aA
Įvairovės, įtraukties ir gerovės vadovas (Head Of Diversity, Inclusion And Well-Being – angl.), – štai tokiai pozicijai užimti valstybės valdoma „Ignitis grupė“ ieško darbuotojo. Tiesa, tokios paieškos sulaukė ir kritikos. Seimo narys Audronius Ažubalis kelia klausimą, ar tokia pozicija valstybės įmonėje išties reikalinga, mat tokios pareigybės išlaikymą sau gali leisti vos keletas tarptautinių bendrovių.
„Ignitis grupės“ siūloma darbo pozicija sukėlė klausimų: suabejojo, ar reikia gerovės vadovo už 4 tūkst. eurų
© DELFI / Domantas Pipas

Kelia klausimus

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos ir Seimo narys A. Ažubalis soc. tinkle „Facebook“ išreiškė susirūpinimą valstybinės įmonės „Ignitis grupės“ ieškoma darbo pozicija.

„Gaunate didesnes sąskaitas iš „Ignitis“? Nenustebkite, nuo šiol mokesčių mokėtojų pinigais bus išlaikoma dar viena abejotinos reikšmės pozicija šioje įmonėje – Įvairovės, įtraukimo ir gerovės vadovas.

Viršutinis šios pareigybės darbo užmokesčio rėžis (bruto) viršija dabartinį paties energetikos ministro atlyginimą – 4386 EUR (bruto)“, – soc. tinkle rašė jis.

Kaip skelbiama įmonės darbo pasiūlyme, toks asmuo galėtų tikėtis uždirbti nuo 3046 Eur iki 4386 Eur prieš mokesčius.

Pasak politiko, tokios pareigybės išlaikymą, jo žiniomis, sau gali leisti vos kelios privačios tarptautinės bendrovės.

„Tuo tarpu „Ignitis“ yra valstybinė įmonė ir, švelniai tariant, keistai atrodo „Ignitis“ vadovybės ne pirmą kartą pasireiškiantis noras su valstybės turtu elgtis lyg su nuosavu.

Matydamas tokį, pasikartojantį elgesį, turiu tik vieną pasiūlymą įmonės vadovams: kuo greičiau nutraukti šią atranką ir vietoj to pasisamdyti dar vieną verslo kontrolierių. Už tokius pinigus darbo rinkoje galima rasti tikrai ne prastų“, – teigė politikas.

Bus atsakingas už svarbius procesus

„Delfi“ susisiekė su „Ignitis grupės“ atstovu Artūru Ketleriu. Jis teigė, kad komandos nario ieškoma siekiant dar geriau atliepti įmonės ambiciją vystytis darniai ir tvariai, o šis darbuotojas dirbs su visomis daugiau nei dvidešimt grupės įmonių Baltijos valstybėse, Lenkijoje ir Suomijoje.

„Įvairovės, įtraukties ir gerovės vadovas bus grupės organizacinio vystymosi komandoje, kuri yra atsakinga už įvairius teigiamos mūsų darbuotojų patirties užtikrinimo aspektus.

Vadovas padės grupės įmonėms kurti aplinką, kuri leis visiems esamiems ir būsimiems darbuotojams jaustis vienodai vertinamiems darbe, nepaisant jų lyties, amžiaus, šeiminės padėties, negalios bei visų kitų su darbu nesusijusių bruožų.

Taip pat jis turės koordinuoti iniciatyvas, skirtas darbuotojų gerovės užtikrinimui, prisidėti prie sveiko darbuotojų darbo ir poilsio balanso užtikrinimo. Tai ypač aktualu pasidarė pastaruoju metu, kai matome vis daugiau darbuotojų perdegimo, visuomenės psichologinės ir emocinės sveikatos pablogėjimo simptomų, susijusių su COVID-19 pandemija“, – pasakojo A. Ketlerius.

Taip pat jis teigė, kad „Ignitis grupė“ yra tarptautinė bendrovė, listinguojama „Nasdaq Vilnius“ ir Londono vertybinių popierių biržose, o bendrovei keliami aukšti ESG (angl. environmental, social and governance (aplinkosauginiai, socialiniai ir valdysenos)) reikalavimai.

„Prie jų įgyvendinimo Įvairovės, įtraukties ir gerovės vadovas prisidės, užtikrindamas, jog mūsų ambicija šioje srityje būtų vykdoma nuosekliai, strategiškai ir pamatuotai, kad tai sukurtų daugiausiai vertės tiek pažeidžiamoms visuomenės grupėms, tiek mūsų organizacijai. Daugiausiai dėmesio bus skiriama esamų ir būsimų darbuotojų gerovei bei palankių sąlygų kūrimui, siekiant, kad „Ignitis grupė“ kaip darbdavys būtų patrauklus įvairioms visuomenės grupėms ir kurtų vertę visoms suinteresuotoms šalims“, – teigė atstovas.

Jis pridūrė, kad įvertinant šios pareigybės svarbą, bendrovės vertinimu, šiai pareigybei siūlomas atlygio rėžis, kuris „į rankas“ siekia apie 1850-2650 eurų, yra atitinkantis rinkos realijas.

„Konkretus atlygis priklausys nuo kandidatų patirties“, – patikslino jis.

Problemos nemato

Darbo rinkos ekspertas, personalo paieškos ir atrankos įmonės „Alliance for Recruitment“ vystymo direktorius Andrius Francas teigė, kad ieškomo darbuotojo pozicija įmonėse yra labai svarbi, mat čia sudėtos dvi svarios dalys – tai įvairovė ir įtraukimas.

Andrius Francas
Andrius Francas
© Asmeninio archyvo nuotr.

„Kalbant vien apie gerovę ir darbuotojų laimę, po darbo iš namų per pandemiją žmonės yra perdegę, daug pokyčių. Ir čia – tik viena dalis, už ką tas žmogus bus atsakingas. Kita dalis – gerovės chartija.

Tai reiškia, kad reikia sukurti sąlygas organizacijose žmonių įtraukimui, kurie gal nėra įtraukti. Čia galima kalbėti ir apie žmones, kurie yra kitos religijos, kitos tautybės ar lyties, orientacijos, bet tuo pačiu ir tie, kuriems yra daugiau nei 50 m., nes jie darbo rinkoje yra nuskriausti. Manau, kad toks specialistas yra labai reikalingas, tik ne visos kompanijos tai sau gali leisti.

„Ignitis grupė“ yra kotiruojama akcijų biržoje, investuotojai dabar labai kreipia dėmesį į tokius dalykus, kaip žalioji energetika, tvarumas organizacijoje ir kompanija turi atspindėti naujausias tendencijas“, – sakė ekspertas.

Kaip teigė, dažnai tokio žmogaus funkciją, kai kompanijos mažesnės, atlieka kažkas iš personalo, tačiau šiuo atveju tai yra didžiulė įmonių grupė.

„Tai daug skirtingų įmonių ir kai reikia sudėlioti viską, nemanau, kad čia kažkas blogo ir neadekvataus“, – pridūrė A. Francas.

Kalbėdamas apie siūlomą atlyginimą darbo rinkos ekspertas teigė, kad jis nėra didelis.

„Paimkime siūlomą vidurkį – 3650 Eur popieriuje. Atskaičius mokesčius tai yra 2200 Eur į rankas. Projektų vadovas, kuris valdo projektus informacinių technologijų kompanijoje, uždirba tarp 1800 ir 2500 Eur.

Tai kalbant apie atlyginimą, aš nematau čia jokios problemos, tuo labiau, tai darbas vadovo pozicijai, žmogus užims vadovaujamas pareigas“, – sakė jis.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(59 žmonės įvertino)
2.7458

Sunkmečio laukianti Baltarusija bevizį režimą įvedė ne šiaip sau – vykdoma tam tikra operacija (3)

Baltarusijai įvedus bevizį režimą, išaugo kaimyninę valstybę lankančių Lietuvos gyventojų...

Sunkumų neatlaikė: užsidarius vienintelei kaimo parduotuvei, gyventojai duonos pirkti važiuos į miestą

Mažosioms kaimų, gyvenviečių, miestelių parduotuvėms – sunkus laikotarpis. Vienos jų...

Maitinimo sektoriuje nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų: priskaičiuota solidi nesumokėtų mokesčių suma

Viešojo maitinimo sektoriuje, įskaitant pajūrio kurortus, šiemet sausį – liepą nustatyti keli...

Šermukšnytė-Alešiūnienė – apie agromaisto sektorių ir siekius: uždraudėme darbe naudoti žodį problema (1)

„Lietuva turi visas galimybes tapti pilotine agro techo šalimi“, – sako skaitmeninio inovacijų...

Mirė buvęs „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila (1)

Liūdna žinia apie buvusio „Ignitis“ generalinio direktoriaus Dariaus Montvilos mirtį...

Top naujienos

Delfi PliusVytenis Miškinis

Penkiamečio ir jo močiutės egzekucija tapo neįminama mįsle: siaubinga tiesa paaiškėjo tik dėl vienos klaidos (3)

Vėlų vakarą namo grįžusi klaipėdietė ant lovos rado negyvą penkiametį sūnų, šalia mėtėsi...

Palanga nusivylę lietuviai poilsiautojai plūsta į Latvijos kurortą: čia ir kainos, ir tvarka glosto širdį (16)

Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms...

Kaip baltarusiai Lietuvos pareigūną „kava vaišino“: per 17 minučių sugriovė karjerą (3)

Per septyniolika minučių Lietuvos pareigūnas sugriovė savo karjerą – per šį laiką net iš...

Delfi PliusParengė Vytautė Merkytė

Sprogimas, kurio jėga 1000 kartų galingesnė nei bomba, numesta ant Hirošimos: prireikė 105 metų, kad sužinotume, kas nutiko Sibire

1908 metų birželio 13 dieną, apie 7 val. ir 17 min., virš vienos iš atokiausių Žemės vietų...

Olimpiniame stadione finalo nepasiekę lietuviai liejo apmaudą: diskas neskrenda, nėra ir mirtinos kombinacijos „jaunas ir kvailas“ specialiai Delfi iš Miuncheno

Europos lengvosios atletikos čempionato disko metimo atrankoje toli nuo savo geriausio sezono...

Lietuvą toliau svilins karštis: kai kur nušniokš vasariškos liūtys

Antradienis šalyje išauš gana šiltas, daug kur mažai debesuotas. Įdienojus vyraus nepastovus...

Delfi Plius DELFI; Alberto Nardelli, Alex Wickham, Jennifer Jacobs

Rusija naršo pasaulį ieškodama pastiprinimo dėl Ukrainos: tikina, kad pagalbos ranka jau ištiesta (1)

Prekybos laivas, kuriam taikomos JAV sankcijos, praėjusio mėnesio pabaigoje pakeliui iš Sirijos į...

Nuaidėjo daug apkalbų sukėlęs „Naisių vasaros“ festivalis: pasirodė žinomos scenos žvaigždės žiūrėkite video (26)

Liepos mėnesį „ Naisių vasaros“ festivalio metu Ramūnas Karbauskis pažadėjo surengti dar...

Karas Ukrainoje. Ukraina teigia sunaikinusi „Vagner“ samdinių bazę Melitopolio meras – apie smūgį geležinkelio tiltui: iš Krymo nebevažiuos jokie kariniai traukiniai

Kasdienio video pranešimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į rusus...

Delfi PliusDelfi Mokslas

Prieš 350 metų nuskendusiame ispanų laive narai aptiko stulbinantį lobį: 13 km ruože po vandeniu – 3,5 mln. neįkainojamų brangenybių

Istorijos apie užkastus lobius ir turtų kupinus nuskendusius laivus – nuo piratų legendų iki...