„Grupė jau kelerius metus iš eilės yra pajėgi gerinti veiklą ir mažinti paslaugų kainas vartotojams, vykdyti plėtrą, didinti efektyvumą. Užbaigus konsoliduotų finansinių ataskaitų auditą, galime vertinti galutinius metinius rezultatus. 2015 m. gavome rekordines pajamas, uždirbome didžiausią grynąjį pelną iki šiol. Todėl teiksime siūlymą į valstybės biudžetą išmokėti ir didžiausius dividendus – beveik 86 mln. eurų už visus 2015 metus“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

„Lietuvos energija“ per 2015 m. uždirbo 221,1 mln. eurų pelno prieš palūkanas mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) – tai 4,9 mln. eurų daugiau nei prieš metus. Grynasis palyginamasis pelnas sudarė 127,9 mln. eurų, tai 8,2 proc. daugiau nei prieš metus. Pirmą kartą grupės pajamos perlipo 1 mlrd. eurų ribą – pernai jos sudarė 1,096 mlrd. eurų, arba 12,7 proc. daugiau nei prieš metus.

„Pasiekti rezultatai yra grupės darbuotojų nuoseklaus darbo rezultatas. Per 2015 metus iš esmės pertvarkę grupės struktūrą, nepamiršome ir efektyvumo – 7,7 proc. sumažinome įprastos veiklos sąnaudas. Lygiagrečiai plėtėme veiklą suskystintų gamtinių dujų sektoriuje, atsinaujinančioje energetikoje, tęsėme kogeneracinių jėgainių projektus. Įdirbis leidžia klientams pasiūlyti palankesnes paslaugų kainas: mažėjo prijungimo prie elektros tinklų įkainiai, gamtinių dujų kaina verslui. Šių metų susitarimai su „Statoil“ dėl SGD dujų, o taip pat naujos elektros jungtys atveria papildomų galimybių metų viduryje sumažinti energijos kainas Lietuvos gyventojams ir verslui“, – sako D. Misiūnas.

„Lietuvos energijos“ nuosavybės grąža 2015 m. siekė net 9,8 proc. – palyginimui, tai dvigubai daugiau nei Vyriausybės valstybės valdomoms įmonėms iškeltas siektinas 5 proc. kapitalo grąžos reikalavimas. Tuo tarpu vidutinė visų valstybės valdomų įmonių grąža 2014 m. tesudarė 2,9 proc.

„Šiuo metu esame įpusėję įgyvendinti užsibrėžtą strategiją. Įgyvendinti ją iki pabaigos sieksime per veiklos plėtros projektus, tokius kaip šiemetinė vėjo jėgainių parkų įsigijimai, naujų kogeneracinių jėgainių statyba, taip pat toliau efektyvindami veiklas, klientams pasiūlydami daugiau ir geresnių paslaugų“, – aiškina D. Misiūnas.

„Lietuvos energijos“ grupės skolos ir nuosavybės santykis išlieka žemas ties 19,6 proc. – tai atspindi didelį grupės finansinį stabilumą ir sudaro galimybe palankiomis sąlygomis finansuoti tolesnes investicijas.

„Lietuvos energijos“ grupė 2015 m. augino investicijas į elektros skirstomojo tinklo palaikymą (21,1 mln. eurų daugiau), į dujų sistemų statybą (7,3 mln. eurų daugiau), dujų sistemų rekonstrukciją (6 mln. eurų daugiau), didėjo investicijos kituose sektoriuose (22 mln. eurų). Iš viso grupės investicijos 2015 m. sudarė 156,7 mln. eurų, tai 15,4 proc., daugiau negu per tą patį laikotarpį 2014 m. (135,8 mln. eurų).

Lietuvos bankas įmoka – didžiausia per trejus metus

Lietuvos banko valdyba patvirtino Lietuvos banko 2015 m. finansinių ataskaitų rinkinį ir nutarė dalį – 10,45 mln. eurų – praėjusių metų pelno pervesti į valstybės biudžetą. Įmoka į biudžetą padidėjo išaugus Lietuvos banko pelnui, kuris 2015 m. sudarė 21,78 mln. eurų.

2015 m. Lietuvos banko pelno įmoka į valstybės biudžetą yra didžiausia per pastaruosius trejus metus. Iš 2013 m. pelno į valstybės biudžetą buvo pervesta 5,98 mln. Eur (20,64 mln. Lt), 2014 m. – 7,54 mln. eurų (26,02 mln. Lt). Lietuvos bankas dalį pelno perveda į valstybės biudžetą vadovaudamasis Lietuvos banko įstatymu.

Lietuva nuo 2015 m. sausio 1 d. įsivedė bendrąją ES valiutą – eurą – ir tapo euro zonos nare, todėl Lietuvos banko 2015 m. finansinių ataskaitų rinkinys pirmą kartą parengtas pagal Eurosistemos nariams ECB nustatytus apskaitos ir finansinės atskaitomybės reikalavimus. Rinkinyje pateiktas balansas ir pelno (nuostolio) ataskaita yra tokios pat struktūros kaip kitų euro zonos centrinių bankų. Ataskaitoje skelbiamas finansinis rezultatas atsižvelgiant į 2015 m. Lietuvos banko gautas pajamas iš Eurosistemos pinigų politikos, kurią įgyvendinant Lietuvos bankas dalyvauja su kitais euro zonos centriniais bankais.

Nepriklausomo auditoriaus UAB „PricewaterhouseCoopers“ išvadoje, kuri kartu su finansinių ataskaitų rinkiniu bus pateikta Seimui, nurodyta, kad finansinių ataskaitų rinkinys visais reikšmingais atžvilgiais teisingai parodo Lietuvos banko 2015 m. gruodžio 31 d. finansinę padėtį ir tuomet pasibaigusių metų finansinius veiklos rezultatus pagal Europos Centrinio Banko valdančiosios tarybos patvirtintas gaires dėl Europos centrinių bankų sistemos apskaitos ir finansinės atskaitomybės teisinio pagrindo, Lietuvos banko įstatymą bei Lietuvos banko valdybos patvirtintą Lietuvos banko apskaitos politiką.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)