„Dell“, „Amazon“ paliepė sugrįžti į biurus
Pasaulį prieš kelerius metus namuose uždariusi pandemija į rinką atnešė ir ligi tol egzotiškai skambėjusį nuotolinio darbo modelį. Net ir pandemijai atsitraukus leista dalį laiko dirbti ne biure. Tiesa, jei dar neseniai į tokią praktiką buvo žiūrima itin liberaliai, pasaulyje dabar daugėja pavyzdžių, kai įmonės uždraudžia dirbti namuose.
Nemažai tokių pavyzdžių galima aptikti už Atlanto. Štai technologijų įmonė „Dell“ pardavimų specialistams rugsėjo pabaigoje paliepė biuruose imti dirbti penkias dienas per savaitę.
Tokį sprendimą priėmė ir elektroninės prekybos milžinė „Amazon“, kuri rugsėjo viduryje pranešė, kad hibridinio darbo era baigėsi. Iki tol žmonėms iš namų leista dirbti dvi dienas per savaitę.
„Nusprendėme, kad sugrįšime į biurus – taip, kaip buvo iki koronaviruso atsiradimo. Tai padės darbuotojams būti geriau pasirengusiems kurti, bendradarbiauti bei atrasti ryšį vieniems su kitais“, – paaiškino „Amazon“ generalinis direktorius Andy Jassy, kuris ir anksčiau buvo žinomas dėl savo skeptiško požiūrio į nuotolinį darbą.
Priešišką požiūrį apie nuotolinį darbą jau anksčiau išreiškė ir kontroversiškai vertinamas milijardierius Elonas Muskas, kuris išvadino tokią praktiką „nemoralia“. Jis dar 2022 metais uždraudė nuotolinį darbą „X“ platformoje.
O Lietuvoje diskusiją apie nuotolinio darbo efektyvumą neseniai išjudino automobilių duomenų įmonės „CarVertical“ vadovas Rokas Medonis. Jis savo aštriame laiške įmonės darbuotojams rašė, kad nuotolinis darbas „nebuvo sugalvotas tam, kad jūsų prioritetas būtų darbo metu dvi valandas vedžioti šunis, eiti į pilatesą vidury dienos, o 16 valandą jau nebūti pasiekiamiems.“