Iždo departamentas pareiškė, kad įšaldo bet kokį JAV esantį turtą ir numato baudžiamąją atsakomybę už sandorius su „Far Eastern Bank“ ir „Bank Sputnik“ – Rusijos institucijomis, kurios kaltinamos bendradarbiavimu su Šiaurės Korėja.

Taip pat sankcijos įvestos Jong Yong Namui, kuris, kaip įtariama, iš Baltarusijos dirba Šiaurės Korėjos ginklų tyrimų institucijai, ir prekybos įmonei, susijusiai su valstybiniu oro vežėju „Air Koryo“, kuriam jau taikomos sankcijos.

Iždo departamento vyresnysis pareigūnas Brianas Nelsonas teigė, kad bankams įvestos sankcijos, nes jie „sąmoningai teikė svarbias finansines paslaugas“ Šiaurės Korėjai, oficialiai vadinamai Korėjos Liaudies Demokratine Respublika.

JAV ir Pietų Korėja pareiškė, kad Šiaurės Korėja trečiadienį išbandė tris raketas, įskaitant tarpžemyninę balistinę raketą, ir kad ji gali rengtis pirmajam nuo 2017 metų branduoliniam bandymui.

JAV ketvirtadienį pareikalavo, kad JT Saugumo Taryboje būtų balsuojama dėl sankcijų sugriežtinimo, teigdamos, kad Šiaurės Korėja įžūliai pažeidė 2017 metų vienbalsiai priimtą rezoliuciją, kurioje įspėjama apie tolesnių bandymų pasekmes.

Tačiau Rusija, kurios santykiai su Vakarais smarkiai pablogėjo dėl karo Ukrainoje, ir Kinija vetavo JAV parengtą rezoliuciją, sakydamos, kad sankcijos padidins įtampą.

JAV ambasadorė JT Linda Thomas-Greenfield apkaltino Pekiną ir Maskvą skatinant Šiaurės Korėją ir pareiškė, kad JAV imsis vienašališkų priemonių prieš Pchenjaną.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją