„Klaipėdos baldai“ neseniai pranešė, kad pernai iš 187 mln. litų apyvartos eksportas sudarė 93 proc., o produkcija keliavo tiek į Vakarų Europą ir Šiaurės Ameriką bei Aziją. Tuo tarpu "NASDAQ OMX Vilnius" biržai teikiamos ataskaitos rodo, kad „Klaipėdos baldai“ beveik visą produkciją parduoda „SBA baldų kompanijai“, - dėstoma asociacijos pranešime.

Investuotojai aiškina, jog vėliau ši tarpininkė didžiąją dalį produkcijos perparduoda Švedijos koncernui „Ikea“.

„Toks veiklos modelis, kai SBA tiek tiekia žaliavas, tiek nusiperka visą produkciją, „Klaipėdos baldus“ faktiškai pavertė SBA gamybos cechu. Smulkieji akcininkai tokių veiksmų privalumus jaučia per „Klaipėdos baldų“ pelningumo rodiklius, o apie dividendus, kuriuos moka kitos baldų gamybos įmonės, jiems belieka tik pasvajoti“, - mano Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas.

Per 2012 metų devynis mėnesius „Klaipėdos baldai“ pasiekė 144,7 mln. litų apyvartą ir uždirbo 4 mln. litų grynojo pelno.

Investuotojų asociacija yra smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje, kuri gina ir atstovauja jų teisėms.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)