J.Basanavičiaus gatvės verslininkai neskuba dėkoti miestui už rekonstruotą kurorto dalį ir tokiu būdu pagerintas verslo sąlygas. Sezono sėkmę, anot kalbintųjų, lems ne investuoti milijonai, o saulė.
Palanga, Basanavičiaus gatvė
© images.lt
Galėtų atsidėkoti

Labiausiai lankoma kurorto J.Basanavičiaus gatvė per dvejus metus pasikeitė neatpažįstamai. 12 mln. litų pasiteisino – apie atnaujintą miesto dalį kur kas dažniau užsimenama respublikinėje žiniasklaidoje, o į pajūrį atvykę poilsiautojai būtinai stengiasi užsukti į Palangą ir bent pasivaikščioti reprezentacine kurorto alėja.

Rekonstrukciją atlikusios bendrovės “Hidrostatyba” generalinis direktorius P.Šidiškis neabejoja, jog miesto valdžios rūpesčiu šioje kurorto dalyje dirbantiems kavinių savininkams buvo ženkliai pagerintos verslo sąlygos, pakilo ir čia esančio nekilnojamojo turto vertė. Todėl, anot P.Šidiškio, reprezentacinėje kurorto dalyje veiklą vykdantys palangiškiai turėtų atsidėkoti miestui. “Galėtų geranoriškai paremti kokį nors kurorto valdžios rengiamą projektą”, - “Vakarinei Palangai” kalbėjo “Hidrostatybos” vadovas.

Lems orai

Tačiau ne visi daugiausiai investicijų pareikalavusios minėtos miesto dalies verslininkai pritaria tokiai nuomonei. Dalis kalbintųjų tikino, jog daugiau nei pusmečiui priverstinai veiklą nutraukti turėję kavinių savininkai pirmiausia turi išsikapstyti iš finansinės duobės, į kurią pakliuvo dėl rekonstrukcijos. Dėl visą žiemą vykusių tvarkymo darbų patirtus nuostolius esą sudėtinga įvertinti, bet viena aišku – verslo sėkmė šiais metais priklausys ne tiek nuo milijonų, investuotų į J.Basanavičiaus gatvę, kiek nuo saulėtų ir šiltų dienų pajūryje skaičiaus.

Antplūdžio nesulaukė

“Vakarinės Palangos” kalbintas rekonstruotos gatvės pradžioje įsikūrusios kavinės “Molinis ąsotis” savininkas K.Pakutinskas teigė, jog kol kas sunku įvertinti, ar sutvarkyta kurorto alėja į šią miesto dalį, o kartu ir čia esančias kavines, privilios daugiau klientų. Pirmąją vasaros savaitę, pasak verslininko, “Molinis ąsotis” nesulaukė poilsiautojų antplūdžio. K.Pakutinsko nuomone, iš dalies tai galėjo lemti permainingi orai. “Kai bus geras oras, manau, lankytojų kiek padaugės”, - sakė “Molinio ąsočio” savininkas.

Prireiks laiko

K.Pakutinskas nemano, jog minėtoje kurorto dalyje dirbantys verslininkai turėtų kokiu nors būdu atsidėkoti miestui už dėl gatvės rekonstrukcijos pagerintas verslo sąlygas ir pakeltą šioje miesto dalyje esančio nekilnojamojo turto vertę. Nepaisant to, kad į naująją gatvę investuota beveik 12 mln. litų, K.Pakutinsko nuomone, čia dirbančių verslininkų tai nedžiugina – esą aštuonis mėnesius priverstinai be darbo ir pajamų gyvavusiems kavinių savininkams dabar prireiks mažiausiai trigubai tiek laiko norint padengti visus nuostolius.

“Tikimės, kad investicijos į gatvę padės. Bet tam prireiks trejų ar ketverių metų – kol vyko gatvės tvarkymo darbai, teko išlakyti tuščią pastatą, jį saugoti. Bet tai yra tik ledkalnio viršūnė, juk negalime visko matuoti vien finansine išraiška. Nereikia pamiršti, kad žiemą nedirbdami praradome klientų, darbuotojų bei visas investicijas, skirtas pastariesiems apmokyti. Juk specialistus reikia išauginti, apmokyti, o dabar viską pradėti teks iš naujo. Pinigais to neišmatuosi”, - sakė K.Pakutinskas.

“Reikia džiaugtis, kad galų gale gatvė sutvarkyta, to seniai reikėjo. O mes, verslininkai, susitvarkėme savo kavinių interjerą, statinių fasadus, ir tokiu būdu papuošėme šią gatvę. Nauda – abipusė”, - mano “Molinio ąsočio” savininkas.

Ačiū - valstybei

Kavinės “Devintam danguj” savininkas A.Timukas įsitikinęs, kad rekonstruota gatvė naudos verslininkams neatnešė. “Aš jokio pagerėjimo nematau, praėjusiais metais analogišku laikotarpiu situacija verslui buvo geresnė. Gal iš dalies kaltas ir prastas oras, bet manau, kad vien dėl to, jog J.Basanavičiaus gatvė rekonstruota, daugiau žmonių į Palangą neatvažiuos. Šioje miesto dalyje esančio nekilnojamojo turto kaina kyla – tai yra faktas, tačiau verslas negerėja”, - kalbėjo A.Timukas.

“Devintam danguj” savininkui juokinga pasirodė mintis, jog dirbantieji šioje miesto dalyje galėtų kokiu nors būdu atsidėkoti kurorto valdžiai už rekonstruotą gatvę. “Pinigus šiam tikslui davė valstybė, mokesčius mokame taip pat valstybei. Jai galima pasakyti “ačiū”, kad sugebėjo “pramušti” tokį projektą, bet kuo čia dėta Palanga? Valdžiai pasisekė, kad miestą valdo tokiu metu”, - mano kavinės “Devintam danguj” savininkas.

Eis, kaip ėjo

A.Timukas taip pat nemano, jog, skiriant didžiules investicijas link jūros vedančiai kurorto alėjai, buvo nuskriausti ne tokiose patraukliose kurorto vietose veiklą vykdantys verslininkai.

Anot kavinės savininko, turintieji viešojo maitinimo įstaigas J.Basanavičiaus gatvėje visuomet geriau uždirbdavo nei dirbantieji miesto pakraščiuose. Tad ir rekonstravus pagrindinę kurorto alėją iš esmės niekas nepasikeitė.

“Ar turėsime daugiau pelno dėl to, kad gatvė suremontuota? Nemanau. Kaip žmonės ėjo ja link jūros, taip ir toliau eis – gatvė čia niekuo dėta. Juk gyventojų dėl to Lietuvoje nepadaugėjo”, - teigė A.Timukas.

Smalsuolių bus

Kiek kitokios nuomonės buvo žiemą neveikiančios kavinės “Meilutė” savininkė L.Biliartienė. Nors kol kas lankytojų sulaukta ženkliai mažiau nei tokiu pat laiku prieš metus, nusivilti verslininkė neketina.

“Matyt, tai lėmė prasti orai. Ar ateityje pramogautojų padaugės, nesiimu prognozuoti – reikėtų palaukti, kol įsibėgės vasara. Be abejo, smalsuolių, besidominčių rekonstruota J.Basanavičiaus gatve, turėtų būti nemažai – juk tiek lėšų į šią miesto dalį investuota”, - kalbėjo verslininkė. Anot L.Biliartienės, J.Basanavičiaus gatvėje esančių statinių vertė po gatvės rekonstrukcijos pakilo, todėl ir verslininkai, “Meilutės” savininkės nuomone, turėtų atsilyginti miestui.

“Mūsų kavinės visas sklypas gatvės rekonstrukcijos metu buvo paverstas darbus atlikusios “Hidrostatybos” sandėliavimo aikštele. Rekonstrukcijai pasibaigus patys savo plotą susitvarkėme, nereikalaudami už patirtus nepatogumus nė lito”, - sakė L.Biliartienė, tai nurodydama, kaip vieną iš būdų atsidėkoti už sutvarkytą alėją.

Asmeninis reikalas

Verslininkė teigė įžvelgianti ir kitų galimų būdų būti miesto piliečiais. “Meilutės” savininkės nuomone, J.Basanavičiaus gatvėje vykdantieji verslą galėtų prisidėti gražinant kurortą ir tvarkant aplinką – ne tik patiems priklausančią, bet ir su kavinės besiribojančią miesto žemę. “Išvalyti paupį, sodinti gėles. Galima žuvų į Rąžę paleisti. Ir iš verslo atstovų, ir iš Savivaldybės norėtųsi mažiau ambicijų, o daugiau racionalių pasiūlymų”, - vardijo L.Biliartienė.

Kavinės “Meilutė” savininkė teigė negalinti kalbėti apie labai dideles verslininkų investicijas – tai kiekvieno asmeninis reikalas. “Tačiau aš galvoju, kad J.Basanavičiaus gatvės verslininkai kažkiek prisidėti tvarkant miestą, be abejo, turėtų. Tai reikėtų daryti nuolat”, - sakė L.Biliartienė.

Reikia pilietiškumo

Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovas G.Rekašius “Vakarinei Palangai” teigė neabejojantis, jog rekonstruotos gatvės naudą pajus visi šioje miesto dalyje dirbantys verslininkai. “12 mln. litų, manau, neliks nepastebėta. Mačiau, kaip poilsiautojai aikčioja iš nuostabos”, - kalbėjo G.Rekašius.

Asociacijos vadovas prisipažino, jog apie tai, kad už brangiausią kurorto gatvę čia dirbantys verslininkai turėtų atsilyginti, nedrąsiai pagalvojama – tai yra nebloga idėja. “Bet, kita vertus, vasara – trumpa, o J.Basanavičiaus gatvės verslininkai ten gana brangiai įsikūrė. Jie, manau, nenorės dalyvauti tokioje akcijoje, tačiau pilietiškumas turi bręsti, o tam padėti gali ir žiniasklaida”, - kalbėjo verslininkas.

Šiemet – per anksti

Anot G.Rekašiaus, dabar kalbėti apie galimas J.Basanavičiaus gatvėje dirbančių verslininkų investicijas miestui šiandien yra per anksti. “Šiais metais kavinių savininkai jaučiasi iškankinti, o vasaros – trumpos”, - teigė asociacijos pirmininkas.

Šventosios verslininkas atkreipė dėmesį, kad kurortinio sezono atidarymas parodė, jog kavinių savininkų pelną sąlygoja orai. “Jei vasara bus šilta, uždirbs visi – į kurortą atvažiuos poilsiautojų, ir jie pasiskirstys, lankysis ne vien J.Basanavičiaus gatvėje”, - neabejoja G.Rekašius.

"Vakarinė Palanga"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šapoka: bankų sąjunga ir stabilumo mechanizmas – ES prioritetai (9)

Bankų sąjunga ir Europos stabilumo mechanizmas yra prioritetinės Europos Sąjungos sritys ir...

JAV sugriežtino oro transporto krovinių iš Artimųjų Rytų oro uostų kontrolę

Jungtinės Valstijos nurodė griežčiau tikrinti lėktuvais gabenamus krovinius iš penkių...

Lietuviai pateko į prestižinį „Forbes“ sąrašą (19)

Vieni iš kriptovaliutų ir finansinių paslaugų startuolio „Monetha“ įkūrėjai Laurynas...

Štai kodėl pasaulio ekonomikai šiemet seksis (11)

Valstybių ekonomikos atsigauna tolygiai bei greičiau, nei buvo tikėtasi. Be to, pasaulinei...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė papildyta (20)

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (6)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (3)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (346)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (55)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Dakaro didvyriai prisipažino: niekur nejautėme tokio jaudulio, kurį patyrėme sugrįžus namo (4)

Dviem savaitėms automobilių sporto fanus Lietuvoje prikaustę prie kompiuterių, televizorių ir...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (19)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Woody Alleno įdukros pasakojimas apie tvirkinimą sukrečia: ar tikrai režisierius tai darė 7-erių mergaitei vasarnamio palėpėje? (9)

Dylan Farrow sako norinti, kad režisieriui Woody Allenui būtų pateikti kaltinimai dėl seksualinės...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (300)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (14)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...