Žmonės tikisi, kad apsipirkę per Juodąjį penktadienį ženkliai sutaupys, tačiau neatidūs pirkėjai gali ir pralošti.

Delfi skaitytoja Giedrė pastebėjo, kad per Juodąjį penktadienį internetinėje parduotuvėje „Noreo“ kaina pasikeitė ne į vartotojui palankesnę pusę, o padidėjo.

Kaip nurodė ji, šilko pagalvės užvalkalas eilinę dieną su nuolaida kainavo 34,99 euro, o be nuolaidos – 69,98 euro.

Tuo metu per Juodąjį penktadienį nurodoma, jog kaina su akcija siekia 43,99 euro, o anksčiau esą būtų tekę mokėti 87,98 euro.

Asociatyvioji nuotr.

Parduotuvę valdančios mažosios bendrijos „Skaitmeninė drama“ vadovas Aistis Matulaitis Delfi nuo penktadienio atsakymų į klausimus nepateikė nei telefonu, nei elektroniniu paštu. Gavę atsakymą tekstą papildysime.

Keistus kainos pokyčius pastebėjo ir dar vienas skaitytojas Tomas. Pasak jo, dušo sistema parduotuvėje Voniosguru.lt lapkričio 14 dieną kainavo 272 eurus, o lapkričio 24 dieną jau buvo informuojama, kad kaina anksčiau siekė 659 eurus (pasinaudojus Juodojo penktadienio nuolaida – 461 eurą).

Visgi parduotuvės atstovai neigė, jog kaina išpardavimų dieną buvo padidinta.

„Kainos tikrai nebuvo padidintos. Lapkričio 15 ir 20 dienomis buvo dalinami 5 proc. ir 15 proc. nuolaidos kodai su nemokamu pristatymu. Dušo sistemos kaina buvo pakeista gerokai anksčiau nei prieš Juodąjį penktadienį, nes keitėsi kainos gamyklos pateiktame kataloge“, – Delfi pateiktame komentare rašė Voniosguru.lt

Kainos parduotuvėje „Noreo“ per Juodąjį penktadienį ir eilinę dieną

Anot parduotuvės, kainos keičiasi pastoviai – yra didinamos arba mažinamos ir priklauso nuo pokyčių rinkoje.

„Taip pat primename, kad mūsų elektroninėje parduotuvėje klientas turi galimybę derėtis, ir tikrai mūsų vadybininkai pritaiko papildomas nuolaidas“, – priduriama parduotuvės atsakyme.

Skaitytoją Evaldą suglumino parduotuvės eavalyne.lt kainos. Jis atsiuntė ekrano nuotrauką, kurioje užfiksuota, kad „Timberland“ auliniai batai lapkričio 24 dieną kainavo 144 eurus, taip pat buvo siūloma pasinaudoti 25 proc. nuolaida. Tai reiškia, kad su šia Juodojo penktadienio akcija būtų tekę mokėti 108 eurus.

Viskas būtų gerai, jei ne šalia nurodoma informacija, kad per pastarąsias 30 dienų mažiausia šių batų kaina iki kainos sumažinimo siekė 88 eurus. Vadinasi, tokiu atveju kaina buvo 20 eurų mažesnė nei per Juodąjį penktadienį.

Kainos parduotuvėje „Vonios guru“ per Juodąjį penktadienį ir eilinę dieną

Eavalyne atstovė spaudai Kalina Stawiarz Delfi komentavo, kad parduotuvės pasiūla yra labai plati, o kainos atnaujinamos dinamiškai ir automatiškai, tad tam tikrais atvejais galimas kainų skirtumas.

„Tačiau visada stengiamės, kad mūsų parengtos akcijos leistų klientams apsipirkti labai patraukliomis kainomis. Taip pat pabrėžiu, kad apie kainas visada pranešame skaidriai – pagal taisykles, kad klientai galėtų priimti savarankišką ir pagrįstą sprendimą“, – komentavo K. Stawiarz.

Kaip nepaslysti?

Ekspertai įspėja, jog didžiųjų nuolaidų metu apsipirkinėti reikėtų itin atidžiai.

SEB banko asmeninių finansų ekspertė Sigita Strockytė-Varnė patarė prieš išpardavimus ruoštis, susidaryti norimų įsigyti prekių sąrašą, paanalizuoti, kokia yra įprasta jų kaina, kaip skiriasi įvairiose pardavimo vietose.

„Turėdami iš anksto sudarytą planą, ko konkrečiai ieškote, lengviau ir greičiau surasite, be to, bus ne taip klaidu tarp visų kitų puikių pasiūlymų. Dar svarbu numatyti, kokią sumą norite ir galite išleisti per išpardavimą. Tai padės ramiau reaguoti į kitus pasiūlymus ir laikytis savo galimybes atitinkančio plano“, – anksčiau išplatintame pranešime sakė S. Strockytė-Varnė.

Kainos parduotuvėje eavalyne.lt per Juodąjį penktadienį

Kartais per išpardavimus įsigyti daiktai taip ir lieka nepanaudojami, rodo „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikta apklausa.

Remiantis jos duomenimis, daugiau pusė – 54 proc. – gyventojų per išpardavimus įsigytų daiktų nenaudoja visai arba panaudoja vos kartą ar kelis.

Kaip atskleidžia apklausa, 39 proc. gyventojų per išpardavimus įsigytus daiktus panaudoja vos kartą ar kelis, 15 proc. daiktų nepanaudoja visai. Daiktus visuomet panaudojantys nurodo 44 proc. respondentų.

Suaktyvėja sukčiai


Ekspertės įspėja, kad per išpardavimus suaktyvėja ir sukčiai, tad svarbu būti dėmesingiems.

Tuo atveju, jei prekės kaina atrodo neįtikėtinai patraukli, o visur kitur ji kainuoja kelis kartus brangiau, gali būti, kad tai sukčių elektroninė parduotuvė, įspėjo S. Strockytė-Varnė, tad svarbu įvertinti, iš ko perkate, ir neskubėti mokėti, perskaityti kitų pirkėjų atsiliepimus, susipažinti su prekių grąžinimo politika.

Į tai atkreipė dėmesį ir „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė Justina Bagdanavičiūtė. Jos teigimu, masinių išpardavimų metu suaktyvėja fiktyvias interneto parduotuves kuriantys sukčiai. Į tokias parduotuves pirkėjus sukčiai jie itin didelėmis nuolaidomis žinomų prekės ženklų gaminiams, paprastai – iš reklamos skelbimų socialiniuose tinkluose.

Sigita Strockytė-Varnė

„Siekiant apsisaugoti nuo tokios sukčiavimo schemos, patartina vengti kainų nuolaidų pasiūlymų, kurie atrodo tiesiog per gerai, kad būtų tikri bei pirkti žinomose internetinėse parduotuvėse. Na, o užsukus į mažiau žinomą, patikrinti, ar joje nurodomas bendrovės adresas ir kontaktai, paieškoti kitų pirkėjų atsiliepimų internete“, – sako J. Bagdanavičiūtė

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba anksčiau Delfi komentavo, kad išpardavimų metu sulaukiama daugiau skundų.

Dažniausiai priekaištai prekybininkams reiškiami dėl pritaikytų mažesnių nei skelbta arba nepritaikytų nuolaidų, neteisingai nurodytų kainų, neišsamios informacijos reklaminiuose skydeliuose. Apsiperkantys internetu skundžiasi dėl įsigytų prekių terminų pristatymo nesilaikymo, kad prekės išvis nepristatomos arba kad pardavėjas vienašališkai atšaukia užsakymą.

Ačiū, kad dalijatės savo pastebėjimais! Norite pranešti naujieną ar išsakyti mintis? Kviečiame kreiptis el.paštu pilieciai@delfi.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)