aA
Nors po paskutinės finansų krizės, pristojus ekonomikai Europoje, Europos centrinis bankas (ECB) papildomomis pinigų injekcijomis bando išjudinti rinką, euro zonai niekaip nepavyksta spurtuoti su ekonomikos augimu.
Birgitte Bonnesen
© DELFI / Andrius Ufartas

Į Lietuvą atvykę „Swedbank“ vadovai iš Švedijos ir Estijos kalbėjo apie tai, kas neleidžia gyventojams pajusti rinkoje kaip reikiant padidėjusio pinigų kiekio.

Į Lietuvą užsukusi „Swedbank“ grupės vadovė danė Birgitte Bonnesen ir „Swedbank“ Baltijos šalių vadovas estas Priitas Perensas susitikime su žurnalistais kalbėjo ne tik apie ECB vykdomą monetarinę politiką, bet ir Baltijos šalių rinką.

Skandinaviško banko grupės vadovė su Baltijos šalių banko vadovu vizito metu susitiko su finansų ministru Viliumi Šapoka bei Lietuvos banko pirmininku Vitu Vasiliausku.

Prieš dvejus metus darbą „Swedbank“ Lietuvoje palikusi ir paskirta į aukštesnes pareigas Švedijoje B. Bonnesen buvo paklausta apie praėjusiais metais paskelbtą vieną didžiausių naujienų Baltijos bankininkystės sektoriuje – apie planuojamą DNB ir „Nordea“ bankų susijungimą: ar tai turės įtakos „Swedbank“ strategijai ar sprendimams ir kokią įtaką turės Baltijos šalių konkurencijai bankiniame sektoriuje.

Birgitte Bonnesen
Birgitte Bonnesen
© DELFI / Andrius Ufartas

„Ne, mūsų strategija tikrai dėl to nesikeis, – kalbėjo B. Bonnensen. – Iš tiesų mes niekada nekomentuojame konkurentų sprendimų, bet galiu pasakyti vis tiek, kad, mano nuomone, šis susijungimas – gera mintis: ji padovanos dar vieną didelį žaidėją Baltijos šalyse ir, manau, kad tai pastiprins įsipareigojimus regionui. Nemanau, kad tai sumažins konkurenciją rinkoje“.

„Swedbank“ grupės vadovė taip pat buvo paklausta, ar mato tiesos rinkoje sklandančius gandus, kad DNB ir „Nordea“ sujungimas ir naujo banko sukūrimas gali būti strategija norint parduoti bankinį verslą Lietuvoje, tačiau viešnia teigė negalinti tokių gandų komentuoti.

Šiuo metu Švedijos „Swedbank“ biure dirbanti vadovė buvo paklausta ir dėl Lietuvos banko skelbtų įžvalgų, kad šiuo metu Lietuvos finansinis sektorius yra stabilus, tačiau viena iš grėsmių galėtų būti motininių komercinių bankų šalyse slypinčios rizikos, pavyzdžiui, Švedijai nuolat gaunant pastabų dėl nekilnojamojo turto burbulo rinkoje.

„Ne, rizikų nėra. Pažiūrėkite, į „Swedbank“. Bankas yra vienas iš geriausiai kapitalizuotų bankų Europoje. Esu labai tvirtai įsitikinusi, kad rizikų jokių nėra. Taip, mes labai dideli, bet kartu ir labai atsargūs. Ir mūsų politika yra nukreipta į mažą riziką ir tvarų skolinimą. Mes pasimokėme daug ir įdiegėme reikalingus saugikliu“, – komentavo komercinio banko grupės vadovė.

Kalbėdama apie nekilnojamojo turto rinkos sunkumus Švedijoje, B. Bonnensen teigė, kad jos kyla dėl nepakankamos nekilnojamojo turto pasiūlos: „Švedijoje yra būsto trūkumas ir dėl to kyla kainos. Ko mums reikia, tai kad politikai susėstų ir sutartų, kaip tai išspręsti, o to jie dar nepadarė. O gyventojų skaičius ir toliau auga. Paklausa nemažėja. Matome ir urbanizacijos procesą Stokholme, Giotenburge ir Malmėje, kur reikia vis daugiau būsto“.

Į klausimą, kodėl Europos ekonomika taip ir neįsibėgėja, nors ECB monetarinės politikos priemonėmis jau kuris laikas bando išjudinti euro zonos ekonomiką, pabandė atsakyti „Swedbank“ Baltijos šalių vadovas P. Perensas.

„ECB įvairiomis priemonėmis į rinką išleidžia daug pinigų ir bandoma pastumti bankus, kad jie kuo daugiau jų paleistų į rinką sukuriant mažų palūkanų normų aplinką. Vis dėlto pinigai nepasiekia realios ekonomikos. Jei pažiūrėsite į turtą, kuriuo prekiaujama, nekilnojamojo turto rinką, matoma, kad pinigai yra, bet jie nepasiekia kitų vartotojų“, – aiškino jis.

"Swedbank" vadovų susitikimas su žiniasklaidos atstovais
"Swedbank" vadovų susitikimas su žiniasklaidos atstovais
© DELFI / Andrius Ufartas

Pasak „Swedbank“ vieno iš vadovų, būdai, kuriais bandoma į rinką įlieti pinigus, nesuveikia ir nepasiekiamas galutinis vartotojas.

„Tol, kol nebus struktūrinių reformų darbo rinkoje, tie pinigai ir nepasieks eilinių gyventojų. Pinigai tiesiog užstringa kažkur skirtingose rinkose“, – savo pastebėjimais dalijosi svečias.

Pasiteiravus apie ateities planus Lietuvoje B. Bonnesen teigė, kad „Swedbank“ ir toliau planuoja plėtrą Lietuvoje: „Mes ir toliau čia kelsime žmones ir tęsime tai daryti. Radome čia labai geros kokybės darbo jėgą ir Lietuvoje viskas labai gerai veikia mūsų grupei“.

Komentuodama, ar planai didinti darbuotojų skaičių Lietuvoje susiję su planais Švedijoje labiau apmokestinti finansų sektoriaus žaidėjus, „Swedbank“ vadove atsakė: „Ne, bet jei mokesčiai bus įvesti, tai turės įtakos „Swedbank“ veiklai ir tada jau pamatysime“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuva vėl tikisi sėkmingos šalies reklamos Kinijoje (7)

Lietuvą kaip patrauklią turizmui šalį kinams reklamuos Kinijos kelionių agentūra „Shanghai...

Perspėjimas: bankų padaliniai per Kalėdas pasitiks uždarytomis durimis (7)

Lietuvoje veikiančių bankų padaliniai Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, pasitiks uždarytomis...

Conte tikisi greitai susitarti su EK dėl Italijos biudžeto

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte penktadienį pareiškė besitikintis dėl kitų metų...

Vyriausybę šturmavo inovatyvios moksleivių verslo idėjos (1)

Penktadienį Vilniuje, LR Vyriausybėje, 196 mokiniai iš visos Lietuvos kalėdinėje mokinių...

ES vadovai susitarė dėl mažesnio euro zonos biudžeto projekto (6)

Europos Sąjungos ( ES ) vadovai penktadienį susitarė dėl virtinės euro zonos reformų, įskaitant...

Top naujienos

Pasiekė karjeros viršūnę Vokietijoje ir grįžo į Lietuvą: niekur kitur būti dabar nenorėtų (99)

Skaičiuojama, kad 78 proc. į užsienį emigravusių lietuvių ketina grįžti į Lietuvą. 31-erių...

Sudėliojo visus tašku ant „i“: trinktelėsi durelėmis – pildysi deklaraciją (91)

Ar ateis diena, kai radę įbrėžtas ar įlenktas savo automobilio dureles galėsime kviesti...

Tarp mulais vadinamų narkotikų kurjerių – ne vienas lietuvis: po tokių „atostogų“ kai kurie namo ir nebegrįžta (102)

Mulai – taip vadinami sutikusieji dirbti narkotikų kurjeriais. Dalis jų dienas leidžia Pietų ar...

Kaip sulaukti 100 metų ir turėti šviesų protą: 10 mokslininkų rekomendacijų (12)

Vis daugiau žmonių gyvena ilgai – kai kurie 100 metų ir ilgiau. Mokslininkai bando suprasti, kaip...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl „geltonosios liemenės“ laimėjo, o „Paskutinis skambutis“ liko neišgirstas? (166)

Andriaus Tapino ir dešimčių profesinių sąjungų organizuotoje „Paskutinio skambučio“...

Ko dar mes galime laukti ir tikėtis iš žiemos? (37)

Lietuvoje gruodžio vidurys, beveik pačių tamsiausių dienų metas. Sakome „beveik“, nes kas yra...

Miunchene – Krampuso viršus: kaip „Žalgirio“ vyrus sprukti privertė vokiškas siaubūnas pažymiai žaidėjams (58)

Kauno „Žalgirio“ vyrai antrą sezoną iš eilės iš Vokietijos savo gerbėjams lauktuvių...

Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į finalą (11)

Simonas Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo...

Nomedos Kazlaus partneris dėl vienos ypatybės išgirsta itin nekorektiškų klausimų (19)

Graži gruodžio tradicija tęsiama: lietuvių operos solistė sopranas Nomeda Kazlaus vėl kviečia...

Spalvingasis Laosas – maža, bet didelių stebuklų kupina šalis (2)

Laosas – tarsi balta varna Azijoje. Ji dažnai aplenkiama keliaujant į Vietnamą, Tailandą ar...