aA
Gegužės 25-ąją įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR) laukia daug naujovių, tačiau prekybos centrų pirkėjams ypač svarbu atkreipti dėmesį į šiuos 5 punktus.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ Ryšių su klientais vadovės Ievos Ungailaitės, vienas iš pavyzdžių, kuomet yra renkami ir kaupiami asmens duomenys, yra įvairios prekybos tinklų lojalumo programos. Vien „Mano Rimi“ lojalumo programos dalyvių skaičius šiuo metu siekia beveik 1 mln., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tam, kad pirkėjai galėtų naudotis įvairiomis lojalumo programų naudomis, tam tikrus duomenis rinkti yra būtina: „Kad galėtume prižiūrėti ir administruoti savo lojalumo programos „Mano Rimi“ dalyvių paskyras, informuoti apie vykstančias akcijas, pateikti pirkėjams pagal jų pirkimo įpročius sugeneruotus asmeninius pasiūlymus bei įvairias papildomas naudas auginantiems vaikus ar gimtadienių proga, mes renkame tam tikrus savo pirkėjų duomenis, tačiau dar iki BDAR įsigaliojimo jų kiekį sumažinome iki minimumo, – pažymi prekybos tinklo „Rimi“ Ryšių su klientais vadovė. – Atlikome didžiulės apimties namų darbus stiprinant mūsų prekybos tinklo renkamų duomenų apsaugą bei užtikrinant sklandų naujų reikalavimų įgyvendinimą.“

I. Ungailaitė įvardijo penkis aspektus, į kuriuos įsigaliojant BDAR svarbu atkreipti dėmesį visiems pirkėjams.

1. Dar daugiau saugumo

Pasak I. Ungailaitės, ir iki šiol „Rimi“ savo pirkėjų duomenis saugojo labai atsakingai, griežtai laikantis visų Lietuvos Respublikos įstatymų bei vidinių įmonės saugumo reikalavimų. Darbas užtikrinant asmens duomenų privatumą ir skaidrumą nesustos ir po gegužės 25-osios, tačiau nuo šiol tai bus daroma pagal bendrus reikalavimus visoje ES ir labai išsamiai aprašytas tvarkas bei procedūras. Tad didžiausia geroji žinia visiems pirkėjams yra ta, kad jų asmens duomenys bus renkami ir tvarkomi itin atidžiai ir saugiai: „Duomenų apsauga tapo labai svarbia mūsų kasdienio darbo dalimi. Pirkėjas gali būti visiškai ramus, kad mums patikėti asmens duomenys yra patikimai apsaugoti, pašalinant bet kokias galimas grėsmes“, – užtikrino specialistė.

2. Pirkėjas turi teisę būti „užmirštas“

Nuo šiol visi asmens duomenys bus renkami ir naudojami tik aiškiai nustatytais tikslais. Be to, vartotojai įgyja daugiau teisių sužinoti, kokie duomenys apie juos yra kaupiami ir kaip juos ketinama panaudoti, galės reikalauti neteisingus duomenis pakeisti, o taip pat apriboti arba visai uždrausti savo asmens duomenų naudojimą. „Taip pat primename, kad pirkėjas turi teisę būti „užmirštas“: t. y. asmeniui pageidaujant jo duomenys bus ištrinti. Likusi informacija bus nuasmeninta taip, kad pagal ją negalėtų būti nustatytas informacijos savininkas“, – apžvelgė „Rimi“ Ryšių su klientais vadovė.

3. Renkami tik tie duomenys, kuriuos būtina rinkti

Dar vienas svarbus aspektas, kurį turėtų žinoti vartotojai – su BDAR įsigaliojimu mažėja ir renkamų asmens duomenų kiekis.

„Dar iki naujų reikalavimų įsigaliojimo mes atsakingai įvertinome, kokių duomenų rinkimas yra tikrai būtinas, ir kai kurių duomenų apie savo pirkėjus rinkimo (pvz., pavardės, adreso, šeiminio statuso) visai atsisakėme. Nuo šiol renkame tik tuos duomenis, kuriuos yra būtina rinkti, kad galėtume užtikrinti įstatymo įgyvendinimą, o mūsų pirkėjai galėtų ir toliau naudotis lojalumo programos naudomis“, – pabrėžė I. Ungailaitė.

4. Ką svarbu atlikti, jei norite toliau naudotis lojalumo programa

Visiems „Mano Rimi“ kortelių turėtojams, norintiems ir toliau naudotis lojalumo programos naudomis (kaupti kortelėje „Mano Rimi“ pinigus, naudotis asmeniniais pasiūlymais, įvairiomis nuolaidomis bei akcijomis), būtina atnaujinti savo duomenis, kuriuos jie yra pateikę registruodamiesi lojalumo programoje, bei susipažinti ir sutikti su „Mano Rimi“ privatumo politika. Tai galima padaryti prisijungus prie savo paskyros internetu ar parduotuvėse esančiuose terminaluose. Svarbu tai, kad pirkėjams nereikės suvesti savo jau pateiktų duomenų iš naujo, o juos tik patvirtinti, arba pakeisti nustatymus, jei to pageidauja.

„To prašome įgyvendinant atnaujintą lojalumo programą ir reglamento nuostatas, kad mūsų pirkėjai galėtų ir toliau naudotis „Rimi“ lojalumo programa, – teigė I. Ungailaitė. – Pirkėjai jau supranta, kad pasidalinimas tam tikrais asmens duomenimis padeda mums teikti dar kokybiškesnes ir asmeninius poreikius atitinkančias lojalumo programos paslaugas. Todėl kviečiame skirti kelias minutes laiko savo asmens duomenų atnaujinimui bei susipažinimui su privatumo politika, ir toliau naudotis mūsų lojalumo programos teikiamais privalumais.“

5. Paskirti už duomenų apsaugą atsakingi pareigūnai

Siekiant stiprinti duomenų apsaugą ir kompetencijas, prekybos tinkle „Rimi“ paskirtas išskirtinai už BDAR įgyvendinimą bei duomenų saugumo užtikrinimą atsakingas specialistas – duomenų apsaugos pareigūnas. Tai yra visiškai nauja pareigybė, kurios įsteigimas taip pat rodo atsakingą bendrovės požiūrį į duomenų apsaugą – tiek pirkėjų, tiek darbuotojų.

„Rimi“ yra tarptautinė kompanija, veikianti visose trijose Baltijos šalyse ir Švedijoje, todėl Lietuvoje ir Švedijoje paskirti duomenų apsaugos specialistai taip pat bus atsakingi už visose šalyse vienodų reikalavimų bei procesų taikymo užtikrinimą“, – pažymėjo I. Ungailaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis 22 kalėdines eglutes stotims papuošti (2)

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis 22 eglutes, skirtas papuošti geležinkelio stotims.

Dirbančių su verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma laukia pokyčiai (2)

Gerinamos sąlygos gauti piniginę socialinę paramą gyventojams, kurie dirba su verslo liudijimu ar...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (486)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Stulbinantis atsitiktinumas: lietuviai sutrumpino darbo laiką – pelnas išaugo kartais (156)

Dvi Lietuvos įmonės „Engineer“ ir „Valandinis“, veikiančios statybų srityje, nuo rugsėjo...

„Danske Bank“ skandalas: JAV tyrėjai siekia apklausti „Deutsche Bank“, „Bank of America“ ir „JPMorgan“ (3)

JAV finansinių nusikaltimų tyrėjai „ Deutsche Bank “, „ Bank of America “ ir „ JPMorgan...

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (35)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (2)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (8)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių (4)

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (1)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (420)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (15)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (169)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Iš emigracijos grįžusi Rasa pirmą Lietuvoje uždirbtą algą išleido maistui (143)

Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Ingai Stumbrienei - karūna Lietuvoje: esu įkvėpta jos drąsos (82)

Šį penktadienį renginių ištroškusius ir nuo darganos pavargusius Vilniečius studija "I'M...