Jauno verslo forume apie verslą kalbėta visais aspektais. Pranešimuose aptarta verslo idėjos paieška ir išbandymas, finansavimas, teisinis reguliavimas ir mokestinė aplinka, verslo auginimo įrankiai, vartotojų pritraukimo galimybės, plėtra, minios finansavimas.

Dar tik kuriantieji savo verslus ar norintieji išbandyti naują idėją tai padaryti galėjo kūrybinėse dirbtuvėse. Dalyviai mokėsi įvertinti idėją per tris mėnesius, kūrė reklaminę kampaniją, pardavimo akcijas internete ir praktikavosi pritraukti vartotojų, domėjosi bei patys bandė sukurti vaizdo turinį, kuris patrauktų vartotojo dėmesį.

Pasak organizatorių, renginys sulaukė didelio susidomėjimo, nes atliepė tai, kas kuriant naują verslą yra aktualiausia. „Mes gyvename jų gyvenime, žinome, kada skauda širdį, kur plėšosi ir ko jie ieško. Padarėme tai, ko daugelis norėjo, dėl to, ko gero, taip pasisekė. Beto pirmą kartą buvo sutelkta tiek minios finansavimo platformose dalyvavusių verslo projektų sumanytojų, kurie dalinosi savo sėkmės ir nesėkmės pavyzdžiais“, – organizuotą renginį apibendrino jo sumanytoja „BZN start“ įkūrėja Živilė Baubonienė. Paskaitų, sėkmės istorijų, kūrybinių dirbtuvių, konsultacijų kupinoje programoje itin daug dėmesio skirta dalyvių tarpusavio patirties dalinimusi. „Dalykitės, nekartokite kitų klaidų, pasakykite savas ir kartu judėkime vis į priekį. Nuo to, kad gyvensime geriau, uždirbsime daugiau, laimėsime visi. Kurkime produktus Lietuvoje ir vežkime juos į visą pasaulį“, – savo verslą ir unikalias idėjas skatino plėtoti Ž. Baubonienė.

Verslo tikslas – uždirbti pinigų

„Kiekvienas verslas turi spręsti tam tikrą daugeliui aktualią problemą. Jei problema aktuali tik jums ir neturi didelio potencialo, mano darbas yra pasakyti, kad jūsų niekam nereikia, ir tai padaryti kuo anksčiau, kol į ją dar nėra investuota per daug laiko ir finansų“, – susirinkusiesiems kalbėjo SEB banko verslo klientų konsultantė Lina Vyšniauskienė. Kad ir kokią unikalią mintį turėtumėte, pasak ekspertės, kiekvieno verslo pagrindinis tikslas – uždirbti pinigų. Tokia mintis turi būti kuo labiau sukonkretinta, kitu atveju bus pasmerkta žlugti.

Startup.lt“ vadovas ir rizikos kapitalo fondo „Practica Capital“ komandos narys Arvydas Bložė patarė pradžioje gerai atlikti namų darbus: „Prieš susitikdami su investuotoju, išsigryninkite idėją, parodykite, kad į ją investuojate daug laiko ir darbo. Susitikimo metu investuotojas jums nesakys ne, tačiau tai nereiškia, kad sutiks finansuoti verslo idėją, neturinčią konkretumo ir matomo atsiperkamumo.“ Jam antrino ir prekių ženklo „Veri Beri“ įkūrėjas, pasidalijęs sėkminga savo įmonės finansavimo patirtimi.

Forume ieškota svarbių atsakymų

Dar mokykloje besimokantis septyniolikmetis Jonas Stoma į forumą atėjo, nes jau šią vasarą planuoja pradėti savo automobilių modifikacijos įmonę. „Jau dabar turiu du automobilius, kuriuos pats modifikuoju. Lietuvoje nėra daug tokių verslų, kurie padaro būtent taip, kaip to nori automobilio savininkas. Man tai įdomu, manau, galiu iš to puikiai užsidirbti“, – sakė ambicijų nestokojantis vienuoliktokas, bandantis norimą verslą suderinti su mokslais. Kartu su juo konsultacijų erdvėse lankėsi Justas Monkus, rašantis savo vardo dizaino ir technologijų tinklaraštį.

Kita forumo dalyvė Dovilė Naujokaitė į konferenciją atsinešė Pono Karlsono darželio verslo idėją. „Mūsų darželis skirtas vaikams nuo vienų metų. Beveik penkerius metus dirbdama būtent šioje srityje matau poreikį, juolab kad laisvų vietų valstybiniuose ir privačiuose darželiuose nėra daug“, – tikino D. Naujokaitė, atėjusi sau atsakyti į keletą keblių organizacinių klausimų. Merginos verslo idėja forumo dalyvių buvo pripažinta geriausia.

Nanotechnologijų ekspertas Ignas Masilionis save vadina stalo žaidimų mėgėju. Vaikinas į jauno verslo forumą atėjo finansinių patarimų, kaip greičiausiai ir efektyviausiai atidaryti stalo žaidimų kavinę. „Tokios kavinės itin populiarios pasaulyje, tačiau Lietuvoje ir apskritai Baltijos regione jų dar nėra“, – laukdamas konsultacijos apie fondus pasakojo jis. I. Masilionio skaičiavimais, tokiam verslui įkurti reikia apie 30 tūkst. eurų.

Ekspertų dėmesys konkrečioms problemoms

#LAUNCH dalyvius konsultavo net aštuonios organizacijos. Pasitikrinti savo idėją siūlė SEB banko konsultantai, į verslo pradėjimo ir pardavimo didinimo klausimus atsakė įmonių „Verslo vartai“, „Versli Lietuva“ ir „Gomedia“ ekspertai, verslo plano dirbtuves organizavo ir tinkamiausius finansinių priemonių, verslo finansavimo įrankius aptarė „Invega“ ir „Findep“, teisiniais klausimais dalyvius konsultavo „Pr1mus“, mokesčių – „KM Consulting“.

Konsultacijose daugiausia dėmesio skirta pirmiesiems verslo žingsniams. „Šiandien daug kalbėjome apie tai, kaip tinkamai išnaudoti „Google“ aplinką, kaip tapti matomam ir kokie įrankiai tinkamiausi verslo reklamai. Kiek nustebome, kad teko atsakyti į, atrodo, visiems gana paprastus klausimus: kur yra „Google“ skelbimai, SEO dalis. Teorija žinoma daugeliui, tačiau su praktiniu šių įrankių panaudojimu susidūrė dar nedidelė dalis žmonių. Maniau, kalbėsime apie specializuotus dalykus, tačiau pasitaikė ir tokių dalyvių, kurie dar savo tinklalapio neturi“, – pasakojo reklamos agentūros „Gomedia“ pardavimo vadovė Giedrė Bolytė. Jai antrino ir advokatų kontoros „Pr1mus“ advokatas Donatas Jasaitis: „Pagrindiniai klausimai: ką man daryti, kokius mokesčius ir kaip reikia mokėti. Daugiausia teko aiškinti pagrindinius skirtingų formų pranašumus ir trūkumus, kalbėti apie dalykinės reputacijos gynimą, prekių ženklų registraciją.“

Sėkmingas renginys užbaigtas „SkyVideoPro” sukurtu jauno verslo trilerio pristatymu, kurio scenografija pasirūpino megintuvelis.lt. O renginio dalyviai galėjo bendrauti iri susirasti juos dominančius kitus dalyvius paistelkiant #LAUNCH programėlę, kuri prisidėjo prie renginio dalyvių ne tik informacinės sklaidos, bet ir naudingų kontaktų.

‏Prie didžiausio jauno verslo forumo „#LAUNCH“ įgyvendinimo prisidėjo projekto informaciniai draugai: naujienų portalas „Delfi“ ir „Žinių radijas“. Taip pat projekto partneriai: „SEB bankas“, „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ir Mykolo Romerio universitetas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės