Pasak IKEA Vokietijos padalinio atstovo, tyrimas turėtų paaiškinti, kokiu mastu buvo naudojamas priverstinis darbas IKEA baldų gamyboje Vokietijoje.

Anksčiau Komunistinio režimo aukų sąjunga kreipėsi į IKEA su pasiūlymu atlikti bendrą tyrimą dėl priverstinio darbo kompanijos įmonėse, esančiose Vokietijoje. Tačiau kompanijos vadovybė atsisakė pradėti tyrimą, dėl to sulaukė kritikos iš žmogaus teisių gynėjų. Vėliau IKEA pareiškė apgailestaujanti dėl savo atsisakymo. IKEA atstovai paaiškino tuometį savo sprendimą tuo, kad laiškas iš Komunistinio režimo aukų sąjungos buvo gautas atostogų laikotarpiu ir jo svarba nebuvo deramai įvertinta. Kompanijos atstovai pabrėžė, kad atsisakymas toli gražu neatspindi kompanijos vadovybės požiūrio į priverstinį darbą.

IKEA gamina baldus Vokietijoje nuo praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio, rašo "Die Zeit". Žmogaus teisių gynėjų duomenimis, Švedijos baldų gamybos milžinė priverstiniam darbui aštuntajame ir devintajame 20-ojo amžiaus dešimtmetyje išnaudojo Rytų Vokietijos politinius kalinius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją