• Ignitis grupės“ visuotiniame akcininkų susirinkime patvirtintos atnaujintos akcijų suteikimo taisyklės ir grupės atlygio politika, kurios visiems grupės darbuotojams numato galimybę dalyvauti akcijų opcionų programoje.
  • Akcijų opcionų programa buvo kuriama užtikrinant, kad ji neturėtų įtakos klientų elektros energijos tarifams.
  • Programa pradedama taikyti nuo 2021 m., kiekvienam darbuotojui kasmet suteikiant teisę pasirinkti kintamo atlygio dalį gaunant akcijomis, išdirbus trejus metus.
  • Iki šiol Grupės pagrindiniams vadovams taikoma ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programa, susieta su strateginių tikslų įgyvendinimu.


Akcijų opcionų programa darbuotojams nebus privaloma. Atnaujinta „Ignitis grupės“ atlygio politika numato, kad darbuotojai galės patys nuspręsti ir pasirinkti, ar toliau naudotis tradicine kintamojo atlygio dalies skatinimo sistema, ar rinktis dalyvauti naujoje skatinimo sistemoje su akcijų opcionų programa. Pastaroji programa pradedama taikyti nuo 2021 m., kiekvienam darbuotojui kasmet suteikiant teisę pasirinkti kintamo atlygio dalį gaunant akcijomis, „Ignitis grupėje“ nepertraukiamai išdirbus trejus metus.

Kaip rašoma pranešime, tokią motyvacinę sistemą įdiegusi „Ignitis grupė“ yra viena iš nedaugelio įmonių Baltijos šalyse, o pati akcijų opcionų programa buvo kuriama užtikrinant, kad ji neturėtų įtakos klientų elektros energijos tarifams.

Su naująjį motyvavimo būdą pasirinkusiais darbuotojais akcijų opcionų sutartys būtų pasirašomos kiekvienais metais. Konkrečios jų sąlygos priklausys nuo specialisto gaunamos pastoviosios atlygio dalies, tikslų pasiekimo procento bei akcijos kainos parametrų.

„Naujoji atlygio politika ir joje įtvirtinta galimybė darbuotojams dalyvauti akcijų opcionų programoje yra priimta atsižvelgiant į gerąsias bendrovių praktikas. Pritarimą šiai programai išreiškė ir „Ignitis grupės“ įmonių profesinės sąjungos. Tokia nauja darbuotojų motyvaciją ir įsitraukimą skatinanti priemonė leis tapti bendrovės akcininkais visiems, kurie kiekvieną dieną savo darbu prisideda prie ambicingų „Ignitis grupės“ tikslų įgyvendinimo“, – sako „Ignitis grupės“ Organizacinio vystymo direktorė Živilė Skibarkienė.

Įvykusiame visuotiniame akcininkų susirinkime buvo patvirtintos ir atnaujintos „Ignitis grupės“ akcijų suteikimo taisyklės. Vienas svarbiausių pokyčių taisyklėse yra tai, kad pagrindiniams vadovams akcijos galės būti suteiktos tik tuo atveju, jeigu žaliosios gamybos koreguoto EBITDA procentinis augimas bus bent 10 kartų didesnis nei reguliuojamos monopolinės veiklos koreguoto EBITDA (procentinis augimas nustatomas lyginant opciono sutartyje nurodytų metų, kuriems nustatyti ilgalaikiai tikslai (rodikliai), koreguotą EBITDA su finansinių metų, buvusių prieš opciono sutarties sudarymo metus, koreguotu EBITDA).

Alternatyvia būtina sąlyga yra reikalavimas, kad reguliuojama monopolinė veikla 2024 m. sudarytų mažiau nei 50 proc. „Ignitis grupės“ koreguoto EBITDA. Jeigu pastaroji, arba anksčiau paminėta sąlyga neįvykdoma, pagrindiniai vadovai neteks teisės įsigyti akcijų pagal opciono sutartį.

Įtvirtintos būtinos akcijų suteikimo sąlygos leis užtikrinti, kad bendrovės augimą lems didėjančios žaliosios gamybos apimtys ir komercinė, o ne reguliuojama veikla. Taip pat „Ignitis grupės“ akcijų suteikimo taisyklėse nustatyti maksimalūs siūlomų įsigyti akcijų dydžiai.

VAS metu „Ignitis grupės“ akcininkai taip pat svarstė kitus bendrovei svarbius klausimus. Buvo pritarta „Ignitis grupės“ 2020 m. konsoliduotam metiniam pranešimui, įskaitant atlygio ataskaitos dalį, taip pat patvirtinti praėjusių metų audituotų metinių finansinių ataskaitų rinkinys ir „Ignitis grupės“ įmonių grupės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinys. Be to, akcininkai patvirtino teiktą bendrovės 2020 m. pelno (nuostolių) paskirstymo projektą, kuriame numatyta akcininkams dividendams už antrajį 2020 m. pusmetį skirti 0,579 euro už vieną akciją.

Dividendai bendrovės akcininkams bus išmokėti per vieną mėnesį nuo visuotinio akcininkų susirinkimo dienos. Juos gaus asmenys, kurie bus bendrovės akcininkais 2021 m. balandžio 9 d. pabaigoje – bendrovės akcininkų teisių apskaitos dienos pabaigoje.

Susirinkimo metu buvo nuspręsta ir sudaryti rezervą bendrovės savoms akcijoms įsigyti. Atkreiptinas dėmesys, kad rezervo savoms akcijoms įsigyti sudarymas dar nereiškia, kad savų akcijų įsigijimas bus vykdomas bei, kad sudarytas rezervas bus panaudotas. Bendrovė šiuo metu dar nėra priėmusi konkrečių sprendimų dėl savų akcijų įsigijimo įgyvendinimo. Tuo atveju, jeigu anksčiau sudaryti rezervai yra nepanaudojami ir nenumatoma jų panaudoti, skirstant kitų finansinių metų pelną jie gali būti perskirstyti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos