aA
Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų šalies pensinio amžiaus žmonės, tad kurorte dar verda gyvenimas.
Palanga
© DELFI / Andrius Ufartas

Verslininkai susidūrė su iššūkiais

Tradiciškai apžvelgiant vasaros sezoną, šiemetinis jokio piktesnio žodžio nesulaukė ir kaip patys pašnekovai tikino, ir negali sulaukti, – vasara buvo puiki.

„Tikrai niekas nenusivylė, visi buvo labai patenkinti. Po tokios vasaros galima ramiau galvoti apie rudenį. O daugelis mąsto, jeigu tik geri orai, dirbti ir rugsėjį“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Pasak pašnekovės, šį išskirtinai šiltą vasaros sezoną palangiškių verslininkų laukė nenumatyti iššūkiai: anksti prasidėjusi vasara pareikalavo imtis greitų sprendimų, kaip greit pasiruošti, kur rasti darbuotojų, kai įprastai visi norintieji dirbti atvyksta kur kas vėliau. „Reikėjo prisitaikyti prie kitokių darbo sąlygų. Po Žolinių, kai studentai išvyksta ruoštis naujiems mokslo metams, verslininkams vėl iškilo ta pati problema – darbuotojų trūkumas, tad vėl ėmė ieškoti pastiprinimo. Nors po Žolinių jau gerokai sumažėjo žmonių kurorte, daug kam baigėsi atostogos, kai kurie jau tokiu laiku ima ruošti vaikus mokyklai, pasijautė greit sumažėjimas“, – apie tai, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria verslininkai, kalbėjo I. Valaitienė.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė pasidžiaugė tuo, jog Palanga kasmet įrodo, jog tai yra besikeičiantis, besivystantis ir niekuomet naujovių nestokojantis kurortas, kuriame kasmet atsiranda naujų įdomių vietų, kur galima smagiai praleisti laiką.

„Džiugu, kad kiekvieną vasarą Palangoje atsidaro po naują viešbutuką, restoraną ar kavinę. Verslininkai kelia aukštesnę kartelę, siūlo naujų dalykų, šefai demonstruoja savo sukauptą patirtį. Neužmiega ir tie, kurie čia įsikūrė kad ir prieš trejetą metų. Atranda mėgiamas vietas įvairaus skonio miesto svečiai ir nenusivilia, tai labai smagu“, – gerąsias tendencijas įvardijo pašnekovė.

Anot I. Valaitienės, jau tikrai nebegalima sakyti, jog Palangoje vienintelė vieta, kur galima smagiai pabūti, yra J. Basanavičiaus gatvė. „Toli gražu taip nėra. Populiariai gatvei jau yra atsvaros, kur organizuojama įvairiausių renginių“, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Turistų srautai – didžiuliai

Ši vasara, prasidėjusi anksti ir besitęsianti iki šiol, tapo iššūkiu ir Palangos turizmo informacijos centro darbuotojams. „Vasara buvo įtempta, intensyvi, turistų srautai buvo didžiuliai“, – sakė Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Ji pastebėjo, jog Palangoje šiemet akivaizdžiai padaugėjo anglakalbių turistų, bet nemažėjo ir rusakalbių, nuo seno pamėgusių mūsų kurortą, poilsiautojų.

Pasak direktorės, šiemet vyravo turistai iš Vokietijos, Prancūzijos, Skandinavijos šalių, Anglijos, taip pat mūsų kaimyninių Baltijos šalių, Lenkijos.

Palangos kempingas viliojo turistus iš Danijos ir Olandijos. Jiems tai itin aktualu, jog atsirado tokia vieta. Juolab, kad Palangos kempingas, kiek žinau, pretenduoja į keturių žvaigždučių kategoriją. Tai daug pasako apie jo kokybę“, – atkreipė dėmesį R. Kmitienė.

Palangos turizmo informacijos centro vadovė patikino, jog iki šiol nejaučia turistų stygiaus. „Pernai po Žolinių akivaizdžiai sumažėjo turistų, šiemet to nepajutome“, – patikino pašnekovė.

Poilsiautojai tikrai pailsėjo

Bendruomenės „Palangos rūpestėlis“, kuri taip pat vienija ir kambarių nuomotojus, valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė apie vasaros sezoną atsiliepė tik palankiai. „Vasara buvo super gera, šilta, nuotaikinga. Visi buvo patenkinti. Poilsiautojai iš Palangos išvyko su šypsenom, visiškai pailsėję“, – sakė ji.

A. Sabaliauskaitė papasakojo, jog šią vasarą keturi savaitgaliai atviliojo tiek žmonių į kurortą, jog nebebuvo nei vieno laisvo kambario – tiek Sodų gatvėje visi nuomoję sulaukė poilsiautojų, tiek privačių namų savininkai, tik įvažiavus į Palangą. Tačiau buvo visokių dienų – kai kurie, kurie nuomoja kambarius tolėliau nuo jūros, kasdien nuomininkų neturėjo, bet skųstis taip pat nebuvo dėl ko.

„Labai daug laiko praėjo, kai pamenam tokią vasarą. Gal 2006-2007-2008 metais dar džiaugiamės, kai vasaromis būdavo po 38-40 karštų dienų, tuomet dar ir kainos buvo priimtinos tiek mums, tiek ir poilsiautojams. Po to ilgai laukėm tokios vasaros, kokia buvo ši“, – šypsojosi pašnekovė, patikinusi, jog šis sezonas visiškai išpildė visų lūkesčius.

Ir poilsiautojų, pasak pašnekovės, netrūksta iki šiol. „Dabar toks laikas, kai labiausiai mėgsta poilsiauti mūsų šalies pensinio amžiaus žmonės. Jiems tinka toks oras, kai karščių jau nebėra, o ir jūros vanduo dar šiltas, be to, ir labai žemos kainos šiuo metu kurorte. Tad poilsiautojų netrūksta“, – teigė Palangos miesto bendruomenės „Palangos rūpestėlis valdybos pirmininkė A. Sabaliauskaitė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pernai Vilniaus apskrityje sukurta 40,7 proc. šalies BVP, Kauno apskrityje - 20,4 proc.

Pernai bendrasis vidaus produktas ( BVP ) padidėjo visose apskrityse, remdamasis negalutiniais...

Grybauskaitė: pozicijos dėl 2021-2027 m. ES biudžeto realiai eina į orą (3)

Briuselyje posėdžiaujantys šalių vadovai diskutuoja dėl ateinančios ilgametės finansinės...

Bankai daugiau skolino ir daugiau uždirbo, laukiama konkurencijos pokyčių (3)

Lietuvoje veikiantys bankai ir filialai šių metų trečiojo ketvirčio pabaigoje klientams buvo...

Mauricas: Lietuva negaus 500 mln. eurų paramos, nes yra per „pigi“ 0_0 (164)

Ne paslaptis buvo tai, kad nuo 2020 metų Lietuvai mažės Europos Sąjungos (ES) finansinė parama....

Lietuvos startuoliai 2018 metais pritraukė 70 mln. Eur investicijų (1)

2018-aisiais Lietuvos startuolių bendruomenė pasiekė rekordinius rezultatus – pritraukė 70 mln....

Top naujienos

Apklausa: „valstiečiai“ iš balos lipa sausi, kova naudinga dviem partijoms

Nei Registrų centro istorijos, nei istorijos dėl vaiko teisių, nei prasidėję mokytojų streikai...

Mauricas: Lietuva negaus 500 mln. eurų paramos, nes yra per „pigi“ 0_0 (164)

Ne paslaptis buvo tai, kad nuo 2020 metų Lietuvai mažės Europos Sąjungos (ES) finansinė parama....

„MG Baltic“ byloje Landsbergis pasakojo apie susitikimus su Kurlianskiu atnaujinta 12.32 val. (362)

Teisėjai konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui taiko išskirtines sąlygas, nors šis to...

Kručinskai paviešino tarnyboms įteiktą pareiškimą: toks mokymas mums yra amoralus (477)

Gintaras Kručinskas savo socialinio tinklo paskyroje paviešino pareiškimą, kurį vakar įteikė...

Būsto įperkamumas Vilniuje ekonomistams kelia nuostabą: kas bus toliau?

„Swedbank“ ekonomistų vertinimu, pastaruoju metu būsto rinka buvo gana aktyvi, tačiau naujų...

Kauniečiai sutrikę dėl pavogtos eglutės: esame nesaugūs ir įbauginti dalijasi savo versijomis

Likus mažiau ne dviem savaitėm iki Šv. Kalėdų Kleboniškio miško pašonėje esančio...

Amerikiečių ekspertai: Rusija Ukrainoje planuoja sukelti masinę isteriją Ukrainos admirolas: Putinas dabar ypač susinervinęs (484)

Kaip rodo naujai atlikta analizė, panašu, kad Rusija ir toliau kurstys nesantaiką Ukrainoje: jau...

Geriausias amžius pastoti: įvardijo, nuo kada vaisingumas ima sparčiai mažėti (26)

Kada tinkamiausias metas pastoti ? Pasirodo, ko bepaklaustum, sulauksi skirtingų atsakymų....

Besilaukiančios Gerdos Žemaitės namuose gyva eglutė pridarė nemažai rūpesčių (24)

Gandrų laukimo emocijomis gyvenantys Gerda ir Andrius Žemaičiai savo namuose po ilgos pertraukos ir...

Skvernelis gauna atsakymus iš žvalgybos institucijų: konservatoriams tos informacijos neteiks (403)

Premjeras Saulius Skvernelis teigia iš žvalgybos subjektų jau sulaukęs pirmųjų atsakymų į...