„Šis Jungtinių Tautų tyrimas parodė, kad Lietuva žengia teisingu keliu. Juk tyrime aplenkėme daug šalių, kurias iki šiol laikome pavyzdžiu. Tikimės, kad, dar labiau išgryninę darniesiems pirkimams keliamus tikslus, kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba pirkimo vykdytojams teikdami metodinę pagalbą gebėsime dar daugiau pasiekti šioje srityje“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Darnieji pirkimai yra tokie pirkimai, kuriais siekiama, kad įsigyjamos prekės, paslaugos ir darbai darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai ir kuriais būtų sprendžiamos socialinės problemos, siekiama ekonominių tikslų.

JTO atliekant šių viešųjų pirkimų politikos ir jos įgyvendinimo vertinimą, buvo atsižvelgta į veiksmų planus, reguliavimą, teikiamas pagalbos priemones siekiant aplinkosaugos, socialinių ir ekonominių tikslų viešuosiuose pirkimuose. Taip pat vertinta, kaip šalims praktiškai sekasi pasiekti realius rezultatus. Pagal tai pasaulio šalys buvo suskirstytos į 5 kategorijas: nepatenkinamo, žemo, vidutinio ir žemo, vidutinio ir aukšto bei aukšto lygio. Beveik pagal visus rodiklius Lietuvos vertinimas yra aukštesnis nei kitų šalių vidurkis arba maksimalus.

Apžvalgoje pastebima, kad, reguliuojant viešuosius pirkimus Lietuvoje, daugiau dėmesio reikia skirti galutinės naudos gavimui ir galutinių tikslų įgyvendinimui.

Kartu su Lietuva vidutinį ir aukštą vertinimą gavo Belgija, Bulgarija, Prancūzija, Italija, Latvija, Nyderlandai, Portugalija ir JAV.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba skatina perkančiąsias organizacijas ir perkančiuosius subjektus siekti profesionalesnių ir į kokybiškesnes paslaugas orientuotų pirkimų, todėl jau antri metai rengia efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimus. Šių metų pabaigoje organizuojamoje konferencijoje inovatyviausių, darniausių ir sumaniausiai organizuotų pirkimų nugalėtojai bus pakviesti pasidalinti savo gerąja patirtimi.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos