Teisminis "HSH Nordbank" tyrimas atskleidė užkulisius pasaulio, kuriame kreditų skyrimo sandoriai ir meilužės lemdavo valiutų kurso pokyčius. "HSH Nordbank" pelnas nuo 1,2 mlrd. 2006 metais sumažėjo iki 150 mln. 2007-aisiais.
© Corbis

Niujorko Park Aveniu 230 numeriu pažymėtas pastatas laikomas prestižiniu, o jame dirbančių žmonių nekankina šių dienų depresija. Čia įsikūręs "HSH Nordbank" (Šiaurės Vokietijos banko) filialas. Neįtikima, bet hormoninių audrų svaiginami jo darbuotojai siuntinėja erotines žinutes tol, kol įkaista telefonai. Vien 2007-ųjų liepą tokių žinučių buvo daugiau nei 500, pareiškime Niujorko apygardos teismui nurodė advokatas Douglasas Wigdoras. Išdėsčius pagal darbo dienas išeitų, kad "HSH Nordbank" filialo vadovas ir jauna banko padėjėja kasdien pasikeisdavo mažiausiai 22 žinutėmis - tai ir tapo įžanga į kur kas intensyvesnį bendravimą.

Suprantama, viską nuodugniai išsiaiškins dabar prasidėjęs teismas, nors banko reputacija ir taip jau labai nukentėjo dėl įtartinų kreditų skyrimo sandorių. Jį nuo bankroto išgelbėjo tik dviejų didžiausių jo akcininkų iš Hamburgo ir Šlezvigo-Holšteino sudarytas 13 mlrd. eurų banko gelbėjimo paketas.

D.Wigdoras kreipėsi į teismą įgaliotas savo kliento Davido Krasnerio, kuris nusprendė, kad bankininkų elgesys peržengė visas padorumo ribas. "Nordbank" Niujorko filiale buvo taip įprasti romanai ir lytinės paslaugos, kad jame dirbančios moterys banką vadina viešnamiu ir šaiposi spręsdamos, kokie lytinio santykiavimo būdai gali suteikti privilegijų darbo vietoje", - rašo advokatas.

2007 metais šiame Vokietijos banko filiale dirbo apie 200 žmonių, o D.Krasneris buvo Korporacinių paslaugų skyriaus vadovas. Jo padėjėja sukėlė tikrą hormonų audrą filialo vadovams. Tai ir tapo drastiško banko rinkos vertės smukimo priežastimi. Merginai nuolat buvo skiriama pirmenybė ir užduotys, kurių ji nesugebėdavo atlikti ir už tai sumokėdavo sekso paslaugomis. Kai D.Krasneris apie tai raštu pasiskundė personalo skyriui, prasidėjo jo diskriminacija, pasibaigusi atleidimu iš darbo.

Kitos šalies advokatai teismui pateiktą D.Krasnerio skundą vadina nesąmone, o "HSH Nordbank" vadovas ir padėjėja "besąlygiškai atmeta visus kaltinimus". Jie teigia, kad D.Krasnerio darbo sutartyje buvo numatyta galimybė atleisti jį iš darbo nenurodant priežasčių.

Toks tvirtinimas kvailas, nes viską paaiškina jo advokato D.Wigdoro surašytas raštas. Pavyzdžiui, įdėta direktoriaus elektroninė žinutė, kurioje jis aprašo kai kurių banko darbuotojų moterų ypatingą padėtį: "Jums, vištoms, viskas labai lengva... Visą sekmadienį ilsėjotės jachtoje Niuporte... Ak, vos nepamiršau paminėti vakardienos masažo." Cituojama ir vienos padėjėjos elektroninė žinutė, kurioje ji aiškina savo staigią karjerą: "Manau, panorusi galėčiau sėdėti atskirame kabinete su nešiojamuoju kompiuteriu - tam reikia tik kelių oralinio sekso seansų."

Kiti banko Niujorko filialo vadovai taip pat mėgavosi tokiomis paslaugomis ir tinkamai už jas atsilygindavo. Advokatas nurodo atvejį, kai finansų skyriaus darbuotojo romanas su jaunesniąja personalo skyriaus administratore vos neiškilo į viešumą jo žmonai vyro sakvojaže aptikus meilužės megztinį ir sukėlus triukšmą. Žmonos demaskuotas vadovas privertė jam pavaldžią buhalterę paskambinti jo žmonai ir paaiškinti, kad megztinis priklauso jai. "Buhalterė buvo priversta sutikti", - rašoma D.Wigdoro rašte. Tačiau savo pasipiktinimą ji išreiškė elektroninėje žinutėje, kurioje pavadino "Nordbank" filialą viešnamiu.

Banko advokatai šiuos kaltinimus mėgina paneigti labai atsargiai ir nebando jų ryžtingai užginčyti. "Nurodytų intymių santykių nepakanka plačiai išplitusiai numylėtinių sistemai pagrįsti, - teigia jie ir tęsia: - Romantiški, abipusiu sutarimu paremti vadovų ir pavaldinių santykiai nepažeidžia įstatymų." Jų nuomone, negalima kalbėti apie lytinę diskriminaciją tada, kai vadovas palaiko ir remia savo meilužę, "tai negarbinga ir įžeidžiama dėl nesusijusių su meilužės ar meilužio lytimi priežasčių".

Perskaičius 200 punktų skundą galima suprasti, kad lytinių santykių chaosas logiškai lėmė ir prastus "HSH Nordbank" filialo verslo rezultatus. Net darbuotojai vyrai kentėjo dėl savo vadovo nepasotinamo lytinio potraukio ir negalėjo tinkamai atlikti tiesioginio darbo, nes buvo verčiami rengti žygius į demimondą.

D.Wigdoras aprašo D.Krasnerio išgyvenimus, kai jis buvo pasiųstas į komandiruotę į pagrindinę banko būstinę Vokietijoje. Ten jo tiesioginis vadovas privertė jį eiti į naktinį klubą, kur galiausiai jis "atliko lytinius veiksmus su šokėja". Vėliau vadovas vertė D.Krasnerį "tęsti panašų lytinį aktą su kita šokėja" ir šaukė: "Varyk! Varyk!"

Banko advokatas šį kaltinimą bando aiškinti taip: D.Krasneris norįs "sudaryti asmeninio pobūdžio keblumų" savo buvusiam viršininkui, todėl šis "neesminis kaltinimas" netinka "priešiškai darbo atmosferai" įrodyti.

Nepriklausomi teisininkai sako, kad D.Krasnerio šansai laimėti bylą neblogi. Be to, jo advokatas D.Wigdoras dar 2006 metais panašioje byloje padėjo savo klientui gauti kompensaciją iš "Dresdner bank".

Kokio atlygio reikalauja D.Krasneris, D.Wigdoras žada pranešti tik teisėjui ar prisiekusiesiems. "Bet galite neabejoti - jis nebus mažesnis nei 10 mln. dolerių", - sako jis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prancūzijos valdžia atsisakė planų statyti tarptautinį oro uostą vakarinėje šalies dalyje

Prancūzijos vyriausybė atsisakė prieštaringų planų statyti naują tarptautinį oro uostą...

„Telegram“ planuoja ICO, tikisi pritraukti 1,2 mlrd. JAV dolerių (3)

Išmaniąją šifruoto susirašinėjimo programėlę „Telegram“ sukūręs startuolis planuoja iki...

Kanados centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą iki 1,25 proc. (2)

Kanados centrinis bankas trečiadienį padidino bazinę palūkanų normą 25 baziniais punktais iki...

Ministras atleido Eriką Bėrontą (46)

Nuo rytdienos (ketvirtadienio) naujai paskirtas senasis Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovas...

FED: JAV pramonė gamybos prieaugis pernai - didžiausias nuo 2010 metų (2)

JAV pramonė 2017 metais atsigavo, - jos gamybos prieaugis buvo didžiausias per septynerius...

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių reitingų varžytuvėse – intriga: duomenys išsiskyrė (46)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai – vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (3)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (16)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (476)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

15 metų seriale „Kobra 11“ besifilmuojantis Erdoganas Atalay atskleidė užkulisius: keisti dalykai, vykę televizijoje anksčiau

Greitkelių detektyvo Semiro Gerkhano vaidmenį ilgą laiką RTL televizijos rodomame seriale...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (453)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (8)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Valančiūno ir Drummondo dvikovoje – žvėriški dvigubi dubliai ir lietuvio komandos pergalė (1)

NBA pirmenybėse po nesėkmingos atkarpos pergalės skonį vėl pajuto Toronto „Raptors“ (30-13)...

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (14)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...