Sutartis, pasirašyta tarp Vilniaus inovacijų pramonės parko operatoriaus VšĮ „Northtown Vilnius“ ir UAB „Imunodiagnostika“ numato, kad bendrovė įsikurs 64 arų ploto sklype inovacijų pramonės parko teritorijoje, čia dar iki 2022 m. pabaigos iškilsiančiame pastate veiklą pradės inovatyvi gamykla ir mokslinės laboratorijos, kuriose planuojama vystyti naujus įmonės produktus. Numatoma kad „Imunodiagnostika“ investicijos sieks 2,2 mln. Eur, bus sukurta apie 50 naujų darbo vietų.

„Mūsų įmonė jau beveik dešimtmetį koncentruojasi į naujų diagnostinių sistemų, skirtų pirmiausiai alergijos diagnostikai, kūrimą. Per tą laiką, bendradarbiaudami su šioje srityje pasaulyje pirmaujančiais partneriais, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro tyrėjais, stiprindami savo mokslinį potencialą, plėtodami modernią laboratorijų infrastruktūrą, nuolatos tobulinome diagnostikos technologijas ir kūrėme naujas – turėdami tikslą, kad mūsų siūlomi diagnostikos sprendimai būtų paprasti vartotojams, maksimaliai efektyvūs, individualūs ir tikslūs.

Įsikūrimas Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke – dar vienas mūsų plėtros etapas kuriant platesnio spektro pranašiausias naujo tipo diagnostines sistemas“, – pasakoja UAB „Imunodiagnostika“ direktorius Gintautas Gylys.

„Pastarųjų dienų naujienos – pristatytas lietuviškasis COVID-19 testas tik patvirtino įmonės konkurencinį potencialą ir pajėgumus greitai reaguoti į aplinkybes ir globalius iššūkius. O tokie pavyzdžiai leidžia gana tvirtai tikėti, kad įmonės mokslinis bei inovacinis potencialas ateityje tik augs“, – sako Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriaus „Northtown Vilnius“ vadovas dr. Gediminas Pauliukevičius ir prideda, kad UAB „Imunodiagnostika“ apsisprendimas kurtis Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko teritorijoje yra gana svarbus žingsnis ir pačiam parkui, kuriame siekiama sutelkti gyvybės mokslų industrijos lyderių bendruomenę.

Stiprių skirtingo profilio gyvybės mokslų įmonių ir mokslo centrų susibūrimo svarba Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko teritorijoje neabejoja ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Stipriausių industrijos dalyvių koncentracija inovacijų parke puikiai atliepia šio parko viziją – ne tik tapti stipria traukos vieta inovacijas plėtojančioms ir aukščiausią pridėtinę vertę kuriančioms įmonėms, bet ir sukurti palankiausias ir patogiausias sąlygas regione tiek tokių įmonių augimui, tiek reikšmingų inovacijų vystymui apskritai“, – teigia jis ir sako neabejojantis, kad artimoje ateityje Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke besikuriančių kompanijų partnerystės rezultatu bus ne tik sutelktas stiprus industrijos potencialas, bet ir vystomi nauji gyvybės mokslų produktai ar inovacijos, konkuruojančios pasauliniu lygiu.

Iki 2020-ųjų metų pabaigos Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įsikūrusios ar įsikūrimą pradėjusios jau 10 įmonių, veiklą vystančių gyvybės mokslų, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų, energetikos ir tvarios aplinkos kryptyse.

UAB „Imunodiagnostika“ – ketvirtoji biotechnologijų bendrovė veiklą plėtosianti Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke ir įsikursianti tokių gyvybės mokslų įmonių kaip „Experimentica“, „Sanobiotec“ ir „Biotecha“ kaimynystėje. Savo filialą Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke iki 2022 m. pabaigos ketina atverti ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)