aA
Pagrindinės verslo organizacijos teigia, kad politikai nepaiso prieš dvejus metus pasirašyto nacionalinio susitarimo, numatančio nedidinti bendros mokesčių naštos verslui, ir perspėja, kad stebės biudžeto priėmimą bei spręs, ar toliau verta dalyvauti susitarime.
Robertas Dargis
© DELFI / Andrius Ufartas

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis teigia, kad naujų mokesčių negalima įvesti skubiai ir be nuodugnaus aptarimo.

„Dėl ko labiausiai sunerimęs verslas, kad nepasibaigus pirmiesiems mokesčių reformos metams, jau yra siūloma vėl keisti įstatymus. (...) Ar galioja šitoje valstybėje susitarimai, kuriuos pasirašo socialiniai partneriai? Ar moralu didinti mokesčius dirbantiems žmonėms ir verslui, kada visiškai neprižiūrima, kaip tiek mokesčiai išleidžiami?“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė R. Dargis.

„Nauji mokesčiai, kurie gali būti įvedami, sakykime, netgi nuo kitų metų, jie gali būti įvedami tik po išsamaus vertinimo ir aptarimo su socialiniais partneriais“, – pridūrė jis.

„Investors' Forum“ valdybos pirmininkas advokatas Rolandas Valiūnas pabrėžia, kad susitarimų nesilaikymas „veda prie nepasitikėjimo“. Jis tikisi, kad nė viena organizacija nepasitrauks iš nacionalinio susitarimo.

„Tai vienas iš paskutinių mūsų bandymų, jeigu ne paskutinis, įtikinti politikus, kad socialiniai susitarimai labai svarbūs“, – sakė R. Valiūnas.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus teigia, kad dabartinis susitarimas veikia, o šiuo metu besikeičianti situacija darosi pavojinga.

„Bankų mokestis, kur galimai pažeidžia konstituciją ir panašiai, bet, nepaisant to, jis stumiamas į priekį. Girdime, kad yra daug iniciatyvų, nemažai jų priešrinkiminių, kurios eina iš atskirų Seimo narių. Nejauku, kad nematome svorio centro, kuris atliktų protingumo balansą, atliktų šių dalykų analizę, tai gali tapti pavojinga (...) Socialiniam dialogui gali būti padaryta didelė žala“, – sakė V. Sutkus.

Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas teigia, kad biudžeto priėmimas gali nulemti ir nacionalinio susitarimo bei tolesnio bendradarbiavimo su valdžia likimą. Pasak jo, verslo organizacijos yra aptarusios galimybę prireikus pasitraukti iš susitarimo.

„Mes stebėsime situaciją, koks bus atiduotas biudžetas, kokia bus Vyriausybės pozicija. Jeigu matysime, kad Vyriausybė nutolsta nuo savo prisiimtų įsipareigojimų (...) Jeigu mes gudrausime, mes nieko nesukursime. Norime atvirai pasakyti: daugiau nepasirašinėsime. Mes dabar nutrauksime – man atrodo, kad iki Naujų metų priimsime tą sprendimą, matysime, koks biudžetas“, – sakė D. Arlauskas.

„Kalbant apie nacionalinį susitarimą, mes netrankysime durimis, mes dirbsime toliau ministerijose, darbo grupėse, visur – mūsų tokia yra misija, mes turime atstovauti verslui, bet mes aiškiai įvardysime, kuo mes nepasitikime, išeisime iš tų struktūrų, kur nematysime savo dalyvavimo prasmės“, – paaiškino D. Arlauskas.

R. Dargis pabrėžė, kad verslas nori grįžti prie dialogo, o dabartinio susitarimo sprendimai yra „racionalūs ir pagrįsti“ ir turėtų būti įgyvendinti – tuomet nereikėtų jokių papildomų mokestinių sprendimų.

R. Valiūnas perspėjo, kad planuojamos mokesčių iniciatyvos, jo žiniomis, jau sėja abejonių tarp potencialių investuotojų.

„Šitas žingsnis (bankų aktyvų apmokestinimas – BNS), jeigu Seimas jį priims, atgrasys bent vieną investuotoją. Bent vienas investuotojas tikrai neįmokės maždaug pusės arba bent 40 proc. tos sumos, kurią visi politikai žada surinkti žmonių gerovei padidinti“, – sakė R. Valiūnas.

Trečiadienį penkios organizacijos – „Investors' Forum“(„Investuotojų forumas“), Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir Lietuvos verslo konfederacija – įteiks Seimo valdybai ir premjerui Sauliui Skverneliui pasirašytą kreipimąsi.

Jame primenama, kad 2017 metų spalio 16 dieną pasirašytame nacionaliniame susitarime įtvirtinta nuostata nedidinti bendros mokestinės naštos verslui ir vadovautis principu, kad vieni mokesčiai būtų didinami mažinant kitus, o siūlomus mokestinius pakeitimus iš anksto aptarti su susitarimą pasirašiusių organizacijų atstovais.

„Nekreipdami dėmesio į Vyriausybės įsipareigojimus ir pasirašytą susitarimą, politikai kartu su 2020 metų biudžetu siūlo skubos tvarka priimti mokestinius pakeitimus. Jų derinimui skirtas laikas yra simbolinis – derinimui imituoti“, – teigiama kreipimesi.

Pasak verslo atstovų, siūlomi mokesčių pakeitimai pažeidžia verslo ir dirbančių žmonių lūkesčius dėl mokesčių sistemos stabilumo ir su darbo pajamomis susijusios mokestinės naštos mažinimo, esmingai mažina šalies patrauklumą naujiems investuotojams.

Valdantieji siūlo apmokestinti komercinių bankų aktyvus ir didžiųjų prekybos tinklų apyvartą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Ragina Narkevičių grąžinti pinigus už vakarienę Abu Dabyje: tai – skandalinga

Konservatorė Aistė Gedvilienė kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, ragindama susisiekimo...

Greito maisto restoranas „Burger King“ įsteigė įmonę Lietuvoje

Tarptautinio greitojo maisto restoranų „ Burger King “ franšizės valdytoja, didžiausia Estijos...

Klaipėdos ir Alytaus aikštelės nebepriima senų padangų: kada priims – neaišku (3)

Po milžiniško gaisro Alytuje prasidėjęs padangų keitimo sezonas jau ne viename mieste kelia...

Seimo komitetas – už kaitinamojo tabako akcizo didinimą: pakelis brangtų 33 centais

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas ( BFK ) trečiadienį pritarė Vyriausybės siūlymui nuo 2020...

Vyriausybėje – priemonių mažinti klimato kaitą planas (3)

Vyriausybė trečiadienį svarstys Nacionalinį energetikos ir klimato srities veiksmų planą. Jį...

Top naujienos

Masiulis: Grybauskaitė perdavė prašymų „MG Baltic“, ir ne vieną (244)

Kyšio ėmimu įtariamas buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis sako, kad tuometinė...

Bankai uždarė 450 skyrių: gyventojai priversti vykti į kitus miestus, kad pasiektų savo pinigus (163)

Lietuvoje drastiškai mažėja kredito įstaigų skyrių skaičius. Jų iš 900 2011-aisiais 2019...

Skyrė milžiniškas investicijas Vilnius-Kaunas magistralei: po darbų leis važiuoti 130 km/h greičiu

Iki 2021 m. pavasario visa magistralė Vilnius–Kaunas atitiks automagistralėms keliamus...

Kaip galima tai parduoti: vertingesnio pastato Kaune turbūt nesurasime (4)

Trečiadienį Seimo Kultūros komitete buvo svarstytas Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų...

Žiniasklaida: Lukašenkos pasisakymai Austrijoje pribloškė Europos žurnalistus (160)

Baltarusijos diktatorius savo pareiškimu pribloškė Europos žurnalistus, rašo charter97.org....

Siūlo nebemokėti atostoginių: darbuotojas turėtų pats susitaupyti nuo algos (862)

Kilusi diskusija dėl atostoginių mokėjimo tvarkos sulaukia dviprasmiškų vertinimų. Ekonomistų...

Po šoką sukėlusių tyrimų Alytuje – mero nuogąstavimai: rezultatai laboratorijose skiriasi šimtus kartų (46)

„Šiuo metu vyksta tyrimai. Žinoma, norėtųsi, kad tie tyrimai būtų nuodugnesni ir gilesni....

Sprendimas dėl Venckienės bus priimamas Vilniuje papildyta (74)

Neringos Venckienės skundas dėl suėmimo pratęsimo bus nagrinėjamas Vilniaus apygardos teisme.

Dėl pavojingų priemaišų Lietuvos rinkai uždrausta tiekti dar vieną grupę ypač populiarių vaistų (31)

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) priėmė sprendimą uždrausti tiekti Lietuvos rinkai...

Kas skiriasi, kai nusipirktas automobilis registruojamas internetu, o ne nuvykus į „Regitrą“

Tikriausiai esate girdėję sakant, kad norint įregistruoti automobilį „Regitroje“ reikia tam...