Sutartys numato, kad nuo 2021-ųjų pabaigos iki 2024 metų vidurio ERPB trims perkančioms šalims atskirais etapais, daliai kurių gali būti reikalingi reguliacinių institucijų leidimai, parduos 18,02 proc. turimų Šiaulių banko akcijų, teigiama bendrovių pranešime.

„Invalda INVL“ įsigis 5,87 proc. Šiaulių banko akcijų, „Tesonet” grupės įmonė „Nord Security”, kuri artimiausiu metu bus pervadinta į „Tesonet global”, – taip pat 5,87 proc., o „ME Investicija“ – 6,29 proc. Šiaulių banko akcijų. Pirkėjai veikia atskirai kaip nepriklausomos sandorio šalys.

ERPB Šiaulių banko akcininku tapo 2005 metais, įgydamas 16 proc. banko akcijų, ir per daugiau nei dešimtmetį reikšmingai palaikė banko plėtrą. 2018 metais ERPB padidino valdomą Šiaulių banko akcijų paketą iki 26,02 procento.

„Mūsų ilgalaikė investicija prisidėjo prie Šiaulių banko vystymosi ir pelningumo. Kaip mažumos akcininkas ERPB išliks įsitraukęs į banko valdymą. Mes džiaugiamės susidomėjimu ir pasitikėjimu, kurį rodo trys investuotojai. Toliau dirbsime su banko stebėtojų taryba, vadovybe bei esamais ir naujaisiais akcininkais siekiant užtikrinti banko tvarų augimą iššūkių pilnoje bankininkystės industrijos aplinkoje“, – pranešime sakė ERPB ES bankų ir struktūrinių finansų komandos direktorė Melis Ekmen Tabojer.

Pasak „Invaldos INVL“, kuri šiuo metu valdo 6,1 proc. Šiaulių banko akcijų, ERPB ir visa Šiaulių banko komanda reikšmingai prisidėjo prie banko augimo ir pasiekimų.

„Kaip akcininkai, remiame tolimesnius žingsnius siekiant išlaikyti ir sustiprinti banko komandą bei rinkos poziciją teikiant modernias, į klientą orientuotas paslaugas“, – pranešime tvirtino D. Šulnis.

„Tesonet“ bendraįkūrėjo Tomo Okmano teigimu, šią investiciją lėmė tolesnio banko augimo ir modernizavimo vizija.

„Būdami pasauline technologijų kompanija, dirbame su bankininkystės lyderiais visame pasaulyje. Matome potencialą, kurį bankai galėtų išnaudoti gilindami žinias apie greitai augančių verslų specifiką. Tradiciniai bankai turi stiprius prekės ženklus ir vartotojų pasitikėjimą, kurį papildžius fintech inovacijomis galime sukurti ženklų konkurencinį pranašumą“, – pranešime tvirtino T. Okmanas.

„Tikime, kad mūsų patirtis kuriant saugius ir vartotojams patogius skaitmeninius sprendimus prisidės kuriant pridėtinę vertę banko klientams ir akcininkams“, – pridūrė jis.

Investicine veikla užsiimanti bendrovė „ME Investicija“, tarp kurios valdomų investicijų yra didžiausią nuosavą vilkikų parką Europoje valdanti „Girteka Logistics“, Šiaulių banko akcininku buvo nuo 2017 metų Pasak „ME Investicija“ investicijų valdymo direktoriaus Tomo Krakausko, šis akcijų dalies didinimas rodo, kad „ME investicija“ pasitiki Šiaulių banko verslo modeliu bei gebėjimu ir toliau kurti pridėtinę vertę klientams ir akcininkams.

„Tikime, kad mūsų patirtis investuojant į finansų institucijas visame pasaulyje prisidės prie ateities banko kūrimo ir, kaip akcininkas, tikimės aktyviai dalyvauti kuriant vertę Šiaulių bankui“, – pranešime teigė T. Krakauskas.

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, Šiaulių bankas yra ketvirtas pagal dydį bankas Lietuvoje. 2021 metų rugsėjo duomenimis, jo bendras turtas siekia 3,7 mlrd. eurų, paskolų portfelis – 2 mlrd. eurų (8,5 proc. Lietuvos rinkos), o akcininkų nuosavybė – 396 mln. eurų. Bankas per šių metų tris ketvirčius uždirbo 44 mln. eurų grynojo pelno.

Šiaulių banko akcijos listinguojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše. Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s“ bankui yra suteikusi Baa2 reitingą su pozityvia prognoze. Nuo 2020 metų Šiaulių bankas yra tiesiogiai prižiūrimas Europos Centrinio banko ir Lietuvos banko.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją