Pati populiariausia buvo suvenyrinė popierinė Lietuvos vėliavėlė, kokias rankose laikė dauguma žmonių renginio „Tautiškos giesmės“ aplink pasaulį“ giedojimo metu, rašoma pranešime spaudai.

„Pastebime, kad pastaruosius kelerius metus žmonių patriotiškumas iš tiesų stiprėja – simbolinės šalies atributikos pardavimai kasmet auga. Džiaugiamės, galėdami pasiūlyti Lietuvoje pagamintą atributiką ir, pastebime, pirkėjai tai vertina“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ prekybos vadovas Norbertas Žioba.

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, ilgąjį Mindauginių savaitgalį šiemet prekyba tinklo parduotuvėse išaugo beveik 5 proc., lyginant su tuo pačiu savaitgaliu pernai – tiesa, praėjusiais metais jis buvo viena diena trumpesnis. Kurortinėse parduotuvėse – Nidoje, Druskininkuose, Ignalinoje, Utenoje ir Molėtuose – pardavimo išaugo beveik penktadaliu. O štai poilsiautojų apgultoje Palangoje net perpus, tačiau tam daugiausia įtakos turėjo šiemet atidaryta dar viena nauja tinklo parduotuvė.

Tarp populiariausių produktų buvo vaisiai ir daržovės – pomidorai, agurkai, arbūzai, melionai. Labiausiai, apie trečdaliu, išaugo ledų pardavimai. Karštą savaitgalį ledų parduota trečdaliu daugiau nei pernai – beveik apie 386 tūkst. įvairių rūšių vienetų. Itin paklausi buvo ir šviežia mėsa bei mėsos gaminiai (jų pardavimai augo 11 proc.), šviežia žuvis – 11 proc. įvairūs vaisvandeniai ir lengvas alus.

Iš pramoninių prekių labiausiai augo aprangos – lengvų viršutinių drabužių bei galvos apdangalų pardavimai (27 proc.), įvairių laisvalaikio prekių – pripučiamų vandens baseinų, vandens šautuvų, kamuolių ir kt. taip pat nupirkta maždaug 13 proc. daugiau.

Anot prekybos tinklo „Iki“ Viešųjų ryšių vadovo Andriaus Petraičio, svilinantis karštis šalyje žymiai pakoregavo nusistovėjusius gėrimų pardavimus. „Esant tokiai temperatūrai, natūralu, kad pirkėjams labiau norisi atsigaivinti paprastu mineraliniu vandeniu, o ne saldžiais gaiviaisiais gėrimais ar sultimis. Tai, kad šį savaitgalį bus išgerta daugiau gėrimų nei bet kurį kitą savaitgalį, o ypatingai vandens – buvome numatę ir tam pasiruošėme iš anksto.“