Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, bendrovės pajamos didėjo 11,9 proc., o grynasis pelnas – 137,9 proc. Daugiausia įtakos bendrovės veiklos rezultatui turėjo daugiau nei 17 hektarų (ha) žemės sklypo pardavimas kovo mėnesį.

„INVL Baltic Farmland“ nuosavas kapitalas šių metų birželio pabaigoje buvo 14,65 mln. eurų. Šis rodiklis akcijai siekė 4,54 euro. Palyginti su birželio pabaiga pernai, įvertinus ir išmokėtus dividendus, per metus jo vertė išaugo 12,5 proc., nurodoma INVL grupės pranešime.

„Šiuo metu situacija grūdinių kultūrų rinkoje yra palanki šalies ūkininkams. Atsižvelgiant į Lietuvos analitikų prognozes, šiais metais tikimasi apie 10-12 proc. didesnio grūdų derliaus nei praėjusiais metais. Geras grūdinių kultūrų derlius ir aukštos jų supirkimo kainos leis pasiekti gerų rezultatų Lietuvos ūkininkams, o mums – įgyvendinti numatytus tikslus“, – pranešime cituojama „INVL Baltic Farmland“ žemę administruojančios bendrovės „INVL Farmland Management“ direktorė Justė Gumovskienė.

Šiemet „INVL Baltic Farmland“ planuoja gauti 718 tūkst. eurų pajamų ir uždirbti 646 tūkst. eurų konsoliduoto grynojo pelno. Veiklos prognozės parengtos pagal sudarytas nuomos sutartis ir darant prielaidą, kad per šiuos metus turimų sklypų vertė nepakis, daugiau nebus sudaryta jokių naujų žemės pirkimo ar pardavimo sandorių ir nebus gautinų sumų atidėjinių pokyčių bei nuomininkų skolų įtakos administravimo mokesčio dydžiui.

Nasdaq Vilnius“ biržos prekybos sąraše esančios „INVL Baltic Farmland“ antrinės įmonės Lietuvoje valdo apie 3 tūkst. ha žemės ūkio paskirties žemės, kuri nuomojama žemės ūkio bendrovėms ir ūkininkams.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės