Viešosios įstaigos "Jūros šventė" direktoriaus Remigijaus Mockaus teigimu, per Jūros šventę vykusią mugę savais gaminiais pritraukti uostamiesčio svečių dėmesį galėjo visi norintys: prekiauti leista visiems, išskyrus ketinusius pardavinėti fabrikų gaminius, tokius kaip batai ar kelnės, rašo "Lietuvos žinios".

"Jūros šventė tautodailininkams - itin palankus metas užsidirbti, nes vasarą tai vienintelis renginys, pritraukiantis daugiau nei 500 tūkst. žmonių. Galbūt dėl to pirmąją mugės dalyvių pažymėjimų dalijimo dieną vyko kone muštynės", -teigė R.Mockus.

Jo teigimu, prekybininkų neatbaidė ir 15 proc. nuo praėjusių metų pabrangę leidimai, nors būta nepatenkintų tokiu pasikeitimu. Tačiau, anot pašnekovo, rengėjai kitos išeities neturėjo, mat ši viešoji įstaiga privalo mokėti 15 proc. pelno mokestį. Dėl jo pernai 400 litų kainavęs leidimas prekiauti arčiausiai pagrindinės miesto gatvės šiemet atsiėjo 460 litų, o toliausiai nuo pagrindinės gatvės buvusios prekyvietės kainavo 115 litų.

Pagrindinis šventės rėmėjas "Švyturio-Utenos alus" skaičiuoja, kad per Jūros šventę alaus gamykla pardavė apie 100 tūkst. litrų alaus.

Praėjusio savaitgalio šventė buvo lyg aukso kasyklos uostamiesčio viešbučiams - daugelis jų kambarių buvo rezervuoti jau prieš du mėnesius. Tik brangiausiuose Klaipėdos viešbučiuose ir prasidėjus Jūros šventei buvo galima gauti nakvynę, tačiau už naktį čia reikėjo pakloti bent 300 litų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją