„Svarstome galimybę patys, iš esmės ruošiamės kreiptis į Europos Komisiją su prašymu įvertinti Lietuvos veiksmus antimonopolinio reguliavimo, konkurencijos ir kitais požiūriais“, – pareiškė „Inter RAO“ valdybos narė Aleksandra Panina.

„Mes dabar iš esmės tiekiame (elektrą iš Rusijos į Latviją – BNS), kartais, sėkmingais laikotarpiais, net ne 500 megavatų, o 600. Bet vidutiniškai vis tiek mažiau“, – pridūrė A. Panina.

Ji tvirtino, kad „Inter RAO“ netiekia Astravo AE elektros ir teikia tai patvirtinančius dokumentus.

„Ir čia dialogas baigiasi (...) Iš esmės galima gyventi taip, kaip mes gyvename, bet esame suinteresuoti didinti apimtis. Galbūt mes per mažai paaiškinome, gal susitiksime Europos Komisijoje, kad galėtume vieni kitiems paaiškinti“, – pridūrė viena „Inter RAO“ vadovių.

Lietuvai rugsėjį vienašališkai apribojus elektros linijų su Baltarusija pralaidumą, apie ketinimus skųstis EK bei Europos Sąjungos (ES) energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūrai (ACER) pranešė ir Latvija.

Latvijos Ekonomikos ministerija rugsėjį BNS teigė, jog „Litgrid“ sumažintas maksimalus pralaidumas tarp Lietuvos ir Baltarusijos neturi jokio techninio pateisinimo.

Remdamasi „antiastraviniu“ įstatymu Lietuva nuo rugsėjo 15 dienos sumažino techninį elektros srautą su Baltarusija, todėl Latvija su Rusija dabar gali prekiauti tik tiek, kiek leidžia jų linijų pralaidumas. Iki Lietuvos ribojimų Latvija naudojosi maksimaliu Lietuvos–Baltarusijos jungčių pralaidumu.

Lietuvos pareigūnai įsitikinę, kad iki tol per Latviją į Lietuvą patekdavo Astravo AE elektra. Latvija teigė, kad prekiavo tik rusiška elektra.

Lietuva komercinį elektros importą iš Baltarusijos nutraukė nuo pernai lapkričio, kai Astravo AE pradėjo gaminti elektrą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)