aA
Kai vieni nesugebame ko nors pasidaryti, kviečiame pagalbą – tai įprasta. Pagalbos prireikė ir palangiškei Zitai Paulauskienei, pageidavusiai, kad patyrę meistrai išbetonuotų sodo namelio grindis.
© Shutterstock nuotr.

„Už 12 kvadratinių metrų grindis sumokėjau 450 eurų ir padarė taip nekokybiškai, net baisu. Svarbiausia, kad darbus atlikusių meistrų nebegalėjau prisikviesti, tiesiog nebekėlė man ragelio. Aš dabar tik vieno noriu, kad ir kiti žmonės nepakliūtų į tokias situacijas“, – tikino moteris.

Atsakingais pasiskelbę meistrai nuvylė

„Palangos tilto“ skaitytoja Zita papasakojo, jog viena pati nebeįstengia atlikti visų ūkinių darbų, šiemet teko visam atsisveikinti su sutuoktiniu, kuris ir padėdavo atlikti visus tokius darbus. Tad, neturėdama kitos išeities, ji susirado skelbimą laikraštyje ir paskambino nurodytu numeriu, tikėdamasi, jog taip jos problemos išsispręs – pasikvies meistrus, kurie ir išbetonuos sodo namelio grindis.

„Skelbimas skambėjo patraukliai. Patikėjau, jog dirba atsakingi asmenys be žalingų įpročių, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, atsakingumo pas juos nebuvo daug“, – prisiminusi nusivylimo neslėpė moteris.

Z. Paulauskienė nė neįtarė, jog viskas pasisuks būtent taip. Bendravimas vyko normaliai, darbuotojoms ji iškart sumokėjusi 200 eurų avansą. Jie pažadėjo nedelsti ir tuoj pat imtis darbų.
„Susitikome, statybininkai sakė, kad viską, kas būtina, patys atsiveš ir iškart išbetonuos. Taip ir padarė. Išbetonavo. Bet taip nekokybiškai, nelygiai, kur kliuvo, kur nekliuvo. Išnešė visus baldus laukan. Žinoma, nėra ten kažkokie prabangūs jie, paprasti baldeliai, bet jie praverčia mažiau naudojamame sodo namelyje. Išnešė juos ir nebeįnešė atgal. Kai pamačiau, jog darbas atliktas netinkamai, skambinau jiems. Iš pradžių dar kėlė ragelį, paskui visai ėmė mane ignoruoti“, – pasakojo palangiškė.

„Kad nenukentėtų ir kiti“

Nelygios grindys, už kurias iš viso moteris sumokėjo 450 eurų, ją itin nuvylė. „Taip išeina, kad nebėra kuo pasitikėti. Atrodo, kreipiesi į rimtus žmones, o lieki apgautas. Paprašiau čekio už pirktas medžiagas. Man jie pradėjo dievagotis, jog reikėjo anksčiau paprašyti, dabar jie nieko neturi. Nieko nesugebėjau išsireikalauti. Pirmą kartą paskambinusi išsakiau pastabas, jog išbetonuota nelygiai, kuprotai, tegul atvažiuoja darbo atlikti tinkamai, tačiau mano prašymas liko neišgirstas. Man labai nemaloni ši situacija. Dar kol vyras buvo gyvas, patys daug ką susitvarkydavome. Dabar, kai likau viena, jaučiuosi bejėgė. Tad ir kviečiau pagalbą. Bet, pasirodo, tokie žmonės kaip aš labai lengvai išnaudojami. Man pačiai nieko iš jų nebereikia. Padėjo artimieji susitvarkyti. Sodo namelis man reikalingas tvarkingas vasarai. Tačiau labai nenoriu, kad dar kas pakliūtų į tokių nepatikimų meistrų rankas“, – kalbėjo ponia Zita.

Paskambinus nurodytu numeriu, atsiliepė už meistrų darbą turėjęs būti atsakingas vyras, visgi su juo moteris ir tarėsi, kito telefono numerio nėra nurodyta, tačiau jis jokios informacijos apie šią situaciją suteikti negalėjo. Vieną dieną paskambinus, jis patikino, kad susisieks su darbą atlikusiais vyrais. O kitą dieną, pasiteiravus, ar jau išsiaiškino, kodėl jo vadovaujami vyrai darbą, pasak moters, atliko taip nekokybiškai, sakė, kad su jais susisiekti nepavyko, o pats apie šią nemalonią situaciją nieko nežino.

„Mes turim labai daug darbo, o kai jau nebespėjam visko atlikti, perduodam kitiems kolegoms“, – aiškino atsiliepęs vyras.

Jei paslaugos suteiktos nekokybiškai

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba įspėja, jog jeigu susiruošėte samdyti remonto darbus atliksiančius darbuotojus, įsitikinkite, kad jie dirba turėdami individualios veiklos pažymėjimus, jeigu samdote ne įmonę. O jeigu jie parodo pažymėjimus, atidžiai pažiūrėkite, kad jie būtų galiojantys. Detaliai aptarkite planuojamus atlikti darbus, medžiagas, spalvas ir kt. Nustatykite aiškius mokėjimų už atliktus darbus terminus, aptarkite sąlygas dėl mokėjimų sustabdymų, jei darbai neįvykdomi ar įvykdomi netinkamai. Įtvirtinkite atliktų darbų garantinius terminus.

Ką daryti, jei rangos paslaugos suteiktos nekokybiškai?

Darbų rezultato priėmimo metu arba naudojimo metu nustačius darbų trūkumus, turite teisę savo pasirinkimu pareikšti vieną iš šių reikalavimų: neatlygintinai pašalinti trūkumus per protingą terminą, atitinkamai sumažinti darbų kainą, atlyginti trūkumų šalinimo išlaidas, jeigu užsakovo teisė pašalinti trūkumus buvo numatyta rangos sutartyje, pareikalauti pakartotinai ir neatlygintinai atlikti darbus.

Šiuo atveju reikėtų raštu kreiptis į rangovą ir išdėstyti pasirinktą reikalavimą. Jei per 14 kalendorinių dienų nuo raštiško kreipimosi į rangovą Jums nebus pateiktas atsakymas, arba gautas atsakymas Jūsų netenkins, Jūs turite teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl ginčo nagrinėjimo Vartotojų teisių apsaugos įstatyme įtvirtinta vartotojų ir pardavėjų, paslaugų teikėjų ginčų sprendimo ne teismo tvarka.

Kokia yra atliktų darbų garantija?

Civilinio kodekso 6.698 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad rangovas ir kiti statybos dalyviai, nurodyti šiame straipsnyje, atsako už objekto sugriuvimą ar defektus, jeigu objektas sugriuvo ar defektai buvo nustatyti per: penkerius metus; dešimt metų – esant paslėptų statinio elementų (konstrukcijų, vamzdynų ir kt.); dvidešimt metų – esant tyčia paslėptų defektų.

Šio straipsnio 1 dalyje nustatyti terminai pradedami skaičiuoti nuo visų rangovo atliktų statybos darbų rezultatų perdavimo užsakovui dienos (kai statyba vyko rangos būdu) arba nuo statybos užbaigimo dienos (kai statyba vyko ūkio arba mišriu būdu).

Ar galima atsisakyti rangos sutarties?

Galima. Civilinio kodekso 6.673 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad užsakovas bet kada iki darbo rezultato priėmimo gali nutraukti sutartį, sumokėdamas dalį nustatytos kainos, proporcingą atliktam darbui. Šiuo atveju rangovas turėtų pagrįsti reikalaujamą sumokėti sumos dalį.

Specialistai perspėja: neretai pavieniai meistrai klientui padaro meškos paslaugą, sumažindami darbų kainą medžiagų sąskaita. Neturėdami tiekėjų, tokie meistrai paprastai ieško pigiausių medžiagų, tad anksčiau ar vėliau gali „išlįsti“ brokas.

Vienu ar kitu atveju būsto remontas neatsiejamas nuo didelių išlaidų. Apsidrausti dėl nekokybiško būsto remonto galite tik vienu būdu – pasirašyti darbų sutartį. Kita vertus, visada svarbu atkreipti į meistro iškalbą, profesionalius patarimus ir rekomendacijas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prie Estijos pakilimo prisidėjęs estas: nustokite pagaliau su mumis lygintis (264)

Svarbiausia ir pagrindinė idėja Lietuvai – pagaliau nustoti lyginti save su estais. Taip teigia...

Eksperto prognozė: kaip kriptovaliutų rinka atrodys 2019 metais (110)

Londono universiteto koledžo mokslininkas Paolo Tasca sako, kad kriptovaliutų rinka tampa vis...

Lietuviai nusiteikę skeptiškai – dalis gyventojų mano, kad ekonominė padėtis šalyje blogėjo (74)

Gyventojų nuotaikos išlieka stabilios - trečdalis mano, kad ekonominė Lietuvos ir jų šeimos...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (596)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis 22 kalėdines eglutes stotims papuošti (13)

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis 22 eglutes, skirtas papuošti geležinkelio stotims.

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (367)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (81)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (177)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Skvernelio reitingus gali sudeginti ne tik kova su kainomis (183)

Kainos – maisto, šildymo, komunalinių paslaugų – yra pirmo svarbumo reikalas Lietuvos...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (51)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (74)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (7)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (24)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (5)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...