – ji nesišneka. Nei su visuomene, nei su interesų grupėmis, nei su opozicija, net tarpusavyje nesišneka“, – pažymėjo jis.

R. Karbauskis baiminasi, kad valdantieji atsižvelgdami į savivaldos rinkimų rezultatus gali labiau rūpintis savo partijų ateitimi ir reformai pritrūks balsų. Jis taip pat įvardino, kad valdančioji dauguma išvadindama mokesčių mokėtojus „gyvulių ūkių“ blogai pradėjo patį reformos pristatymą.

„Ši dauguma pradėjo nuo to, kad išvadino mokesčių mokėtojus „gyvulių ūkiu“, tai čia negera pradžia. Galbūt yra dalykai, kuriuos reikia spręsti, bet išvadinti mokesčių mokėtojus, kurie laikosi įstatymų, moka mokesčius, „gyvulių ūkiu“, t. y. įžeidimas patiems žmonėms. Negerai pradėti nuo įžeidinėjimų, palinkėjimas valdančiajai daugumai galvoti ką šneka“, – aiškino LVŽS pirmininkas.

ELTA primena, kad Vyriausybės pristatytoje mokesčių reformoje numatoma peržiūrėti pajamų mokesčio tarifus perskirstant mokesčio naštą tarp su darbo santykiais susijusių pajamų ir kitų rūšių aukštesnių pajamų, keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas, peržiūrėti mokesčių lengvatas, keisti individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą apmokestinimo tvarką.

Taip pat siūloma peržiūrėti smulkiojo verslo apmokestinimo kriterijus, suteikti visam verslui teisę taikyti momentinį tam tikro ilgalaikio turto nusidėvėjimą, pratęsti papildomiems 5 metams pelno mokesčio lengvatas investiciniams projektams ir filmų gamybai. Taip pat norima nustatyti teisingesnį pelno mokesčio apskaičiavimą.

Siūloma sukurti investicinės sąskaitos priemonę, smulkiojo verslininko sąskaitą, numatyti automatinį pajamų mokesčio deklaracijos pateikimą, padidinti registravimosi pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų.

Vyriausybė taip pat siekia savarankiškai dirbantiems asmenims užtikrinti didesnes socialines garantijas, plėsti nedarbo socialinio draudimo sistemos aprėptį, nustatyti minimalią nedarbo socialinio draudimo išmoką, pakeisti maksimalų nedarbo socialinio draudimo išmokų dydį. Jau anksčiau pristatyti pasiūlymai dėl žaliųjų akcizų ir nekilnojamojo turto mokesčio.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)