Pasak „INTUS Windows LT“ generalinio direktoriaus Karolio Grigaliaus, naują gamyklą statyti nuspręsta, norint dar labiau išplėsti savo produktų portfelį, gaminant energiją taupančius aliuminio langus, duris ir langų sieneles, sustiprinti pozicijas esamose ir sėkmingai startuoti naujose rinkose.

„Lietuvoje jaučiamės turintys idealias sąlygas augimui. Čia radome pakankamai specialistų, logistiškai patogią lokaciją ir gerą verslo aplinką. Mūsų sprendimą dar labiau plėsti gamybinius pajėgumus lėmė stabiliai auganti paklausa ir noras dar labiau auginti savo produktų pasiūlą JAV rinkai. Lietuvos padalinys yra labai svarbi mūsų verslo struktūros dalis. Tai vienas pagrindinių mūsų gamybos, inovacijų ir eksporto centrų“, – sako jis.

Ruošiantis statybos darbų pradžiai, bendrovė pradeda aktyviai ieškoti naujų darbuotojų. Aktyviausiai bus ieškoma inžinierių, konstruktorių, sąmatininkų, programuotojų, IT analitikų, gamybos operatorių, sandėlio operatorių ir kokybės užtikrinimo specialistų. Planuojama, kad per artimiausius trejus metus „INTUS Windows LT“ darbuotojų skaičius perkops 500 ribą. Dalis naujokų prisijungtų prie jau egzistuojančių komandų, o dalis atliks visiškai naujas funkcijas, atsirasiančias bendrovei augant.

„INTUS Windows LT“ taip pat tikisi intensyvinti bendradarbiavimą su Kauno technologijos universitetu (KTU) bei Šiaulių kolegija.

„INTUS Windows LT“ gamykla

„Bendrovės plėtra suteiks sąlygas dar labiau atsiskleisti vietos talentams, taip pat sustiprins Šiaulių, kaip inovatyvaus gamybos centro, pozicijas. Tai puikus pavyzdys, kaip tarptautiniai investuotojai gali tapti regiono ekonominės pažangos katalizatoriais“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Šios investicijos patvirtina, kad Lietuvos regionai yra patrauklūs pačioms pažangiausioms gamybos bendrovėms. „INTUS Windows LT“ pavyzdys rodo, kad lietuviai turi didelę patirtį ir pakankamai aukštų kompetencijų kurti novatoriškus, pasaulinio lygio produktus“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis.

„INTUS Windows“ dar 2010 m. JAV įkūrė du išeiviai iš Lietuvos. Kompanijai sėkmingai augant, buvo nuspręsta atidaryti gamyklą Lietuvoje ir išplėsti gamybos pajėgumus. Pirmoji „INTUS Windows“ gamykla Šiauliuose pradėjo veikti 2018 m. Šiuo metu joje dirba apie 400 žmonių.